Endometrioza, podařilo se otěhotnět?

betnika
17. kvě 2019

ahoj holky, dnes mi byla zjistena endometrioza a budou mi brát pravý vejcovod, z důvodu, že tam zůstal slepenec po zánětu a jsou tam ty ložiska endometriozy. Podařilo se vám po odstranění té endometriozy otěhotnět?

lizaa
17. kvě 2019

Ahoj, mě tedy nebrali vejcovod, ale napíšu mou zkušenost:
2011 mi našli ložisko v rekto-vaginální přepážce, takže jsem šla na operativní odstranění jednak skrz pochvu, jednak preventivně LSK, kdyby byly ložiska jinde a jednak současně i na konizaci, protože jsem měla dlouhodobě zhoršené výsledky citologie. Při LSK mi bylo zjištěno hodně ložisek po břišní dutině, na břišní stěně, na močovém měchýři, takže místo plánovaných 30 min. na sále jsem tam byla hodinu a půl. Bylo mi doporučeno hned se snažit o těhotenství, ale to jsem tenkrát nechtěla (no comment, teď už bych neriskovala) ale odmítla jsem hormonální léčbu injekcemi, kdy mi chtěli navodit úmělý přechod. Místo toho jsem po konzultaci se svojí dr. brala rok nepřetržitě HA, abych nemenstruovala. Po roce od operace jsme se rozhodli snažit o mimi, po čtyřech měsících (ze kterých jsem byla měsíc nemocná, takže mimo) se zadařilo🙂. Po porodu už jsem žádnou HA nebrala, ani jinou léčbu endometriozy a teď čekáme po šesti letech ,,omylem" další 😀 Takže ano, i po endometrioze je šance 😉

papaja123456
17. kvě 2019

@betnika kamarádka otěhotněla přirozeně 🙂

baraskaska
17. kvě 2019

Znama otehotnela prirozene po 2 letech snazeni ale pry uz byli na prvnim sezeni IVF.

marcetta_k
17. kvě 2019

Já měla endometriozu na vaječníku. V srpnu jsem byla na laparoskopickém odstranění (odstraňovali mi jen právě tu "cystu" - nic jiného nebrali) a otěhotněla jsem během listopadu.

lachtanice86
17. kvě 2019

Ano, po 4 operacích, 1xpunkci, půl roku na vissane

evilin
18. kvě 2019

Ano, ja. Pokrocila endometrioza, srusty. Prvni mimi rok a pul po operaci cysty a nepodarenem IVF. Pak se po skonceni kojeni cysta vratila (7cm)a rok a pul jsme se snazili o druhe. Nakonec mi moc pomohla hormonalni joga, diky ktere jsem po dvou mesicich cviceni otehotnela prirozene. Ted mame dve krasne deti. ☺☺

hananely
17. kvě 2020

Ahoj, zhruba ve 20 mi zjistili endometriozu, polypy a myom při laparo. Přiznám se, že jsem to absolutně neřešila. Mám tři děti, přirozeně a neplánované....