Silné opakující se bolesti

aselluska
17. kvě 2019

Ahoj holky. Zhruba 4 roky zpátky jsem měla první prasklou cystu. Jela jsem s hroznou bolestí na pohotovost. Nechali si mě na pozorování, naštěstí se tekutina z prasklé cysty vstřebala. Od té doby jsem měla takovou bolest každé 3 měsíce. Zchoulela jsem se do vany, a po horké sprše bolest přestala. Sem tam při pohybu jsem cítila ještě tak 2 dny menší tlak na dělohu. Tu způsobovala tekutina, která se vždy vstřebala. Pokaždé mi na pohotovosti potvrdili prasklou cystu. Před půl rokem mě opět zasáhla ukrutná bolest po vyvolávací injekci (cca po 7mi dnech), ovu testy pozitivní, ne ale kvůli ovu. Gynekoložka mne poslala do nemocnice kvůli prasklé cystě + laparoskopii, aby vyloučili jiné onemocnění způsobující tyto bolesti. Odstranili srůsty, vejcovody profukovali a odstraňovali tekutinu z cysty. Nebyla zjištěna enometrioza, ani pcos. Bylo mi doporučeno otěhotnět. Prý tyto stavy mít nebudu. To ale u každého není na povel. Od operace zhruba po měsíci na kontrole jsem si stěžovala Dr, že od operace byla bolest 2x, podle ní srůstík. Před třemi týdny bolest, až jsem se svíjela na posteli asi půl hodiny, to bylo snad nejhorší. Druhý den mi Dr řekla, že to byla bolest v půlce cyklu, tudíž ovulace. Ovu testy nereagovaly, teplota se nezvýšila, hlen nebyl. Ale dle UZ žádný nález, žádná cysta, žádná ovu. Teď opět šílená bolest až na zvracení. Jsem nyní 34DC, zpožděná menstruace 3 dny. Ale tento cyklus až do včerejška žádný náznak ovu. Až od včera pozitivní ovu test, hlen. Máte/měla některá nebo ZKUŠENOST, takové bolesti a co je zbůsobuje? Bolest začíná jako menstruační, pomalu se rozjíždí a pak postupně odchází. Celé to trvá přibližně hodinu, někdy půl. Děkuji za odpovědi.