Varikokéla. Kdy po operaci se Vám podařilo otěhotnět?

szuzia
19. srp 2020

Ahoj ženy, manžel má zjištěnou varikokélu 2. stupně na jedné straně. Momentálně ho čeká operace. Prý by to měla příčina našich problémů s početím. Kdo z vás si prošel tím samým a za jak dlouho se vám po operaci podařilo otěhotnět? Tedy pokud to pomohlo. Děkuji za reakce 😊

adelazla
19. srp 2020

Manžel měl to samé a po operaci jsem otěhotněla za 4 měsíce. A dva roky nato zase. Teď by se nám hodila zpátky, byla to perfektní antikoncepce 🙂

malvinz
19. srp 2020

Ahoj, manželovi to taky zjistili 2st. na jedné straně - dr. mu tehdy řekl že operace v jeho věku (33) zbytečná 🙄 Každopádně jeho to i bolelo, nic na to nedostal tak jsem na něj uplatnila alternativní medicínu (tip z netu) - cpala jsem do něj kopřivový čaj a ascorutin. Bolest přešla - nevím jak to měl se spermiemi, v té době jsme nechtěli ale nyní asi půl roku poté jsem zapadla na první pokus. Tak to jen další jiný (podobný) případ. Ale operace to myslím vyřeší jedna, dva s větší jistotou 🙂 Držím palce!

michaela1990xx
19. srp 2020

Nám se i pres varikokelu zadarilo hned. Ale byla jen mírná.

szuzia
autor
19. srp 2020

@malvinz Manžel má spermiogram zhoršený, tak ho automaticky poslali na operaci. Jinak doktor říkal, že to zas tak moc neřeší. Pouze, když je problém. Nám se nedaří už dlouho, tak snad to pomůže.