Problém se štítnou žlázou, podařilo se vám otěhotnět?

8karolina4
9. lis 2016

Podařilo se Vám otěhotnet a nebo právě toto byla ta příčina? Mám prášky a za měsíc kontrola....

andysek2512
9. lis 2016

@8karolina4 léčila jsem se před 4 lety na sníženou funkci štítné žlazy, otehotnela jsem vloni a Teda první tehu dopadlo v 8 týdnu revizi, po revizi jsem měla jednu ms a znovu otehotnela, strašili me ze je možná ze štítná žláza sd v tehu zhorší ale v pohodě, měla jsem ji v pořádku a i teď po porodu ji mám ok🙂 nemyslím si že štítná žláza bx byl problém🙂

8karolina4
autor
9. lis 2016

@andysek2512 ja prave byla u gynekologa pred pul rokem, vysledky krve vse v pohode, stitnou zlazu mi ted zjistili v centru reprodukcni a tak me celkem prekvapilo, ze na gynde nic... 🙂

petra1306
9. lis 2016

@8karolina4 Ahoj 🙂 já se lěčím se štítnou žlázou už více jak 10 let ...a těd jsem v 8tt. 🙂 ...takže ano podařilo 🙂 hlavně ber poctivě prášky!

8karolina4
autor
9. lis 2016

@petra1306 mam nejaky dvoje prasky ....nazev ted nevim

majus6
9. lis 2016

@8karolina4 Ja otehotnela hned prvni mesic, ktery se mi srovnaly hladiny hormonu po nasazeni prasku, trvalo to asi 3 mesice. Jestli to byla nahoda nebo ne tezko rict, stitnou jsem zacala resit jeste nez jsme se zacali snazit, tak nejak nezavisle, takze nemohu rict, jestli by to byla prekazka k otehotneni nebo ne, ale obecne to vadit muze.

popelucha
9. lis 2016

Na autoimunitní zánět ŠŽ mi přišli náhodou při vyšetření v roce 2014, nasazen Letrox 50, pravidelné kontroly, rok jsem nemohla otěhotnět, ale ŠŽ v tom byla nevinně ;) ale jak mi říkala gynekoložka i endokrinoložka, pro otěhotnění a správný vývoj plodu je nutná vyrovnaná hladina hormonů. Když otěhotníš, tak se hlas max do 10. tt na endokrinologii kvůli navýšení dávky, aby plůdek měl dostatek. Nyní až do porodu mám Letrox 75, po porodu najet zase na 50 a po 6 nedělí kontrola, zda to i porodu stačí a je prý i stěžejní příjem jodu - buď mateřské vitamíny nebo si nechat napsat Jodid (až do ukončení kojení)

petra1306
9. lis 2016

já beru jen Euthyrox 100..a ted v těhotenství beru dvakrát týdně 150 ..a vše je ok já má být..

petra1306
9. lis 2016

@8karolina4 já beru jen Euthyrox 100..a ted v těhotenství beru dvakrát týdně 150 ..a vše je ok já má být..

8karolina4
autor
9. lis 2016

Mam Euthyrox 25mg a jednou tydne Dostinex

andysek2512
9. lis 2016

@8karolina4 ja taky měla euthyrox, mě na to přišli úplně náhodou na gastru tak jsem léky brala nějakou dobu pak zapomínala chodila ke své dr na kontrolu která mi vždy řekla ze takova dávka stačí (ale já uz je nebrala) takže jsem ji pak po roce řekla ze ty leky stejně neberu tak se strašně divila že nemůžu mít takhle výsledky, v pořádku. Takže tak;😀 neboj se, myslím že v pohodě otěhotnís🙂

8karolina4
autor
9. lis 2016

@andysek2512 no me to asi taky zjistili nahodoiu 🙂)))

andysek2512
9. lis 2016

@8karolina4 no ono se to myslím rychle mění ten stav te štítné žlázy. Proto třeba před půl rokem byla ok a ted ne. 🙂 ale určitě ber léky a bude to dobrý🙂

8karolina4
autor
9. lis 2016

@andysek2512 jj beru a za mesic jdu na kontrolu, ultrazvuk a kdyz bude vse ok, bude IUI 🙂

slunina
9. lis 2016

@8karolina4 Mám sníženou funkci štítné žlázy a dvě děti. Půl roku po každém porodu se mi to zhoršilo, nasazením silnější dávky hormonů se to vrátilo zpět k normálu, jen mám trošku silnější dávku, než před prvním těhotenstvím. Hlavně podezření z těhotenství včas nahlaste na endokrin.

