Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rok se snažíme o miminko, přítel má diabetes 1. typu

zebedinka
11. led 2015

ahojky s pritelem se snazime uz rok o miminko ale nedari se nam. Pritel ma Diabetes typu 1 uz 3 roky, nevim ci mame pockat jeste nebo se nekam obratit na nejakeho odbornika??

mysonek
11. led 2015

Ahoj, diabetes 1. typu po 3 let trvání by asi neměl mít na plodnost až takový vliv, ale diabetici 1. typu mohou mít i jiné autoimunitní choroby (poruchy štítné žlázy, celiakie, poruchy jiných žláz s vnitřní sekrecí - tudíž z toho plynoucí hormonální nerovnováhu). Takže dle mě je vyšetření určitě na místě.

kralovka17
9. bře 2015

Ahojky, manžel má diabetes 1. typu už 10 let a podařilo se nám miminko hned druhý měsíc snažení. Bohužel jsem pak spontáně potratila, ale to nebylo kvůli jeho diabetesu, ale kvůli mé trombofílii.....Pokud chodí na pravidelné kontroly a je řádně hlídaný lékařem, mělo by to být v pořádku. Pro klid duše se ale může se svým ošetřujícím lékařem o tom pobavit a možná by stálo za to udělat nějaká kontrolní vyšetření i u tebe. Přeju hodně štěstí a ať se brzy zadaří.

alkuska
15. bře 2015

Ahoj, diabetes 1. typu by to neměl ovlivnit, pokud máte problém s otěhotněním, chyba bude asi jinde. Nechte se vyšetřit u nějakého odborníka (v centru asistované reprodukce) nebo manžel může na spermiogram k urologovi a ty se poradit na gyndě. Mimochodem má sestra je diabetička, otěhotněla na první dobrou a před dvěma týdny porodila krásnou holčičku, takže když to jde takto u ženské, u chlapa to bude mít ještě menší vliv.

Sem začni psát odpověď...

Odešli