Snažilky a těhulky s epilepsií. Jaký je průběh těhot.?

angels_woman
2. lis 2010

Ahoj holčinky 🙂 zakládám toto fórum, protože je to pro mě aktuální téma. Snažíme se o miminko, mám k tomu spoustu otázek a taky bych se ráda seznámila s někým, kdo má stejný problém, jak ho řeší, jak se daří otěhulit a v průběhu těhu, zda je vše v pořádku... 😉
Doufám, že se připojíte!! 😵

angels_woman
autor
10. lis 2010

@lucia2431 Brý ranko... Tak zase jeden den v práci... A zrovna dnes v noci mě chytil močák... Jednu dobu jsem trpívala na zánět močového měchýře, pak se to asi na rok uklidnilo a je to tady zase!!! ☹ ☹ ☹ Jestli jsi někdy měla zánět močáu, tak pochopíš, jak hrozné to je... Zatím je to tedy v začátku, tak se to snažím podchytit urologickým čajem a vitamínama. Tak snad to zabere... Je to ale nepříjemné 🙄 🙄 😢
Jinak dneska jdu v 15h na ten finančák, tak jsem zvědavá, jak dopadnu. 😒 Mysli na mě prosím...
A uvidíš, určitě se Lucince zoubky brzy vyklubou a bude po trápení... 🙂 Hlavně že spinká a nepláče, kvůli zoubkům...
A co měl táta s rukou??? Že šel na operaci?? Doufám, že nic vážného...
A co se bytu týče, je to hrozné... Včera večer jsem si zase uvědomila, jak je ten byt malýýýý 😢 😢 😢 Naši sousedi nad náma - hrozně fajn lidičci olem 30let - budou se stěhovat z nájmu, který měli nad náma a koupili byt naproti přes ulici a spravují si ho... Včera nás tam pozvali se podívat a řeknu ti, že jsem z toho byla malinko smutná. Hrozně bych chtěla to mít také velké a pěkné... ☹ No, co naděláš, člověk nemůže mít všechno...
Kdyby se zadařilo a přestěhovali jsme se z Prahy zpět na Moravu, byla bych tak šťastná!!!! Máme tam nádherný pozemek, mohli bysme si postavit. Hned vedle toho pozemku je velká ohrada s koňma...no romantika... Ach jooo. Pořád na to myslím... Jenže Tomík tady má "zatím" dobrou práci, ale kdyby se stalo, že by o ni přišel, tak bych chtěla zpět na Moravu. Mám to tam moc ráda...
No, jsem se zase rozepsala... Zatím se měj krásně, pohlaď Lucinku od tety a písni.
Pa, Zlata

lucia2431
10. lis 2010

@angels_woman tak budem dnes na teba myslieť aby všetko dobre dopadlo a hlavne aby si sa uzdravila, ja som s močovým mechúrom ešte nemala problémy tak neviem aké to je, ja som zase v tehu dostala žlčnikové a pankreasové záchvaty preto mi aj o týždeň skôr robili cisársky a keď Lucka mala 2 týždne tak už som ležala bez nej na chirurgii a ešte keď mala 7 týždňov tak ma operovali. Vôbec som si ju neužila ako takú maličkú a stále si prajem aby sa na chvíľu zmenšila no to sa nedá ☹ Strašne ma to trápi ☹
No s tým bytom je fakt hrôza, už som z toho na nervy. Ocko mal zaseknutý nejaký nerv v ruke tak mu museli operovať a má aj v druhej ale tú až neskôr mu budú operovať.
Tak držím palce a napíš ešte.
Pa Lucia

angels_woman
autor
10. lis 2010

@lucia2431 ahojky, tak já jen v rychlosti...za 10min musím razit na ten finančák.
Jen mě napadlo že když jsi si malou neužila, tak to chce už něco malého ještě pořídit, ne???
Zatím pááá, musím běžet...

