Poznáte vitamíny pro snažilky a těhulky bez jódu?

vadrka
15. lis 2009

Dobrý den, byl mi zjištěn problém se štítnou žlázou a proto nesmím brát vitamíny s jódem. Ale jelikož je jód pro miminko důležitý obsahují ho všechny vitamíny co znám. Jediné o kterých vím, že jód nemají je Elevit. Ale ten má zase vitamín A, který by těhu vitamíny obsahovat neměli, protože prý může být pro miminko hodně nebezpečný když jsou vyšší dávky a jelikož je i běžně v potravě tak plus ve vitamínech je hodně moc ☹ a to bych se bála. Tak sem se chtěla zeptat neznáte jiné těhu vitamíny bez jódu?

strouzek
15. lis 2009

čauky bohužel tě zklamu, já řešila tento problém přesně před rokem, měla jsem silnou hyperfunkci s autoimunitním onemocněním, takže jsem měla zákaz jodu ve všech podobách (v minerálkách, vitamínech, soli atd) kupovala jsem si elevit, jiné vitamíny nejsou teda aspoň o nich v lékárně nevěděli. s tím vitamínem A, to bych jako vůbec neřešila, vit. A je nebezpečný jen kdybys ho brala o hodně moc než je norma, myslím že se to mnohdy přehání a pak je z toho každá snažilka vykulená a pomalu se bojí brát a jíst vše. Elevit jsou hodně kvalitní vitamíny a nemyslím si že by vit. A obsažený v této tabletě nějak škodil. každopádně jestli se bojíš tak si prostě nakup vitamíny zvlášť, jako hořčík, vápník, listovku, ono je stejně pro snažilku i těhuli nejdůležitější ta listovka a zbytek jsou často jen reklamní taháky. já jsem to dělala tak že jsem jeden den brala multivitamín Elevit(později když už jsem jod mohla tak femibion) a druhý den jen listovku a tak jsem to sřídala. doporučil mi to i endokrinolog.
jinak co se týče soli bez jodu tak to je největší fiasko, já oběhala lékárny, supermarkety a nevím co ještě ale sůl bez jodu není k dostání, akorát co jsem našla tak existuje ve zverimexu sůl pro rybičky a ta je bez jodu 😀

michamicha
16. lis 2009

ahoj, já taky zobu elevit a k té soli s jodem... jediný doporučení je míň solit 😉

micki.k
16. lis 2009

Ahoj, já nakonec beru taky Elevit, ale vím, že když jsem se po tom taky pídila tak sem našla ještě Natures Bounty Prenatal nebo tak nějak, už si nejsem moc jistá. Ale myslím že ty už se neprodávají 😒 . A pak jsou ještě nové vitamíny myslím že Folgravid. Ale ty obsahují v podstatě jen listovku a DHA. A jsou docela drahé. Prostě mi cena přišla přemrštěná na to že v nich nic není a já prostě když už za vitamíny chci dávat peníze tak sem chtěla aby byli nějaké kompletní. Ale o žádných dalších taky asi nevím 😉 .

strouzek
16. lis 2009

micham ahoj ty máš taky hyperštítku? já myslela že máš hypo, když máš problémky s ovulkou a delší neprav. cyklus? právě proto jsem si myslela že ty právě jod musíš 😕 ale asi jsem se spletla 😉

sonka.77
17. lis 2009

Ahoj, mám hypofunkci sž a dr. mi povolila jíst i vitamíny s jódem, ale já jím radši jen listovku. Myslím, že to úplně stačí, že víc vitamínů není potřeba.

strouzek
17. lis 2009

sonko jasně že ti povolila i s jodem, při hypo se právě jod musí, nebo měl by, při hyper se nemůže! 😎

matamisi
3. led 2010

ahojte...neviete mi niekdo porodit ktore tabletky pred otehotnenim je lepsie prat ELEVIT alebo FEMIBION...
aky je medzi nima rozdiel....prosim napiste mi ak to niekto vie...dakujem

len
3. led 2010

Zjednodušeně - Elevit je bez jódu (vhodný při hypertyreóze), Femibion obsahuje folát kyseliny listové (vhodné při trombofilních mutacích), ale vyvážená strava je 100x lepší než všecky vitamíny, nejsou nutné žádné.

karol84
3. led 2010

femibion obsahuje jód, elevit ne. v elevitu je myslím vit. A, ve femibionu ne - obsahuje jen betakaroten

matamisi
3. led 2010

aha....a mozu niektore ovplivnit rychlejsie otehotniet....alebo su tie vitaminy na to aby sa plod dobre vyvijal...