8karolina4
autor
9. lis 2016

ja totiz ani nevim, jaky maji byt hodnoty 🙂)

andysek2512
9. lis 2016

@8karolina4 taky Netuším, 🙂 ale určitě pak v tehu si znovu štítnou žlázu nechat zkontrolovat a pak po porodu😉

naomi6
9. lis 2016

@8karolina4 Pokud bereš léky a jsi hlídaná u endokrinologa, tak se není čeho bát. Já jsem po operaci štítné žlázy, beru léky a otěhotněla jsem naprosto v pohodě. Držím palce 😉

8karolina4
autor
9. lis 2016

@naomi6 Ja dostala léky v klinice reprodukční. Za měsíc kontrola a uvidíme. Už delší dobu se nám nedaří. Asi to bude tím

nuggett
9. lis 2016

Sníženou funkci štítné zlazy léčím asi sedm let mimco se nám povedlo po třech měsících zkoušení. Poucena jsem byla takže hned v 6tt jsem oznámila svůj stav na endokr. A tam mě co měsíc hlídají a mění dávky podle aktuální situace 😉 takže za mě žádný problém.

alboo
9. lis 2016

@8karolina4 pokud bereš Dostinex, tak ten se uziva pri zvyseny hladině prolaktinu, coz je trochu jinde nez stitka. Takze problémy není jen stitna zlaza

naomi6
9. lis 2016

@8karolina4 Aha, tak moc držím palce 😉

lenkaluk
9. lis 2016

@8karolina4 ja jsem se lecila asi 5 let, pak muj endokrinolog rozhodl o operaci, takze od 2004 nemam jeden lalok stitne zlazy. Beru a budu navzdy brat leky. Otehotnela jsem poprve hned, podotykam, ze v 34 letech. Podruhe jsme si skoro rok pockali, ale povedlo se, mame dve holcicky. Urcite ber poradne predepsane leky a hned po otehotneni kontaktuj endokrinologa, aby ti pripadne davkovani upravil.

8karolina4
autor
9. lis 2016

@alboo Jj to druhy mam na měsíc jednu tabletu týdne

uzivatelkapetra
2. bře 2017

Ahojte, chci se zeptat jestli když jsem pravidelný dárce krve můžu mít jistotu, že mám hodnoty u štítné žlázy v pořádku? Nebo by tam na to nepřišli?

8karolina4
autor
3. bře 2017

@uzivatelkapetra myslím ze když chceš mít miminko tak jsou maličko jiný hodnoty. Me na to přišli při hormonální profil ale za měsíc bráni léku OK a po 3 měsících snažení // čárky na testu 🙂

uzivatelkapetra
3. bře 2017

@8karolina4 děkuji a gratuluji, na hormonálním profilu už jsem byla, nevěděla jsem, že si při tom gynekolog nechává zhodnotit i štítnou žlázu
Takže by to snad mělo být ok?

8karolina4
autor
3. bře 2017

@uzivatelkapetra no nevím. Me na gynde rekli OK ale pak když jsem šla na kliniku se poradit. 'Tak to bylo zvýšené.... fakt nevím podle jakých tabulek jedou .
Dekuji

nikynika
26. srp 2017

Ahojky holky, už asi 1,5 se s manželem snažíme o miminko, nedaří se, já mám hormonální profil v pořádku, manžel spermiogram též v pořádku, léčím se se štítnou žlázou asi od 15 let, vždycky to bylo v pohodě až před měsícem se mi z edly hodnoty TSH na 5.61 a TPO, vzhledem, že mám kamarádku na gynekologii, tak my vysvětlila, že problém bude nejspíš ve štítné žlaze. Chci se zeptat, podařilo se vám normálně otěhotnět po upravení hormonů štítné žlázy? Už jsem zoufalá a mám strach abych někdy zažila // . Předem děkuji za odpovědi.

nikynika
26. srp 2017

@nikynika rok a půl 😊

mku
26. srp 2017

Ja jsem otehotnela se snizenou funkci a obracenou delohou po roce a pul. Pak bohuzel revize. Nicmene po dalsich trech mesicich jsem otehotnela znovu a dneska mame doma petitydenniho chlapecka 🙂