lucia2431
10. lis 2010

@angels_woman ahoj tak ako to dopadlo??? Strááášne som na teba myslela 😉

angels_woman
autor
11. lis 2010

@lucia2431 Ahojky, hrozně moc ti děkuju!!! Určitě to pomohlo. Celkem jsem si oodechla, když mi paní řekla, že je to kvůli kontrole n někoho jiného... Že si ověřují některé informace. Taže potom jsem jí jen dávala nějaké papíry a paní byla moc milá. Takže to dopadlo na 1* 🙂 Jen mi říkala, že možná si mě pozvou ještě na nějakou svěeckou výpověď. Takže v pohodě. 🙂
Moc ti děkuju, že jsi na mě myslela!!
Jinak je mines nějak divně od žaludku... Musím se najíst, aby mi nebylo zle... Asi je to z těch antibiotik, co beru na ten močák. bleee.
Doufám, že dnešek bude klidný a nic se nepo... 🙂 Měj pěký den a napiš, jak se máš!! 🙂

lucia2431
11. lis 2010

@angels_woman som rada , že to dobre dopadlo a možno fakt ti je blbo od tých antibiotík. Lucka asi mi tiež bude chorá lebo v noci kašľala aj cez deň sem tam zakašle a zle sa jej prehĺta ☹ Dávam jej sem tam Nurofen kvôli zúbkom tak dúfam , že to veľmi nevypukne a dnes sme jej kúpili aj vitamín c kvapky. Ináč zatiaľ mi bola len raz chorá klop, klop, klop tak dúfam, že to podchytíme ☹
zatiaľ pa a odpíš . Lucia

angels_woman
autor
11. lis 2010

@lucia2431 Ahojky, tak já ještě ryche píšu, za chvilku mi padne... Těším se, jdu si koupit vlnky na háčkování, tak se faaakt moc těším... Začnu zase něco tvořit!! 🙂 Udělala jsem pro sestřenku velkou chobotnici, aby měl malý, až se narodí, co tahat a žužlat 🙂 Moc se jim líbila!! 🙂 Tak doufám, že se bude líbit i Františkovi. 🙂
A líbilo se to i malým sestřenkám a chtějí naučit háčkovat, tak se vybyvím a jak tam pojedem na mikuláše, tak sedneme večer k háčkování... Moc se těším!
Jezdíte někam na Mikuláše??? My vždy jedeme na Moravu k ttě a chodí tam obrovský průvod (kolem 50ti) čertů, andělů, muřínů... A je to vážně podívaná. Jakmile jim starosta "požehná", tak se rozutíkají do ulic a honí všechny!! Je to vážně podívaná a super zážitek!!! 🙂
Juu, jsem se zase rozepsala. Pozdravuj Lucinku, že ji zdraví teta a hlavně ať se brzy uzdraví a zoubky ji nebolí!!!
Pa, Zlata

lucia2431
11. lis 2010

@angels_woman no tak to ťa obdivujem ,že vieš háčkovať lebo ja na nič podobné nemám trpezlivosť, mamka ma učila štrikovať ale hodila som s tým a koniec 😅 No my na mikuláša nič také nemáme, sú vystúpenia v meste ale nechodíme no teraz keď máme Lucku asi pôjdeme aj keď ona to ešte tak vnímať nebude. Lucku pozdravím a dúfam, že ju to prejde a zúbky stále trápia. Je nervózna a ani papať nechce. ☹ Tak zatiaľ pa pa

