Podle čeho jste si vybraly lázně při léčbě neplodnosti?

Ahoj, zajímalo by mě, podle čeho jste si vybraly lázně při léčbě neplodnosti? Snažíme se o třetí dítě déle než rok a nyní jsem se dozvěděla, že mám nárok na lázně (3 týdenní pobyt hrazený pojišťovnou). Začínám to řešit a hledám lázně, které se touto indikací zabývají. V ČR jsou to tyto: Františkovy Lázně, Klimkovice, Lázně Bohdaneč, Lázně Darkov, Lázně Lednice. Nevím ale podle čeho vybírat. Díky za zkušenosti.
maslicko
2. zář 2016
@misaskul ahojky můžu mít dotaz u jaké jsi pojišťovny? S manželem se snažíme 16 měsíců a nevím jestli mám nárok na lázne? To ti doporučil gynekolog?
maslicko
2. zář 2016
Jinak nevím odkud jsi,ale Klimkovice jsou hodně chválene
bibianna13
2. zář 2016
@misaskul Ahojky, dala jsem na doporučení a jestli můžu doporučit, tak Františkovy lázně. Byla jsem tam letos v březnu, celkem jsme byly banda 9ti holek a 4 už jsme těhotné 😉 a to jsme se snažily bezúspěšně všechny +- 3-5 let. Navíc lázně samy o sobě jsou nádherné. Původně jsem taky přemýšlela na Klimkovicema, ale bylo mi řečeno, že jde sice o moderní lázně, kde je vše pod jednou střechou, ale kolem dokola prý nic moc kam jít. Ve Františkových jsme se s holkama opravdu nenudily, kromě výletů jsme měly volný vstup do aquaparku a fitka.
maslicko
2. zář 2016
@bibianna13 ahojky a jaké jsou podmínky,aby ti pojišťovny zaplatili lázně?
bibianna13
2. zář 2016
@maslicko Ahojky, gyndařka mi napsala papír o tom, jak se dlouho snažíme, co je případně za zjištěné problémy (+ kolik jsem měla potratů), s tím jsem šla k obvoďačce a ta napsala žádost pro pojišťovnu a bylo to. Během týdne jsem měla potvrzeno. Mám pojišťovnu 205
misaskulautor
2. zář 2016
Ahojky, přesně tak jak píše @bibianna13 gyndařka napíše papír, mně řekla že po roce snažení je nárok a my se snažíme téměř rok a půl (2 děti už máme). Nárok je na 3týdenní pobyt plně hrazen pojišťovnou - stravování + ubytování + procedury. Františkovy Lázně mám šíleně z ruky, proto z důvodu lepší dostupnosti zvažuji Klimkovice. Spíš mě ale zaujalo, že jsem našla na internetu, že toto zaměření poskytují i Lázně Lednice, Bohdaneč... protože doposud jsem slyšela jen Fr. Lázně + Klimkovice.

Mohu se zeptat @bibianna13, když jsi měla do týdne schváleno, jak dlouho jsi potom čekala na volnou kapacitu v lázních?
maslicko
3. zář 2016
@misaskul
@bibianna13 holky díky za radu. My se snažíme už 15 měsíců,jsem už po jedné gyn operaci,deti zatím nemám. Tak se poptam doktorky jak půjdu na kontrolu...
knoflikarka
5. říj 2016
@misaskul
@bibianna13
můžu se, holky, zeptat,jak jste to udělaly v práci? Vzaly jste si na lázně dovolenou, nebo to jde jinak? Děkuju předem 🙂
mimco
5. říj 2016
Na to je klasická nemocenská, za mě rozhodně Františkovy lázně, nádherné a nezapomenutelné 4 týdny a výsledek vedle mě spokojeně spinká 😉
mimco
5. říj 2016
Já jela do Frantíku z Ostravy, Klimkovice jsou v polích, tam nic není.
Ve Františkach jsou speciální vnitřní procedury, otěhotněla jsem hned první cyklus po nich 😉
bibianna13
5. říj 2016
@knoflikarka v lázních mi vystavili neschopenku.
terezapetrova
6. říj 2016
@mimco myslim, ze neni nejdůležitější co je okolo lázni... My jeli do Klimkovic z Prahy 😉
terezapetrova
6. říj 2016
@misaskul vim, ze Klimkovice jsou naprosto supr a unikat v léčeni poh. aparátu deti. jsou narvane i cizinci 🙂 a bylo tam mnoho již maminek opravdu z celých Cech. My se pro ne rozhodli i přes vzdálenost cca 400 km, přece jde o to jak mi tam pomůžou.. A nekdy mi prijde az úsměvné jak moc je prikladana váha tomu co je v lázních za možnosti mimo tech lázni.. A samozrejmne i v Klimkovicich jsou možnosti mimo 🙂 ted to vypada, ze jsem skryta reklama na ne ale fakt ne 🙂 držím palce 🙂
misaskulautor
6. říj 2016
@terezapetrova Díky za info. Mně vůbec nezajímá co je kolem lázní. Mám dost náročnou práci a 2 malé děti, takže bych si klid a nic nedělání uměla užít. 😉

@knoflikarka Já to mám v plánu tak, že 1 týden si vezmu dovolenou v kombinaci s možnými volny, které mám možnost využít a zbytek neschopenka.

Já jen koukám, že na koníku padají pouze 2 možnosti, a to Klimkovice a Fr. Lázně, ale o ostatních 3 místech (Lázně Bohdaneč, Lázně Darkov, Lázně Lednice) nepadla ještě žádná zmínka. Asi tam nikdo na tyto procedury nejezdí.
mimco
6. říj 2016
Tak unikátnost Františkových lázní spočívá ve složení vody a slatiny, které se používají v vnitřním irigacím, v tom Klimkovice nemůžou konkurovat. Taky jsem neřešila okolí, ale léta zkušeností v léčebních procedůrách gynekologickým směrem.
misaskulautor
6. říj 2016
@mimco Děkuji za názor. 🙂
terezapetrova
9. říj 2016
@misaskul tak to je rozumne 🙂
terezapetrova
9. říj 2016
@mimco a ja zas nenapsala cokoliv ke gynekologicke lecbe v KLimkovicich 😉 a promin ale když napises, ze KLimkovice jsou v polich a nic tam není a pak napises, ze neresis okoli tak to uz vazne nevim 🙂
mimco
9. říj 2016
Nevím co jsem napsala pohorsujiciho. Pocházím ze severní Moravy, lázně jako takové jsou skutečně na kopci v polích, znám to tam velmi dobře, to je proste fakt. Jsou to uzavřené komplexy budov, fotky budou jistě k nalezení na internetu. Jelikož jsem ve Františkach byla 4 týdny, dovolila jsem si je chválit. Terezapetrova....snad Vás tato odpověď uspokojila, není důvod být podrážděná.
terezapetrova
9. říj 2016
@mimco ja to tam znam take, byli jsme tam na leceni.. takze vim jak to tam vypada.. a to, ze je to uzavreny komplex neznamena, ze clovek musí byt uzavren v budove po celou dobu leceni a nevystrčit nos 🙂 i když to zase napises, ze takto jsi to nemyslela chapu. Takze k otázce pohoršujícího vůbec nic jen jsi si trosku protiřečila když napred pises, ze v okoli Klimek nic není a pak napises, ze jsi neresila okoli 😉 a jinak ja jsem v klidu.. 🙂
terezapetrova
9. říj 2016
jinak nezarucuju další odpověď když nedavate primo odpovědět me ale to Vas mozna potesi - klid - vtip 🙂
@mimco

Začni psát odpověď...

Odešli