Rekonizace, jak u vás probíhala?

verkaver
4. kvě 2017

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat na osobní zkušenosti těch,které mají za sebou druhou nebo třetí konizaci. Já jsem ji podstoupila před čtyřmi lety kvůli těžké dysplazii,té nejhorší,od té doby na pravidelných prohlídkách vše o.k. Bohužel až do teď,kdy mám opět pozitivní cytologický stěr... ☹
Tak jsem se chtěla zeptat,jak probíhala rekonizace u vás,jestli stejně,jako poprvé nebo se to v něčem liší a proč byl vlastně u vás důvod opětovnou konizaci provést,jestli jste ji podstoupili hned po výsledcích cytologie nebo jste třeba byli na kontrolu po třech měsících a až potom konizace nebo jak?
Děkuji za vaše zkušenosti a připomínky 🙂

terite
4. kvě 2017

Ahoj, ráda se s tebou podělím o mé dosavadní zkušenosti. U mě to vypadalo takto..
Jaro 2011 – Konizace děložního čípku pro špatný výsledek cytologie (CIN III)
Asi po třech měsících jsem šla na kontrolu, byla jsem sledovaná na oddělění COP (centrum onkologické prevence). Na kontrole se zjistilo, že jsou na čípku stále špatné buňky, takže...
Podzim 2011 – Rekonizace děložního čípku
Po tomto zásahu mám čípek velmi zkrácený, gynekolog mě upozornil na možné a docela pravděpodobné komplikace při těhotenství. Po několika měsících hojení se mi jeden měsíc během MS objevily příšerné bolesti a pak se každoměsíčně opakovaly. Čípek mi srůstal a krev během MS nemohla odcházet, hromadila se v děloze a šíleně to bolelo vždy než se to jakoby natlakovalo a čípek "prorazilo". Šla jsem s tím ke gynekologovi a ...
Červenec 2012 – Dilatace (roztažení) děložního čípku
Pak jsme se snažili otěhotnět a následovala řada několika potratů, což však s konizacemi nesouviselo, proto nebudu více rozepisovat. V srpnu 2014 jsem otěhotněla se synem, ve 29tt se mi pak hodně čípek zkrátil až se úplně spotřeboval a byla jsem otevřená na prst a hospitalizovali mě. Ve 32tt mi pak praskla voda a syn se předčasně narodil. Je v pořádku. Teď jsou mu dva a my usilujeme o další dítě. Vzhledem k anamnéze budu u dalšího těhotenství nejspíš sešitá (cerkláž), aby hrdlo zase nepovolilo.
Krátce předtím, než mi zjistili špatný nález na čípku, jsem dokončila 3. dávku očkování proti HPV. Pořád si myslím, že očkování "nezachránilo" to, co už tam předtím bylo, ale dále už mě snad ochrání. Nedávno jsem byla opět na kontrolním stěru a vše v pořádku. Takže osobně bych očkování doporučila. Ty očkovaná jsi? Držím palce, aby rekonizace proběhla v poklidu a následná kontrola byla už v pořádku.

verkaver
autor
4. kvě 2017

@terite Děkuji za odpověď 🙂 Očkovaná nejsem a upřímně o tom ani neuvažuji. Máme čtyři děti,poslední se narodilo po konizaci,další děti neplánujem,takže z hlediska těhotenství a porodu už to pro mě není aktuální. Spíš mi šlo o to,jestli to tedy po té druhé konizaci bylo horší,u tebe tedy vidím,že asi ano,hromadění krve v děloze... Já jsem právě všechny výsledky během posledních čtyřech let měla v pořádku,až teď zas něco špatně,no. Tak uvidíme,jaký bude další postup,jestli se ještě čeká na nějaké kontrolní stěry,biopsii nebo už rovnou rekonizace...

terite
4. kvě 2017

Chapu. Ve tvem pripade jde uz hlavne o to, aby se vse spatne odstranilo a uz se nevratilo. Drzim palce, aby to slo bez jakychkoli naslednych komplikaci.

verkaver
autor
5. kvě 2017

@terite Děkuji. A vám s manželem přeji,ať se miminko brzy zadaří a hlavně ať vše proběhne dobře a malé i ty jste v pořádku. Mít víc dětí je moc fajn... 🙂

monaaceek
16. lis 2017

Ahoj Holky,muj pribeh asi takhle..V kvetnu jsem zjistila,ze jsem tehotna.Jenze ma hladina HCG nestoupala a 1.7 mi byl zjisteny samovolny potrat!Musels jsem podstoupit 2.7 karetaz pod celkovou narkozou!Vysledky citologie nebyly dobre a tak mi bylo doporuceno jit na konizaci!29.8 jsem podstoupila konizaci a opet vysledky nic moc!Byla mi doporucena Rekonizace kterou jsem posdtoupía pred 3dny!Abych vam pravdu rekla jsem s toho unavena a smutna!Jelikoz ja miminko jeste nemam!A nikdo mi nezaruci zda otehotnim,zda male domosim,zda vse bude v poradku