Femibion bez jódu nebo s jódem. Poradíte?

katka9184
18. bře 2020

Zdravím Vas děvčata,
poradí mi některá... Léčím se se sníženou funkcí štítné žlázy, beru Letrox. A teď nevím, zda si koupit Femibion s jodem nebo bez. U prvního jsem to taky řešila, ale už si to bohužel nepamatuji.
Není tu někdo, kdo by mi poradil? 😊

ivis_b
18. bře 2020

@katka9184 Já mám taky hypofunkci (Letrox 75, o víkendu dávka 1,5 tablety) a beru s jodem. Myslím, že bez jodu je to pro lidi s hyperfunkcí. Ale zeptej se svého endokrinologa, mě se můj přímo ptal, jaké beru vitamíny a jestli s jodem nebo bez. Řekla jsem, že s jodem a bylo to ok.

katka9184
autor
18. bře 2020

@ivis_b Děkuji moc, já si právě vůbec nejsem jistá, co mi to posledně doktorka řekla. Beru taky 75ku 1tbl.
Myslím si, že tím jodem nic nezkazím. Bohužel jsme teprve ve fázi snažení, ale už ho beru od února a teď mě to tak nějak napadlo, zda nedělám nějakou chybu.

tulikiss
18. bře 2020

me vzdy doktor rikal ze bez jodu, beru taky Letrox.

katka9184
autor
18. bře 2020

@tulikiss No, já si taky myslím, že jsem měla minule bez jódu... No, asi si tam budu muset vážně zavolat

tulikiss
18. bře 2020

@katka9184 pokud si to pamatuju dobre (on uz je to nejaky ten patek) tak v Letroxu je uz i jod a proto by se nemel.

katka9184
autor
18. bře 2020

@tulikiss Děkuji moc, objednám nový bez jódu

anniej
18. bře 2020

Já beru teda Euthyrox, sice 200, ale s hypotyreózou prý vždy bez jódu. V tabletkách je prý jódu dost, v těhotenství by více jódu mohlo miminku uškodit...

barborakrt
18. bře 2020

Jsem tehotna, Beru Letrox 75 na snizenou funkci a nedavno mi volala doktorka ze mam zacit suplementovat jod v tabletach. Pry maji v lekarne tendenci vsem s poruchou stitne zlazy davat pripravky bez jodu ale je to spatne. Snad pomuze moje zkusenost.

terezia10
20. bře 2020

Mě zas řekl že můžu s jódem každý druhý den

evikkk13
20. bře 2020

Mne rekl predloni v tehotenstvi uzivat bez jodu a nebo s minimalnim mnozstvim - rekl mi i do kolika mikrogramu myslim, ale uz si to nepamatuju. Mam hypo a beru 75/50 obden Euthyroxu

ivis_b
20. bře 2020

Tak logicky.... hypofunkce je snizena funkce stitne zlazy, takze se jod musi doplnovat. Davky leku se bezne v tehotenstvi zvysuji, mam to tak v obou tehotenstvi. A doktorka se me ptala, co beru a podle toho mi i urcila davkovani letroxu. Pokud je davkovani hodne vysoky, tak asi jod ve vitaminech neni potreba. Z toho vyplyva, ze kazdy to zrejme musi individualne konzultovat se svym doktorem. Nicmene vitaminy bez jodu jsou podle me primarne pro ty, co maji opacny probelm.

zizulka2008
20. bře 2020

Me teda v tehu vzdy dr na endokrinologii psala k letroxu jeste jod...

eviicka
21. bře 2020

@zizulka2008 taky mi psala k letroxu ještě jodid, ten teď není na trhu, tak mám brát doplňky s jódem.