karol84
3. led 2010

no rychlejsimu otehotneni asi vyber vitaminu moc nepomuze
mne gynekolog doporucuje jen silnou listovku

matamisi
3. led 2010

mne doktor povedal,ze mam FEMIBION brat,ale moj manzel mi kupil ELEVIT,lebo jeho kamaratova zena to uziva.... 😒
tak teraz neviem ci je to jedno co berem... 😠
uz mesiac aj nieco berem ELEVIT ....

karol84
3. led 2010

elevit ti urcite neuskodi, ale berou ho zenske se zvysenou cinnosti stitne zlazy, ktere nemuzou jine vitaminy kvuli obsahu jodu

karol84
3. led 2010

a mam dojem, ze nekteri doktori vitaminy doporucuji jen kvuli dohodam s vyrobcem 😖

bzzmajka
3. led 2010

Baby, vytamíny neodporúčam, sama som bola tehu dva krát a vždy som brala všetko čo sa dalo, samozrejme pod dohladom lekára a ani jedno tehu sa nevydarilo.
Skúsenosť našej susedy: pri prvom brala všetko možné a s celé tehu problémy a odležané tehu, pri druhom nebrala nič okrem normálnej stravy a tehu bez problémov...
a ešte niečo....kto neverí nemusí ale po dvoch neúspešných tehu by každý skúšal možné a nemožné...bylinkárka Anna Kopáčová - o nej je tu téma, hned pri prvej návšteve, ked som sa jej "vysťažovala" čím sme všetkým prešli sa ako prvé opýtala, či som brala Centrum alebo Babyplán atd....ja že áno a ona, že obsahujú veci čo zabíjajú plod, je to umelina...škoda že viac vám neviem povedať, bližšie nám to nevysvetlila ale určite pri druhom tehu nebudem nič riskovať.

P.S.: Po zdravotnej stránke sme obaja v najlepšom poriadku každý lekár krčí pleciami, že nemá potúch kde sa stala chyba! dva krát!

matamisi
3. led 2010

uz 4 dni marodim beriem antibiotikum-penicilin.. ☹ ..tak tie vitaminy neberem a zacnem az ked budem znovu zdrava....asi si pojdem kupit radsej ten femibion a zacnim s nim....

karol84
3. led 2010

matamisi, nemyslim si, ze by to bylo nutne...

matamisi
3. led 2010

tak teraz neviem...no nic....dakujem vam ze ste mi poradily....

karol84
3. led 2010

matamisi, myslim, ze staci ta listovka
a rodi se spousta zdravych a krasnych deti i bez vitaminu 🙂

matamisi
3. led 2010

a elevit neobsahuje tu listovku....ci to su nejake zvlast tabletky.....

len
3. led 2010

Žádný vitamín nepomůže k rychlejšímu otěhotnění. Na druhou stranu, pokud se dodržuje dávkování, nevěřím ani tomu, že by mohl jakkoli škodit 😉 Takže nejsou-li žádné konkrétní zdravotní problémy, je vcelku jedno, jestli něco berete nebo neberete, popřípadě když už něco berete, tak jak se to jmenuje 😀

karol84
3. led 2010

v elevitu listovka je... ta je snad ve všech těhotenských vitamínech

karol84
3. led 2010

A jinak souhlasím s len 😀

len
3. led 2010

VŠECKY dostupné snažilkovské vitamíny obsahují listovku, protože to je asi tak jediné, co je všemi lékaři uznávané jako důležité... Na druhou stranu samotná listovka na dva měsíce stojí do 50 Kč.

sedmitecka
4. led 2010

souhlas s len, naprosto postačí listovka a ta je nakonec i nejlevnější 😉
ostatní vitaminy přijímáte běžně ve stravě, čili mnohem snažší je dodržovat pestrou a vyváženou stravu, hodně vlákniny, ovoce a zeleniny (vit. C,A,E, železo), ořechy a semínka (vitamin E, B, zinek, selen), mléčné výrobky (vit. E, vápník), libové maso (vit. E, železo, nit.B), ryby (železo, vit.B, selen) atd...chemicky vyráběné vitaminy jsou velký marketingový tah farmaceutických koncernů 😉

jinak sůl bez jódu se sežene v lékárně a jmenuje se Sal-Kal, byla mi doporučena po operaci štítky

sipkova1
27. dub 2011

Ahoj holky, mám stejný problém, endokrinoložka mi řekla, že mám jíst těhu vitamíny bez jódu Elevit, ovšem v lékárně mi sdělili, že už se nevyrábí... Vy jste ho ještě někde sehnaly?