Přetahování pindíka (6let). Jak to máte?

volodka162
3. kvě 2020

Ahoj ženy.
Chtěla bych se zeptat jak to máte u chlapců s přetahováním pindíka - zvlášť prosím ty, které to nechali na dětech samotných a nic s tím nedělali. Já osobně v tomto směru jsem byla a stále jsem nerozhodná jelikož co 5 doktorů, to jiný názor a to samé i jistě některé maminky. Někdo od narození, někdo od roka, někdo od 3 let a někdo až to bude tak to bude.
Kluk nemá přetaženo ani milimetr, při čůrání se mu dělá balonek, ale nikdy neměl žádné problémy - bolesti, záněty.
Já bych to osobně neřešila když to takhle má on v pohodě, ale co návštěvu do mě tlačí a hustí tchánovci, že to je špatně, že můj dětský doktor je naprostý de...l a že bych s tím něco měla dělat. Manžel to víceméně neřeší, cca max v ten den kdy zase tchánovci otevřeli toto téma.
Ve dvou - třech letech jsem to neřešila tolik, jelikož jsem si myslela, že to prostě do těch pěti letech nebo šesti nějak se zlomí a začne si s tím hrát, ale do dnešní doby nic, tak už ve mě něco dost hlodá zda bych už opravdu neměla jít za doktorem a prostě říct ať už mě na tu chíru objednají a budu mít od rodičů klid. Já vím, že jsem jeho matka, jen mi teď přijde, že pujde do školy a tam třeba nikdo takový problém mít nebude a bude to prostě divný.
Je teď taková doba, že se tohle opravdu neřeší jak mi valná maminek většinou píše když se optám jak v okolí i na místní své skupince stejně narozených dětí a nebo už s tím mám vážně něco dělat?

alcar
3. kvě 2020

@leniczka23 ja pisu nejen svuj nazor, ale take popisuji primou zkusenost, kterou ty nemas, ale presto mas potrebu to komentovat a soudit. Takze opravdu ne vzdy tomu tak je. 😉

mamio
3. kvě 2020

Ahoj taky to teď řeším... Malej ma 3a půl.. A od 3 let trpí na záněty, předkožka mu nejde vůbec přetáhnout jen minimálně.... Tak doktor nám dal právě tu hormonální mast, ale ta nepomohla, takže v týdnu jdeme k němu znovu, neboť dostal zas zánět a asi to už radikálně vyřešíme, nemám na to uz nervy. Nejspíš obrizkou... Bratr ji má taky a ma klid.

lolam10
3. kvě 2020

U nas byla boule neco jako usazeny mazek na pindiku kolem 2let,dostali jsme se na detskou urologii na karlovo namesti kde jsou podle me nejlepsi a tam rekli ze pretahovat a to celkem hodne,sama bych se bala az tak moc (+6tydnu kortikoidy) a po par mesicich bylo vyznamny zlepseni stavu a dnes ve 3l v pohode.pediatr rikal nepretahovat a i mi to rikali na detske pohotovosti kam nas poslal pediatr ale verila jsem spis urologum na karlaku a jsem fakt rada ze to mame za sebou a vyreseno...

alassel
3. kvě 2020

@barmil nevim jestli je to u vsech stejne. Ale my tak ve 14ti dnech zacali pomalinku polehoucku stahovat. Koupeme kazdy den od narozeni, tak vzdy po cca 5ti az 10ti minutach odmoceni jsem zkusila malinko stahnout. Vzdy jen o milimetr🙂. Nejdriv koukala jen spicicka a pak to postupne slo lip a lip. Dnes si to dela sam☺. Myslim ze v pul roce uz mu to slo cely😊

krupka3
3. kvě 2020

Bratrovi takhle pretahli silou jako miminu, a pak se mu to tak zjizvilo, ze musel v 17 na obrizku, protoze se to nedalo jinak resit. Nepretahovat, nechat byt, pokud nejsou problemy.

lucka662006
9. kvě 2020

@volodka162 Nám mastička pomohla, mazali jsme před 2 lety, když bylo synovi skoro 5, po dobu 3 týdnů, od té doby mu jde krásně přetahnout, nikdy se mu nic nezúžilo zpět. Jak může říct, že je mastička k ničemu, když sám doktor nám ji předepsal?

volodka162
autor
10. kvě 2020

@lucka662006 Protože to predepisoval nás dětský doktor.... Tohle mi řekli v krajské nemocnici na chirurgickém oddělení kde si osobně myslím že s tím mají cetnejsi zkušenosti....ale je to jen můj pocit no. Už ať je tohle za mnou 🙄😤

lucka662006
11. kvě 2020

@volodka162 Nám pomohla tato mastička na 100%. Nám ji předepsal urolog. Vždy je lepší zkusit, třeba povolí, a pak teda pravidelně přetahovat (je to už po mastičce naprosto bezbolestné, syna to dokonce baví 🙂, hlavně zezačátku, než jít na chirurgický zákrok.

lucka662006
11. kvě 2020

Dej na svoji intuici, kdyby Ti to neřekli, tak bys to chirurgicky možná ani neřešila, a neřeš názory tchánovců, které jsou původem mnoho let zpět. Ve škole to nikdo řešit nebude. Je to na Tobě a synkovi, můžete ještě 2 - 3 roky počkat. Já osobně bych si vyžádala mastičku.

darija06
5. pro 2021

Máte zkušenost s něčím dostupným v lékárně, co by mělo mít vliv na povolení předkožky a její následné přetažení ?