Podařilo se vám otěhotnět i přes manželovu varikokélu?

dendaaa06
31. srp 2015

Ahojky holky , s manželem (tehdy jako ještě přítel) jsme se snažily od mych 19 let o miminko, trvalo nám dva roky než se zadařilo a narodil se nám syn. Rok po narození jsme se vzali a planovaly druhe miminko, tak jsme se zas další skoro 2roky snažily a nic. Tak jsme tenkrát šly k doktorovi, manžela poslaly na spermiogram a nedopadl mu dobře a prý má varikokelu, a říkaly že ať zkusí operaci a ze se uvidí. Tak už zas rok má po operaci a miminko se stále nedaří. Na spermiogramu mu říkaly ze se to o něco zlepšilo, ale když jsem šla na gyndu s lékařskou zprávou, tak muj dr. Říkal že stále žádna sláva. Ted se snažíme už 4 rokem. Zajímá me jestli se nektere z vás podařilo otěhotnět i přes manželovu varikokelu, i když byl nebo i nebyl po operaci. Jestli třeba mam stále nějakou naději, že by se to jednou povest mohlo. A ještě me zajímá, když víme kvůli čemu nám to nejde, tak je zbytečne aby udělaly i nějake vyšetření me. Když jsem s tim přišla za doktorem, tak mi říkal že když víme to o manželovi tak není třeba abyCh ještě ja chodila na vyšetření. Ale manžel už tak ze srandy i do me rype, že je třeba i chyba u me, když on má operaci . Dekuji za jake koliv zprávy . 🙂

netanel
31. srp 2015

Ahoj, u nás to bylo podobné. Nedařilo se nám počít, muž měl špatný spermio, po operaci se to trochu zlepšilo, ale ne o moc. Nakonec jsme museli na umělé a vypadá to, že to vyšlo na první pokus. Jinak mně zjistili taky problém, sice ne tak závažný, ale bez prášků bych neotěhotněla ani kdyby měl spermio ukázkový, takže bych nespolihala na to, že znáte příčinu.

allene
31. srp 2015

Ahoj, i můj přítel už má něco přes rok od operace, varikokélu měl 1.-2. stupně, snažíme se teprve o první miminko už přes 3 roky, spermiogram taky stále nicmoc, při dolní hranici, zkoušeli jsme IUI ale nic, i když laborant říkal že s těmito výsledky mají dobré výsledky úspěšnosti při IUI, tak nám stejně doporučil IVF, což zatím nechceme...

nonnni
31. srp 2015

@dendaaa06 manzel ma, zjistili mu to nekdy ve 22. letech...mame tri dcery, vicemene bez problemu (tedy se dvemi MA a mnoha biochemickymi, ale ve vysledku nikdy snaha o otehotneni netrvala dele, nez 7 mesicu). Na spermiu nikdy nebyl. Na operaci take nebyl. Je jen sledovan, jemu se obcas udela i nejaka vnitrni cysta, malinka, ale lepsi to sledovat.

dendaaa06
autor
31. srp 2015

@netanel To jsem si už právě říkala ale doktor ze není třeba. No stejne sem svého gynekologa chtěla vyměnit, tak snad jiný dr k tomu bude Mít jinaci přístup 😉

dendaaa06
autor
31. srp 2015

@allene Ahoj mi dvě jsme si už psaly i zprávy 🙂 a jak koukám tak zrejme taky zadna změna u vás :-/

dendaaa06
autor
31. srp 2015

@nonnni a mohu se jen zeptat to MA a ty další Bio tim mas na mysli co. Je to jen tak k dostání, nebo od Dr.

dendaaa06
autor
31. srp 2015

@allene je ti v pytli co? :-/ to Manžel se na nějaký uměle oplodnění moc netváří a i Já jsem nechtěla nějak az takhle zacházet :-/ proto taky stále furt čekáme .

allene
31. srp 2015

@dendaaa06 I my, zatím čekáme a doufáme v přirozený zázrak 😔

nonnni
31. srp 2015

@dendaaa06 MA je missed abortion a biochemicke tehotenstvi je takove, ze se vajicko sice oplodni, ale nidace, nebo deleni neni uspesne a tehotenstvi zanika...to jsou takove ty lepsi duchove na tehotenskych testech, co nijak nesili a nasledne zhruba po tydnu prichazi menzes. Laicky receno jsem dvakrat potratila (7. a 9. tyden) a mezi tim mela hodne nadejnych cyklu, ale neuchytilo se to, ale nakonec to vzdy vyslo.

histlon
5. lis 2015

My jsme se snažili tři roky o miminko, rozhodli jsme se pro vyšetření, že už to není normální. Já jsem byla zcela v pořádku, ale manžel měl spermiogram uplně na nic, prostě hned varianta lékaře jedině IVF, jinak to nepůjde. Zkoušela jsem "přemlouvat" zatím jenom inseminací, ale nic. Manželovi zjistili varikokelu, takže jsme ještě čekali, zda se po oparaci něco zlepší, nezlepšilo. Zkrátím to: v době, kdy byl manžel po operaci na spermiogramu, kde se potvrdilo, že asi teda jiná varianta nebude, než jdeme do umělýho jsem do týdne otěhotněla. Je to neuvěřitelný zázrak, ale podařilo se nám přirozeně otěhotnět.....