angels_woman
autor
12. lis 2010

@lucia2431 Dobré ranko!! No, háčkování mě nikdy nebavilo a chytlo mě to až těď. Kolegyňka v práci mi donesla ukázat, co dělala a mě se to hrozně zalíbilo!!! Včer jsem dodělala krásného sněhuláčka, pro sestřenku jsem dělala tu chobotnici a kdybys ji viděla, jak byla krááásnááá!!! Když se mi to tady v práci podaří, hodím ti to sem, ať jukneš. 🙂
No a od té doby mě to moooc baví. A jde to docela rychle. Pak už se na to an nemusím moc dívat a u televizky motám, jak říká Tomík. 🙂
Jinak jsem včera koupila nádhernou vánoční látku, našiju si z toho různě velké čtveraté, nebo obdélníkové pytlíčky a budu do toho dávat dárky na Vánoce. Nesnáším balení do papíru... Se to všude krčí a trhá. By mě omejvalo. 🙂 Je to super, hodíš do toho dáreček a jen dáš mašličku. Paráda. A ta látka je fakt krásná! 4ervená se zlato hnědýma šiškama - jako jsou třeba na borovici. Ta jsem si udělala radost.
A víš co se mi ještě stalo. Jsem v trafice a kupuju si časopis a teď mi tam slečna říká - k tomu časopisu máte dudlík zdarma!!! Jsem hleděla jak puk! Ale ten je tak moc krásný!!! Jako by něco pořád směřovalo k tomu miminku... 🙂
No a po cestě zpět jsem úplně náhodou nahlédla do jedněch vrat, co tam je. Byly otevřené a představ si, že v centru Prahy je tam schovaný překrásný kostel!!! Vůbec jsem o něm nevěděla. Nejsem tedy nějak extra věřící, ale každý člověk si věří v něco svého...je jedno, jak se tomu říká. V kostele jsem nebyla snad 10 let a nějak mě to tam táhlo, chtěla jsem se tam prostě jen podívat. Řeknu ti, že takový klid jako byl tam jsem dlouho nezažila!!! Bylo mi tam moc dobře. Jen tak jsem tam seděla v tichosti a vnímala krásné sochy a obrazy... Fakt jsem si to užila. Po takové době to bylo příjemné...
Zase píšu romány promiň...
Co ty? Jak je? Co Lucinka??? Je jí dnes lépe??

lucia2431
12. lis 2010

@angels_woman no tak ťa obdivujem , že vieš háčkovať a baví ťa to, a daj sem foto rada by som to videla 😉
No možno čoskoro budeš čakať miminko a dudlík sa ti zíjde, strašne ti to prajem. 😉
Mne nevadí, že píšeš romány len ja nemám veľa času sa rozpisovať lebo buď Lucka sa budí a musím si ísť k nej ľahnúť alebo varím 😉 No bola som s Luckou u dr. tak má slabú angínu ale povedala, že dobre , že som prišla lebo mohlo sa to cez víkend zhoršiť tak dúfam, že to podchytíme a nebude horšie.
Ja sa mám nevyspato lebo Lucka sa často v noci budila, dusilo ju dosť. Čo ty už ti je lepšie?

angels_woman
autor
12. lis 2010

@lucia2431 Jojo, už je to lepší. 🙂 Díky.
Dneska mám v práci nějakou hoňku. Dopoledne jsem plavala ve smlouvách a teď odpoledne budu kompletovat letáky do obálek. Ale celkem mě to baví. Aspoň vypnu hlavu. Občas takovou práci uvítám... 🙂
Je dobře, že jste byli s Lucinkou u mudr. Je to pravda, že přes víkend by se jí to mohlo hodně zhoršit, kdyby jste to neléčili.
Za chvilku mi dojde kolega stáhnout fotky z mobilu s chobotnicí. já to umím jen přes kabel, tak to raděj nechám na něm... Pak ti je sem dám na skouknutí.
Jdu pomalu na ty obálky. Vyčistit si hlavu. 🙂
Jinak bych byla ráda, kdyby mi už rostlo bříško, ale víš jak, nedá se to nutit. Mimínek na sebe nechá trochu čekat... Ale snad už to nebude dloho. Drž nám palce!!!!

lucia2431
12. lis 2010

@angels_woman som rada, že ti je lepšie a držím palce veeeeeeeľmi. Tak sa teším na foto, som zvedavá aká si šikovná 😉 Ja mám nervy, človek tu v bloku nemá kľud. Celé doobedie je kľud a keď dám Lucku spať tak vždy niekde začnú vŕtať a tak to je aj dnes, tak som zvedavá, že kedy vstane. Včera kvôli tomu nepospala ani dve hodinky čo ona zvykne až tri potiahnúť no kvôli tomu vŕtaniu sa nedá. Spí už iba raz do dňa tak potrebuje spánok. Normálne som už z toho taká nervózna, stále tu niekto s niečím búcha alebo vŕta , alebo sa hádajú. Strašne chcem ísť odtiaľto preč. ☹

angels_woman
autor
12. lis 2010

@lucia2431 Tak to mě moc mrzí, že tam máte takový hluk... Není to dobré pro nikoho. Ani pro vás a už vůbec ne pro malou... Fotečky si vzal kolega a prý mi pošle do mailu, tak ti je sem potom vyvěsím. 🙂 Doufám, že se ti bude líbit 🙂
Tak já jdu konečně na ty letáky... Se nějak nemůžu dokopat...

lucia2431
12. lis 2010

@angels_woman tak len choď to dorobiť , neflákaj sa 😝 😀

angels_woman
autor
12. lis 2010

@lucia2431 Tak mi to kolega posla a tady máš moji choborničku... Říkala jsem jí Ámos... 😎 😀 😝 😲

verusa.j
12. lis 2010

AHoj holky, tak já mám taky epilepsii a příští rok bychom chtěli začít se snažením. Já mám ale lekhou formu záchvatů - absence, to je, že se zahledíš do blba na pár sekund. V 18 mi vysadili prášky, ale do dvou let se to vrátilo, ale je to sem tam, uvědomuji si to, nějak mě to zatím neomezuje. S doktorem jsem o tom mluvila a prášky jsem zatím odmítla, když jsem byla teď na grafu, tak mi vyšel dobře, co ž jsem se divila, ale prý v pohodě. Doktor mi řekl, že prý dítě může mít epi 50 na 50, ale nemyslím si, že by to bylo dědičné. Spíše ty dispozice. Taky jsem myslela na porod, jestli je lepší císař nebo přirozený, ale prý 90 procent epileptiček rodí normálně.

lucia2431
12. lis 2010

@angels_woman tak tá chobotnička je úžasná, si šikulka no 😉
@verusa.j ahoj, vítaj medzi nami. No tak ti držím palce aby vám to vyšlo a bola si tehu. 😉 Epi nie je dedičná, môže to byť podľa mňa náhoda keby aj bábo malo epi ale je to mála pravdepodobnosť. Musím povedať, že aj ja som sa bála ale pri druhom sa nebudem tak báť. 😉 No ty máš tú z ľahkých epi tak v pohode môžeš rodiť normálne. My čo máme takú ťažkú tak tam je riziko , že pôrod vyvolá silný záchvat tak preto cisársky.
Pekný večer pa

lucia2431
14. lis 2010

@angels_woman ahoooj aký si mala víkend? My celkom v pohode, Lucke je aj lepšie len tie zúbky nás veľmi trápia ☹ Už by mohli vykuknúť lebo je to katastrofa. S bytom sme sa nijako nepohli. Jeden bol pozrieť na náš ale neozval sa , že čo tak nevieme. Ja idem zajtra na ultrazvuk na gyndu lebo pred 3 mesiacmi keď som bola našli mi 2cm cystu na vaječníku tak idem či praskla alebo nie tak mám trošku strach, že čo bude ☹ . Dúfam, že bola len z vody a praskla 😒 . Tak prajem krásny deň a čakám na odpísanie. Lucia

angels_woman
autor
15. lis 2010

@verusa.j Ahoj, tak vítej tady!! Tady to zakoukávání jsem taky měla v kombinaci s grand mal záchvaty. Takže bezvědomí a tak... Jinak my se snažíme o mimnko teď 3.měsíc, tak snad se brzy zadaří!! 🙂 A myslím si, že epi není nějak dědičná. Jak píšeš 50 na 50. Já ti nevím... Byla jsem i na genetice a řekli m, že vše v pořádku. U nás nikdo epi nemá, a mě přepadla ve 13ti letech, tak snad budou děti v pořádku a nebudou se tím muset trápit.

angels_woman
autor
15. lis 2010

@lucia2431 Dobré ranko!!! Kdybys viděla, jak jsem blbě spala a nemohla se ráno dokopat do práce!!!!! ☹ Ah jooo, vůbec teď nějak blbě spím... Při každém přetočení jsem vzhůru, pořád se budím... ☹ Ach jooo. Jinak jsme byli o víkendu s kolegy na školení. Bylo to docela fajn. Pro mě aly byly tak 2 hodiny z celého školení. Z celých 2 dní... A venku bylo zrovna tak krásně! Večer jsme se vypravil s Tomíkem na prochajdu. Nádherně svítilo sluníčk a bylo to moc příjemné!! Máme u nás ve Vestci pěkný rybník a teď kollem něj dělají chodníčky a cyklostezky. Bude to moc pěkné... 🙂
No já doufám, že se Lucince brzy zoubky vyklubou a nebudou ji zlobit. Slyšela jsem, že ty zoubky jsou fakt nešťastné. Už aby jste to měli za sebou 🙂 A co jste dělali o víkendu???

lucia2431
15. lis 2010

@angels_woman No moja som sa nevyspala od kedy Lucka mi začala kopať v brušku 😉 My sme boli u svokrovcov aj u mojich rodičov takže klasika no a vonku sme nemohli keďže Lucka berie lieky a bola chorá. Už je to dobre 😉 Dnes je krásne a ja som bola na gynde Lucka je u svokry. Veľmi som si vydýchla lebo cystu čo som mala tak praskla a už tam nemám nič, Ináč som sa chcela opýtať či nie si na facebooku ???

angels_woman
autor
15. lis 2010

@lucia2431 ahojky, to jsem ráda, že na gyn dopado všechno dobře. Já jsem měla cystu asi před rokem a když jsem byla za měsíc na gyn na kontrolu, také už tam nebyla. Naštěstí to není nic vážného, ale také jsem měla strach. Jsem ráda, že to máš ok. 🙂
Jinak na facebooku jsem, můžeš si mě najít pod jménem Zlata Jančíková. Bývám tam většinou večer kolem 18té a pak až do večera... V práci totiž máme fb zakázaný a na stránky se nedostaneme. Jinak tam mám i fotky, tak můžeš juknout. 🙂 Mě dneska ale tak strašně bolí hlava! Jak střep. Tisíce permoníčků mi tam mlátí, je to fakt hrozné. Nechci se dopovat brufenem, nebo tak, ale jestli to nepřestane, tak si ho vezmu na noc. Abych se aspoň troch vyspala...
Napadlo mě, co dáváš Lucince na ty zoubky?? Aby ji to nebolelo...

verusa.j
15. lis 2010

AHoj holky, tak mě právě doktor řekl, jestli to má někdo z rodiny ( má to manželův nevlastní bratr), tak řekl, že tam je ta pravděpodobnst. Ale moc se mi to nezdá, u nsá to nikdo nemá a mě to začlo asi v 10, tenkrát dlouho trvalo než zjistili epi, krom záhledů jsem měla takové brnění po celém těle, bolesti hlavy a zvracení. Teď bolesti halvy už ustoupily a ty záhledy nejsou tak časté, akorát tím, že se někdy obejví nemůžu mít řidičák. Taky myslím, že pod dozorem doktorů by to mělo být dobré! Ale je fakt, že narození zdravého dítěte je opravdu zázrak! Jinak my se budeme snažit až za rok, ale už se moc těším!

lucia2431
15. lis 2010

@angels_woman mňa dnes tiež strašne bolí hlava, najradšej by som si ju bila o stenu od bolesti. Neviem čo sa to deje, dúfam, že to nie je predzvesť záchvatu lebo také stavy som zvykla mať pred ním ☹ . Dnes sme sa veeeľmi pohádali s mm. Strašne ma nasral a povedal niečo čo ma veľmi zaskočilo , neviem čo si mám o tom myslieť ale isté je, že ešte sa budeme o tom rozprávať lebo mne to nedá. 😠 😠 😒
@verusa.j ja verím tomu, že keď sa vám zadarí tak sa narodí krásne zdravé bábo 😉

angels_woman
autor
16. lis 2010

@verusa.j Neboj se nic, bude to dobré... 🙂 Já teda díky tomu, že jsem v období kolem 18ti let měla 3 roky bez záchvatů, tak jsem si mohla uděat řidičák. Jsem za to moc ráda!!! Fakt šťastná. Potom záchvaty zase začaly a musela jsem přestat jezdit. Teď jsem už zase rok bez záchvatu, tak si u mudr zažádám o povolení zase řídit. Jupííí 😀 😅 🙂 😉 😀 Už teď občas jezdím, hrozně mě to baví, ale nikdy nejedu sama. Vlastně, když tom tak přemýšlím, jezdila jsem sem tam celou tu dobu, ale troufla jsem si to díky tomu, že záchvaty mi chodí vždy pozdě večer. Takže když jsme někam jeli přes den, tak jsem řídila.
A uvidíš, že miminko bude v pořádku! Ta dědičnost je malá a hlavně to zakoukávání je lehká forma. Vem si mě. Já měla jednu dobu velké záchvaty s bezvědomím třeba každý týden. A to je teprv hrozné, když jdeš třeba na metro nebo na autobus a probereš se na zemi a kolem tebe spousta lidí a ty nevíš co se stalo a proč ležíš... Ale teď už je to ok a věřím, že to tak i zůstane. 🙂
A odkud jsi??? Někde z Prahy??

angels_woman
autor
16. lis 2010

@lucia2431 Dobré ranko, tak doufám, že tě ta hlava přebolela a záchvat samo nepřišel!! Věřím, že to bylo ok. Jinak na tu hlavu si u nás v práci stěžovalo víc lidí, takže si myslím, že to bylo spíš tlakem, nebo tak něco. Večer jsem teda už nevydržela a na noc si vzala brufen. A vcelku jsem se vyspala... Chtěla jsem jít na fb, juknout, jestli tam nejsi, ale nějak mi nebylo dobře a šla jsem brzy spát... Dneska večer jdeme na bowling s kamarádem, tak se moc těším!!! Trochu si orazíme a pokecáme. Možná půjde i Tomův brácha s přítelkyní, tak to bude príma!!!
Juuj, proč jste se pohádali???? To mě moc mrzí!! Kvůli čemu???
Pa a písni!!

nika_83__3
16. lis 2010

Ahoj holky...=) Tady na konikovi jsem nova, doted pro me bylo aktualni hlavne beremko, hehe...🙂 Pak jsem nakoukla i na modrou strechu a sem a prestoze bydlet zatim kde mame (tuk, tuk, tuk) a mimco jeste uplne aktualne neplanujeme, tak me to zaujalo...=) Hlavne tohle tema, to je pro me opravdu zajimavy a ted to tak nejak zaciname resit vsechno, protoze casem mimi chtit budeme, tak aby to z hlediska leku a tak bylo vubec mozny...Jinak, moje story je asi takova, ze mam od 16 po urazu na kole epilepsii typu grand mal, tedy ten nejtezsi prubeh epileptickeho zachvatu...Zacaly mi tezke chvile a takove temnejsi obdobi meho dosavadniho zivota...objevily se mi take problemy se stitnou zlazou (oproti vetsine mam nadbytek jodu :-P) a plus tady ten uraz a jeho nasledky, do toho dospivani, maturita, prijimacky na VS a tak, proste parada...na VS jsem musela ukoncit dvouoborovy studium, pul roku mit lecbu a klid, prejit OPET na jina antiepileptika v kombinaci a pak teprve jsem mohla opet zacit studovat, tentokrat uz jen jeden obor z puvodiho dvouoboru - shodou okolnosti specialni pedagogiku, jak trefne... Ted je mi uz 27 let, jsem v 5.rocniku, mam tedy pred statnicemi z logopedie a surdopedie, v zari jsem se vdavala a prestoze jeste mimi neplanujeme, cloveka to nuti k zamysleni, co bude, az mimi chtit budeme...muj uzasny pak doktor tohle vsechno se mnou diskutuje, je to zaroven takovy muj psycholog a hodne mu verim, takze jsem si jista, ze to snad dopadne nakonec dobre...nicmene, ted jsem ve fazi, kdy budu postupne opet prechazet na jine leky, nejake tolerantnejsi k zenskemu telu a take k pripadnemu miminku, cekaji me zase vsechna vysetreni znovu a opravdu beh na dlouhou trat...v soucasnosti jsem sice kompenzovana (tuk, tuk, tuk), beru rano a vecer Depakine, nikdo ale bohuzel nevi, co zmena leku s mym telem a stavem provede a co moje telo pripadne nekdy v budoucnu rekne na tehotenstvi...driv jsem taky zkousela Lamictal, ale nestacil mi...:-/ Takze asi tak...a vlastne i leky na stitnou zlazu budu menit...takze to bude asi jeste hodne zajimave...

