Rizikové pracoviště - těhotenství

lmartinkova85
9. zář 2017

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, nikde jsem poradně nedocetla...mam ted dovolenou, minuly týden jsem zjistila ze jsem těhotná, pracuji jako pecovatelka, mam na starost lezaky Atd zvedam tedy težké ... kdyz v praci oznamim ze jsem těhotná, budu nucena nastoupit na nemocenskou... (kolegyně co byla loni musela do konce měsíce odejít ) to budu muset byt doma s 60proc platu a vázána na vycházky? Někde jsem četla o dorovnavacim příspěvku ale to platí asi jen v případě ze zaměstnavatel přesune těhotnou na méně placenou pozici, tudis ma nárok na dorovnani platu, jak je to kdyz zaměstnavatel nema jinou vhodnou pozici a těhotná tedy musí na nem? Rada bych jeste par měsíců pracovala, nechci si zbytecne dělat v praci zle pak bych se chtěla vrátit...ale to není jiste kdyz mam smlouvu na dobu určitou 4roky...nemusí mi ji prodloužit ze... :/ tak ted nevím co mam dělat...v pondělí jdu na UP tak uvidím jak mi poradi jsem z toho na nervy :/

andreasustrova
9. zář 2017

Jsem taky pečovatelka, čekám dítě v prosinci a dělám jen to na co si troufám... ne těžké lidi samozřejmě, a měli mi v červnu prodlužovat smlouvu na další tři roky. Bála jsem se, že mi to neprodlouží, ale prodloužili.

hani1234
9. zář 2017

Měla by jste byt doma za plný plat . 😉

lmartinkova85
autor
9. zář 2017

Akorát já dělám v terénu ne v domově tak tam mi nikdo nepomuze...mozna by šlo na chvíli vybrat lepší klienty co sami chodí..ale nepůjde to nadlouho rozhoduje vedoucí na ni šlapou z vrchu:/ ...klienti se nám porad obmenuji na každém terénu je někdo lepší a někdo horší ... :/ takze to nepůjde dlouhodobě řešit na par dni ano

lmartinkova85
autor
9. zář 2017

@hani1234 mam Stach ze odmítnu nemocenskou ze se po me povezou... ze neprodlouzi smlouvu a tak nemůžu přece za to ze... rada bych jeste pracovala, nemam žádné problémy zatím..

anetka1701
9. zář 2017

Pokud pro tebe firma práci nemá, tak tě musí nechat doma "na překážkách" za 100% platu. Ale to je pro ně náročné a drahé, tak tlačí do neschopnosti :( Pokud je to velká firma, nebo státní podnik, nedala bych se, našla si patřičnej paragraf a šla si tvrdě za svým...

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
lmartinkova85
autor
9. zář 2017

@anetka1701 spadame pod město ale dotuje nás stát.. budu hold riskovat ze se pak nebudu mít kam vrátit..

anetka1701
9. zář 2017

@lmartinkova85 hele bejt doma celý těhotenství na neschopence je krom malejch peněz strašně na hlavu :( Omezení vycházkama, kor když máš už děti... To bych asi riskla, třeba to bude v pohodě, nárok máš, tak co....

hani1234
9. zář 2017

@lmartinkova85 Já taky pracovala v soc službách , a je pravda , ze mi pak smlouvu neprodloužili , tak budu proste muset pak hledat ..

lmartinkova85
autor
9. zář 2017

Tak to nemam co riskovat... v dnešní době bude pecovatelek jen třeba.. s praxi me vezmou snad všude

jipe
9. zář 2017

@lmartinkova85 jak je psáno výše, pokud pro tebe zaměstnavatel nemá práci, která je vhodná i pro těhotné, tak je to překážka na jeho straně a máš nárok být doma za 100 % mzdy bez omezení vycházkami. Práce zakázané těhotným upravuje vyhláška. Pro zaměstnavatele je samozřejmě podstatně finančně výhodnější natlačit ženu na neschopenku a hodně žen se nechce hádat... ale na tvém místě bych si stála za tím, na co máš nárok

lmartinkova85
autor
9. zář 2017

@jipe
Asi jo, nemam co ztratit kdyz mam smlouvu na urcito...

verusch
9. zář 2017

Vim ze to tady asi nepatri ale chtěla sem s ezeptat delam ve fabroce kde je hlinikovy prach a flux nejala skodliva latka mistr mi radi jit na nemocenslou lvuli toho maleho myslite ze to pujde uhrat i nato prace me bavi a jsem schopna ji vykonávat

jipe
9. zář 2017

@verusch http://www.guard7.cz/lexikon/prace-zakazane-teh... Pokud tvoje zaměstnání spadá pod něco zakázaného, nesmí tě to zaměstnavatel nechat dělat, bud jiná práce nebo překážka na jeho straně

andreasustrova
9. zář 2017

@lmartinkova85 Také dělám v terénu a dělám jen jednoduché lidi, ale fakt jen na co si troufám. Ležáky, co se sami otočí nebo hodně lehké jako váhově lidi a nebo lidi co chodí a těm pomáhám do sprchy.

lmartinkova85
autor
9. zář 2017

Tak jsem zvědavá co mi řeknou v praci jestli vyjdou vstříc nebo budu muset bojovat...pro ne je to jednodušší me soupnout na nemoc..

j.a.n.i
10. zář 2017

@lmartinkova85 Ale oni tě nemohou šoupnout na nemocenskou, stačí říct, že ti ji doktor prostě odmítl dát, protože ti nic není, tím ty budeš z obliga (jako žes chtěla vyhovět, ale nemůžeš s tím nic dělat) a oni tedy musí najít ty lehké klienty - což udělají, protože raději ti budou platit za péči o ty jednoduché, než aby ti museli platit za to, že budeš doma.