Podle čeho jste si vybraly lázně při léčbě neplodnosti?

misaskul
31. srp 2016

Ahoj, zajímalo by mě, podle čeho jste si vybraly lázně při léčbě neplodnosti? Snažíme se o třetí dítě déle než rok a nyní jsem se dozvěděla, že mám nárok na lázně (3 týdenní pobyt hrazený pojišťovnou). Začínám to řešit a hledám lázně, které se touto indikací zabývají. V ČR jsou to tyto: Františkovy Lázně, Klimkovice, Lázně Bohdaneč, Lázně Darkov, Lázně Lednice. Nevím ale podle čeho vybírat. Díky za zkušenosti.

maslicko
2. zář 2016

@misaskul ahojky můžu mít dotaz u jaké jsi pojišťovny? S manželem se snažíme 16 měsíců a nevím jestli mám nárok na lázne? To ti doporučil gynekolog?

maslicko
2. zář 2016

Jinak nevím odkud jsi,ale Klimkovice jsou hodně chválene

bibianna13
2. zář 2016

@misaskul Ahojky, dala jsem na doporučení a jestli můžu doporučit, tak Františkovy lázně. Byla jsem tam letos v březnu, celkem jsme byly banda 9ti holek a 4 už jsme těhotné 😉 a to jsme se snažily bezúspěšně všechny +- 3-5 let. Navíc lázně samy o sobě jsou nádherné. Původně jsem taky přemýšlela na Klimkovicema, ale bylo mi řečeno, že jde sice o moderní lázně, kde je vše pod jednou střechou, ale kolem dokola prý nic moc kam jít. Ve Františkových jsme se s holkama opravdu nenudily, kromě výletů jsme měly volný vstup do aquaparku a fitka.

maslicko
2. zář 2016

@bibianna13 ahojky a jaké jsou podmínky,aby ti pojišťovny zaplatili lázně?

bibianna13
2. zář 2016

@maslicko Ahojky, gyndařka mi napsala papír o tom, jak se dlouho snažíme, co je případně za zjištěné problémy (+ kolik jsem měla potratů), s tím jsem šla k obvoďačce a ta napsala žádost pro pojišťovnu a bylo to. Během týdne jsem měla potvrzeno. Mám pojišťovnu 205

misaskul
autor
2. zář 2016

Ahojky, přesně tak jak píše @bibianna13 gyndařka napíše papír, mně řekla že po roce snažení je nárok a my se snažíme téměř rok a půl (2 děti už máme). Nárok je na 3týdenní pobyt plně hrazen pojišťovnou - stravování + ubytování + procedury. Františkovy Lázně mám šíleně z ruky, proto z důvodu lepší dostupnosti zvažuji Klimkovice. Spíš mě ale zaujalo, že jsem našla na internetu, že toto zaměření poskytují i Lázně Lednice, Bohdaneč... protože doposud jsem slyšela jen Fr. Lázně + Klimkovice.

Mohu se zeptat @bibianna13, když jsi měla do týdne schváleno, jak dlouho jsi potom čekala na volnou kapacitu v lázních?

maslicko
3. zář 2016

@misaskul
@bibianna13 holky díky za radu. My se snažíme už 15 měsíců,jsem už po jedné gyn operaci,deti zatím nemám. Tak se poptam doktorky jak půjdu na kontrolu...

knoflikarka
5. říj 2016

@misaskul
@bibianna13
můžu se, holky, zeptat,jak jste to udělaly v práci? Vzaly jste si na lázně dovolenou, nebo to jde jinak? Děkuju předem 🙂

mimco
5. říj 2016

Na to je klasická nemocenská, za mě rozhodně Františkovy lázně, nádherné a nezapomenutelné 4 týdny a výsledek vedle mě spokojeně spinká 😉

mimco
5. říj 2016

Já jela do Frantíku z Ostravy, Klimkovice jsou v polích, tam nic není.
Ve Františkach jsou speciální vnitřní procedury, otěhotněla jsem hned první cyklus po nich 😉

bibianna13
5. říj 2016

@knoflikarka v lázních mi vystavili neschopenku.

terezapetrova
6. říj 2016

@mimco myslim, ze neni nejdůležitější co je okolo lázni... My jeli do Klimkovic z Prahy ;)

terezapetrova
6. říj 2016

@misaskul vim, ze Klimkovice jsou naprosto supr a unikat v léčeni poh. aparátu deti. jsou narvane i cizinci 🙂 a bylo tam mnoho již maminek opravdu z celých Cech. My se pro ne rozhodli i přes vzdálenost cca 400 km, přece jde o to jak mi tam pomůžou.. A nekdy mi prijde az úsměvné jak moc je prikladana váha tomu co je v lázních za možnosti mimo tech lázni.. A samozrejmne i v Klimkovicich jsou možnosti mimo 🙂 ted to vypada, ze jsem skryta reklama na ne ale fakt ne 🙂 držím palce 🙂

misaskul
autor
6. říj 2016

@terezapetrova Díky za info. Mně vůbec nezajímá co je kolem lázní. Mám dost náročnou práci a 2 malé děti, takže bych si klid a nic nedělání uměla užít. ;)

@knoflikarka Já to mám v plánu tak, že 1 týden si vezmu dovolenou v kombinaci s možnými volny, které mám možnost využít a zbytek neschopenka.

Já jen koukám, že na koníku padají pouze 2 možnosti, a to Klimkovice a Fr. Lázně, ale o ostatních 3 místech (Lázně Bohdaneč, Lázně Darkov, Lázně Lednice) nepadla ještě žádná zmínka. Asi tam nikdo na tyto procedury nejezdí.

mimco
6. říj 2016

Tak unikátnost Františkových lázní spočívá ve složení vody a slatiny, které se používají v vnitřním irigacím, v tom Klimkovice nemůžou konkurovat. Taky jsem neřešila okolí, ale léta zkušeností v léčebních procedůrách gynekologickým směrem.

misaskul
autor
6. říj 2016

@mimco Děkuji za názor. 🙂

terezapetrova
9. říj 2016

@misaskul tak to je rozumne 🙂

terezapetrova
9. říj 2016

@mimco a ja zas nenapsala cokoliv ke gynekologicke lecbe v KLimkovicich 😉 a promin ale když napises, ze KLimkovice jsou v polich a nic tam není a pak napises, ze neresis okoli tak to uz vazne nevim 🙂

mimco
9. říj 2016

Nevím co jsem napsala pohorsujiciho. Pocházím ze severní Moravy, lázně jako takové jsou skutečně na kopci v polích, znám to tam velmi dobře, to je proste fakt. Jsou to uzavřené komplexy budov, fotky budou jistě k nalezení na internetu. Jelikož jsem ve Františkach byla 4 týdny, dovolila jsem si je chválit. Terezapetrova....snad Vás tato odpověď uspokojila, není důvod být podrážděná.

terezapetrova
9. říj 2016

@mimco ja to tam znam take, byli jsme tam na leceni.. takze vim jak to tam vypada.. a to, ze je to uzavreny komplex neznamena, ze clovek musí byt uzavren v budove po celou dobu leceni a nevystrčit nos 🙂 i když to zase napises, ze takto jsi to nemyslela chapu. Takze k otázce pohoršujícího vůbec nic jen jsi si trosku protiřečila když napred pises, ze v okoli Klimek nic není a pak napises, ze jsi neresila okoli 😉 a jinak ja jsem v klidu.. 🙂

terezapetrova
9. říj 2016

jinak nezarucuju další odpověď když nedavate primo odpovědět me ale to Vas mozna potesi - klid - vtip 🙂
@mimco

u1d1g1
11. led 2023

Zdravím všechny snažilky, nabízím k odkupu poukaz na pobyt do Františkových Lázní - síť hotelů Aquaforum ( léčba neplodnosti ) ale lze využít i pro jiný druh léčby.
Já jsem ho bohužel a nebo spíš bohů dík nevyužila 😇 protože týden před odjezdem jsem zjistila že jsem těhotná 🤰
Poukaz je v hodnotě 13650 Kč já ho přenechám za 10000.-
Jeho platnost je do 30.6.2023 na minimální délku pobytu 14 dní.
Poukaz lze využít na pobyt hrazený pojišťovnou.
Odkaz na stránky, pro více informací je frantiskovilazne.cz
Doufám že Vás lázně dovedou k vysněnému miminku ❤️🤱🧑‍🍼