lucia2431
16. lis 2010

@nika_83 vitaj medzi nami 😉 Tak aj ja mám epi po úraze ☹ No depakine jednoznačne treba zmeniť keď budete chcieť mimčo. Depakine škodí plodu. Ja som ho tiež brala ale keď som oznámila dr že plánujeme bábo tak mi ho vysadila a brala som ho s lamotriginom . Lamictal som tiež brala ale tiež mi nestačil ☹ No lamotrigine a lamictal tehu a bábu neškodí a to sú najvhodnejšie lieky 😉
@angels_woman pekný večer ti prajem dúfam ,že si si to užila. Ja som sa s mm pohádali kvôli svokre a bytu, proste mi to už všetko lezie na nervy a on nič nerobí, všetko je vždy na mojej hlave 😠 Je u nás i najďalej tichá domácnosť a bola som pobalená a šla k mamke ale je veľmi chorá tak som sa vrátila domov lebo som nechcela aby Lucka viac ochorela ale nerozprávam sa s ním. Strašne ma všetko ranilo čo mi povedal a vôbec sa nesnažil ma zadržať aby som odišla. Povedal vegetne nech si idem a to som zobrala so sebou Lucku aj Daffka a ako keby mu to bolo jedno , že nás neuvidí. Nechápem čo sa to s ním deje. Chcem sa s ním v kľude porozprávať ale s ním sa to nedá lebo hneď sa nahnevá, urazí a kričí. Ja sa snažím lebo ho milujem ale mám niekedy ten pocit ako keby on mňa nie ☹ ☹ ☹ Neviem čo mám robiť , som z toho zúfalá ☹ Tak pá a napíš

verusa.j
16. lis 2010

@nika_83 ahojík, taky jsem brala Depakine, pak mi je vysadili a už jsem nové nezačla, protože jsem nechtěla. Ale dneska dokotoři umí zázraky a určitě najde pro tebe takové léky, které budou vyhovovat tobě i případnému miminku.
@angels_women- ty jo, tvoje záchvaty jsou fakt ticíkrát horší. Já nad řidičákem uvažuji,ale nevím, jaké jsou tam podmínky a protože neberu léky, tak nevím, jeslti je to možné, i když graf byl teď dobrý. Kdo to kontroluje, jestli můžeš jezdit?

angels_woman
autor
17. lis 2010

@nika_83 Ahoj, vítej!! Jsem ráda, že nás tady pomalu přibývá... 🙂
Jinak Depakin i Lamictal jsem brala, ale šíleně jsem po něm přibírala! Fakt děs!! Pak jsem dostala Topamax a krááásně jsem hubla. Bylo to fakt super!! No, ale zase mi nestečil a musela jsem ho brát v kombinaci s Keprou a stejně to nebylo ono... Potom jsme začali řešit, že chceme miminko, tak mi mudr řekla, že by bylo lépe než dvojkombilnace jen jeden lék a já si vzpomněla, že mi úplně na začátku zabíral jeden z prvních léků - Neurotop. Je sice horší v tom, že se filtruje přes játra, ale není to tak hrozné. Říkala mi, že na něm má lidi klidně i 20 a více let, tak doufám, že mi neodepíše játra... 🙂
A kdy teda plánujete to miminko??? My se snažíme teď 3.měsíc, tak uvidíme...
Jinak šž mám též špatnou, ale hypofunkci. Beru Euthyrox.