Přerušení těhotenství v počátku. Kdo podstoupil a jak to probíhalo?

17. dub 2021

Holky, zjistila jsem, ze jsem tehotna, je to v pocatku, menstruace mela přijít minulý tyden. Tehu test vysel pozitivni. Je mi 42, manzelovi take, mame 4 lete dite a druhe jsme neplanovali. Premyslime o preruseni potratovymi tabletami. Je tu nekdo, kdo toto preruseni podstoupil a mohl napsat zkusenosti, jak to probihalo, jestli se musi nejdrive na gyndu nebo se mohu objednat hned do nemocnice? Dekuji za odpoved

bera28
17. dub 2021

Tohle téma už tady bylo. Zkus se podívat. Já využila farmakologického přerušení po čtyřicítce 2x. Je to rychlé a bez problémů. Můj gyndař mi vystavil žádanku a pak jsem se domluvila v nemocnici na termínu. Vzali mi krev, udělali kontrolní UZ, dali první tablety a za 3 dny další. Pak za 14 dnů na kontrolu.

loylii
17. dub 2021

Stejne, tehu v 41. Musíš to stihnout do 49.dne cyklu. Tablety 2 jsem dostala hned a za 2 dny další. Stojí to 6tis. Dávají to na gynde, nebudou te honit jinam. Pak po MS na kontrolu, zda vše odešlo. Mě to slušně rozhodilo cyklus. Držím palce... a popremyslej zda bys jedno ještě nezvládla..😊.. já to nedala zdravotně. A doma už 2ks mám

nikivm
17. dub 2021

Já to mám za sebou také. Doktor vystavil žádanku, v nemocnici jsem dostala prášky, do 48 hodin další. Vše proběhlo v pořádku. Fyzicky je to bezbolestný zákrok. Raději bych se s někým poradila o tom, co bude psychicky následovat potom a jestli je tohle řešení opravdu ta správná cesta. Ono se to totiž nedá vzít zpět

keksik002
17. dub 2021

Za sebe bych řekla, že je to poslední šance na miminko.. Každopádně, nejprve ke gynekologovi, ten pošle do nemocnice..

sarkasv80
18. dub 2021

Věk 40+ je věková indikace a tam hradí náklady pojišťovna,akorát nevím jestli to platí i farmakologické ukončení nebo jen revizi.

bera28
18. dub 2021

@sarkasv80 pro farmakologické to neplatí, tam si to hradíš. Ceny jsou dost rozdílné. V Praze jsem platila 6 tis. Kč, v jižních Čechách 3,5 tis. Kč.

loylii
18. dub 2021

@bera28 ano stojí to 6tis. Revize zdarma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru