Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

a1211
11. únor 2014

Tak to se mu divím, že se ti sám nenabídl, že ti to napíše. Zase jsem ráda, že jsem nakonec do car šla. Má dr. to 4 roky neřešila, ač to věděla a možná jsem zbytečně promarnila čas, přece jen v 25 to mohlo jít líp než teď ve 30. A kolik ti je let? No jo no, na každého zabírá něco jiného, taky si pořád říkám, že ty vaječníky probudím🙂 tak třeba si to tak vsugeruji, až se chytnou🙂co ti tedy vlastně navrhnul, jaký postup?

korticka
11. únor 2014

No ze záčatku mi řekl mi vaječníky spí po dlouhém braní antikoncepce a že zkusíme nabudit....nasadil mi hned Clostilbegyt a Utrogestan na MS...tu jsem neměla a nemám vubec...po 4 cyklech a chození na folikulometrii kdy mi nenarostly nikdy pořádné folikuly mi udělal hysteroskopii aby se podíval do dělohy na případné srůsty nebo jiné problémy...nic nenašel co by bylo špatně. Ted naposledy mi nasadil Clostil v dávce 3xdenně1tabletu a následně mi nechal píchnout pregnyl na vyvolání ovulace...ale zase nic ☹ no a poučil mě o možnosti laparoskopického drillingu...že mi nějak navrtají vaječníky a že je potom vysoká možnost otěhotnění...to si zatím ještě nechám do zásoby...no a pak už asi jen CAR a IVF 😒
Myslíš že bych ten Metformin měla pořešit u obvodáka? že by mi ho ten nenapsal?

a1211
11. únor 2014

obvoďák asi ne, já když jsem ještě nechodila do CAR tak mi mám doktorka řekla ať si právě zkusím nechat napsat ten metformin, tak jsem o něj řekla obdoďákovi a ten mě hnal...prý mám cukr v pořádku a že o takové léčbě na pco nic neví, takže byl zásadně proti. Tak možná jestli máš nějakého dobrého dr. tak to zkus, ale mě to dali až teď v car sami od sebe, tak už beru pár dnů a uvidíme. Mám to na 3 měsíce pak poznáme zda to zabírá.

doko
11. únor 2014

@rudolflenka ahojky, tak jak se daří? je už trochu lépe? 🙂 HA určitě nezavinila PCOS, jen to prohloubila ☹ aspoň tak mi to bylo vysvětleno v CARU 😉 bohužel je to nevyléčitelné, drilling i hormony zabírají pouze dočasně. ale neboj, to zvládneš. pořádně se do toho zakousneš a miminko tady bude coby dup 🙂

muddledgirl
11. únor 2014

@korticka měla jsi maximální možnou dávku hormonů?Často ji gyndaří nedávají a pak to nezabírá.... 😉

muddledgirl
11. únor 2014

@a1211 roční příprava?To slyším poprvé....Je to endokrinní onemocnění......nech si zkontrolovat štítnou žlázu.......spermio už máte tedy předpokládám.....Já nemenstruovala vůbec po vysazení HA.......

muddledgirl
11. únor 2014

@korticka kočinko...máš hotový hormonální profil....z toho se mnohé pozná....Pokud nereaguješ na maximální dávku...zkus ten Nosifol.....

rudolflenka
autor
11. únor 2014

@doko ahoj, díky za optání 🙂 jsem ráda, že se tady diskuze rozjela, alespoň jsem se dozvěděla zase něco nového...no popravdě, když jsem včera po dvoutýdenní neschopence šla do práce, tak jsem se hrozně na děti těšila (dělám v mš), ale pokaždé když jsem viděla maminu s kočárkem, tak mě šly slzy do očí ☹ ale dětičky mě pak zlepšily náladu a dneska už v pohodě. I manžel se trošku víc snaží, možná už se vzpamatoval z té zprávy...no vím, že se to nedá léčit, ale já tady čtu, že je to většinou ruku v ruce s nadváhou, zvýšeným testosteronem - zvýšené ochlupení, špatná pleť, vlasy, cukrovka a tak...jenže já nic z toho nemám. Při výšce 164/ 53kg...cukry si hlídám už kvuli kvasinkám, aby se mi to zase nerozjelo, Gynex beru, celkem se snažím civčit...tak už moc nevím jak to jinak ovlivnit....Driling zabírá jen dočasně jo??? ☹ to je blbý, říkala jsem si, že je to moje záchrana....ale je šance, že se mi ty cysty dál přestanou dělat? Nebo se to tam bude pořád hromadit a lepit na ty vaječníky, když budu bez ovulace? Já tohle nikde nevyčetla, možná neumím hledat... 😕 a co je to ten Nosifol? To se dá objednat bez předpisu? 🙂 Děkuji za odpověď 🙂

rudolflenka
autor
11. únor 2014

@muddledgirl co je to prosím ten Nosifol? ...já jsem v pátek dostala vyvolávací injekci na MS a pořád nic...ani mě nebolí břicho, tak se bojím, že nepřijde ☹ ale ještě tomu tři dny nechám a pak znovu na gyndu :-/ achjo... mě doktor říkal, že hormonální profil udělá, až bude vědět v jaké fázi cyklu jsem - podle MS...jenže když Ms nepřijde, jak udělá hormonální profil? Já jsem z toho celá zmatená ☹

muddledgirl
11. únor 2014

@rudolflenka NosiFol®

NosiFol® je doplněk stravy s inositolem, kyselinou listovou, hořčíkem a vitamíny B6 a B12.

Ženy se syndromem polycystických ovárií (PCOS) často trpí inzulinovou rezistencí. Klinické důkazy ukazují, že dodání inositolu, díky jeho schopnosti zvýšit citlivost na inzulin, pomáhá zlepšit kvalitu oocytů (vajíček) a zvyšuje počet oocytů získaných po ovariální stimulaci u pacientek podstupujících postupy asistované reprodukce.
Navíc je kombinace inositolu s kyselinou listovou schopná obnovit spontánní ovulační činnost a také významně snížit hladinu cirkulujícího testosteronu, který způsobuje hirsutizmus (nadměrné ochlupení mužského typu u žen).
Zjistilo se, že ženy s PCOS mají podstatně nižší sérovou i celkovou hladinu hořčíku ve srovnání se zdravými ženami, což může přispívat k progresi od inzulínové rezistence k diabetu 2. typu a srdečním onemocněním. Plazmatická koncentrace hořčíku se ukázala být nepřímo úměrná inzulinové senzitivitě.
Několik studií zkoumalo hladinu homocysteinu u nemocných PCOS. Většina z nich ukázala, že ženy s PCOS mají zvýšenou hladinu homocysteinu ve srovnání se zdravými ženami. Nutriční suplementace vitaminy skupiny B a kyselinou listovou může zvýšení homocysteinu téměř zabránit.

muddledgirl
11. únor 2014

@rudolflenka je to super...stojí to kolem 300,- na netu......V pátek? Máš teprve pondělí...já už nevím...myslím,že jsem to dostávala cca do 3 dnů....Ale každé tělo reaguje jinak....Myslím,že by to mělo přijít asi do deseti dnů jako po utrogestanu.....Ale neděs se..kámoška,která normálně menstruuje..tak to 2x po injekci nedostala..může se to stát.....Já už si to nepamatuju,kdy mi dělali hormonální profil...ano,mělo by to mýt v určité fázi cyklo..to dostaneš neboj.....Já hodně dlouho brala utrogestan každý měsíc....a aspoň pár dní jsem menstruovala....pak se mi stalo,že jsem od května do září jen špinila...a až v říjnu se ukázala cysta...mazec....jsem si připadala,jak blázen.....furt jsem řešila..že nekrvácím...

muddledgirl
11. únor 2014

@rudolflenka mělo by se využívat 5 krabiček za sebou,aby to mělo správný efekt....já na něj nedám dopustit... i když stejně jsme museli na umělé kvůli spermu....

muddledgirl
11. únor 2014

Můj názor je, pokud se snažíte kolem roku,jít do Car a nechat si udělat hormon. profil a hlavně spermiogram...o miminko se nesnažíte sami a chyba nemusí být jen na vaší straně.........a je zbytečné do sebe rvát clostilbegyt,když má přítel třeba spermio s kterým prostě neotěhu.....Taky mě rvali clostilem...zbytečně....proto to píšu...

doko
11. únor 2014

@rudolflenka jojo drilling je dočasný, než se Ti tam ty vajíčka zase nakupí (hodně jsem četla, že to pomáhá např. na půl roku). ale doktoři mi ho vzhledem ke snažení o miminko zakázali.....ale četla jsem tady hodně holek, co na tom byly, tak nevím, proč v mém CARu mi řekli, že to nedoporučují ☹ my to měli dobré v tom, že manžel má katastrofické spermio 😀 😀 a o jeho spermiích a mém PCO jsme se dozvěděli v jeden den a jelikož ty jeho spermie jsou větší průser, nad PCO jsme se ani nepozastavovali 😀 to máš krásnou práci- pracovat v mš. to jsem si vždycky přála jako malá holka. mně doktoři řekli,že PCOS je napořád. já mám teda zvýšený i ten testosteron, ale ochlupení, cukrovku nemám a vlasy super. nadváhu jsem taky neměla (dokud do mně nezačali cpát ty hormony). ale pleť teda nemám nic moc 😖 jasně, Nosifol si můžeš sama koupit, v lékárně a nebo na netu- tam ho seženeš levněji, takže doporučuji spíš tam 😉 je to doplněk stravy s vitamínama a inositolem (ta látka pomáhá nějak regulovat inzulín v krvi). za zkoušku nic nedáš. mně teda nepomohl, ani gynex, ani kontryhel a podobné "zázraky", ale to už jsem Ti psala předtím 🙂 jsi mladá a uvidíš, že se miminko brzo povede. mně je 25 a doktoři řekli, že je super, že to řeším teď. že jim tam přijdou ženský po třicítce a ty už třeba hůř reagují a tam je to potom asi složitější ☹

rudolflenka
autor
11. únor 2014

@muddledgirl
@doko
děkuji za informace, už je mi to jasnější 🙂
My se vlastně o mimi zase tak dlouho nesnažíme (od září), respektive jsme to spíš neřešili, jen jsem řešila ten svůj zdravotní stav,že nemám MS...taky si říkám, že mám obrovské štěstí, že jsem ještě mladá, manžel taky a už plánujeme děti...snad se jednou zadaří. Nosifol bych mohla zkusit, vsadím se, že to bude účinější než ty zaváděcí "kvetoucí bobule" z číny nebo co to je, co mi minule nabízel gynekolog 😀 mimochodem 2 v balení za 450,- (si asi myslí, že kradu) 😝 takže to raději ty vitamínky i když na chemii moc nejsem 😕 ....s tím spermio nevím, jak to je - manžel trochu kouří - to by měl asi přestat, že? 😅 není závislák, ale při práci (je kovář) si občas zapálí (tak max 2 denně), ale asi to zhoršuje kvalitu, že?

...no toho, že do mě budou prát hormony se právě děsím, to by mě snad byl milejší ten drilling 🙄 já právě myslela, že se to dělá aby se zvýšila pravděp. na těhu 😕 no a taky jsem myslela, že když je zvýšenej test. tak je to poznat...no asi ne, tak budu muset počkat na ten hor.profil 🙄

jj. pracovat v mš jsem sice nikdy nechtěla (měla jsem z praxe blbý zkušenosti) ale můžu říct, že po roce jsem si tu práci zamilovala. Kolikrát jsem byla v takovejch "sračkách" (pardon) a děti mě z toho tak vytáhly. S něma prostě nemůžu být smutná 😉

muddledgirl
11. únor 2014

@rudolflenka není zač..kvetoucí bobule?To zas neznám já...O co jde??? 2 denně....to je v poho...kdoví jak to je s tím spermio...kdysi jsem četla malý český průzkum asi 7 lidí...byli tam sportovci, mladí atd...a vyhrál důchodce nekuřák...ale za to každý den si dal nějaké to pivko...Doporučuje se selen a zinek...nebo selzink...z lékárný.....nestojí to moc...kočky....5 balení Nosifolu také něco stojjí...ale oproti částkám IVF je to nic.....2 denně je o.k....

drilling znamená,že Ti opracují vaječníky...a měly by potom fungovat....ale pokud neotěhu do půl roku...tak se to zas může opakovat...podle mého zybtečný zásah do těla.....a zkusila bych to jen v případě,že bych věděla,že má partner v pořádku spermio....

Nejde jen o testosteron....jde o LH hormon, progesteron...

utrogestan...není nic šílenýho..je to progesteron...který holt my co neovulujeme moc nemáme.... 😉

Někdy jsou dětičky úžasný,já dlouhý léta hlídala....a teď už se těším konečně na svý... 😉

doko
11. únor 2014

@rudolflenka no můj manžel nekouří, je abstinent (ani přípitek na silvestra) a sportovec 😀 😀 😀 takže věřím, že kdybys vzala nějakýho feťáka na spermio, určitě by ho měl ukázkový 😀 o kvetoucí bobuli jsem taky neslyšela 😲 ale zní to srandovně. jinak ty vitamíny na lepší spermie nám taky nepomohli.....asi jsme nějací bez reakcí,co se vitamínů týče ☹
@muddledgirl s tím důchodcem jsi mě dostala 😀

muddledgirl
11. únor 2014

@doko no jo...vitamíny jsou pořád jen vitamíny....spermio se hodně mění....vím že mezi dvouma odběrama měl přítel o 100% lepší hodnoty...fertilman si taky hodně chválí....

hustý viď..zkusim to najít na netu...ale nevim nevim.. 😉

doko
11. únor 2014

@muddledgirl no my při prvním spermiu měli použitelné 1,5 % a při druhém jen 1% ☹ byl mezitím rozestup 6 měsíců a celou dobu manžel zobal ty vitamíny. ale ten fertilman neznám, zkusím to někde najít 😉 nakonec jsme se rozhodli pro IVF s PICSI. neměli jsme nervy čekat na nějaký "zázrak". víc věříme medicíně, i když víme, že CARy jsou dost velký byznys 🙂

rudolflenka
autor
11. únor 2014

@muddledgirl no ty bobule - prý je to nějaká novinka, ale říkal, že nemá ještě zpětnou vazbu, že teda neví, ale že je to na bázi čínské medicíny a přírodní....2 takový bobule - vypadá to jak kvetoucí čaj s provázkem se prý zavedou na 3 dny a 3 noci a pak vytáhnou a má to "nasát" všechny neduhy a tak...musíš to několikrát opakovat, s pauzama...mít peníze, tak to i zkusím,nicméně na PCOS to vliv nemá, spíš na sliznici a proti kvasinkám (docela jsem na to trpěla, po vysazení HA je to lepší) ale na to já mám femibion+ pro/ebiotika a to zabírá dobře...takže pokud by měl Nosifol vliv na PCOS, tak bych do toho šla...ještě počkám, jak to bude s MS a ovu, popřípadě s tím hormoprofilem a pak kdyžtak nasadím Nosifol....jinak tedy taky gratuluji k mimískovi 🙂 ... jak dlouho vám to trvalo a jaká byla léčba? (pokud neva, že se ptám ) 🙂

muddledgirl
11. únor 2014

@doko já už si přesné hodnoty nepamatuji...ale vše je pod normou....no tam je hlavní problém,že spermie se nedostane do vajíčka....či to jde nebo nejde zlepšit...nevím....ale myslím, že ne....My měli vždy IVF s ICSI...Kočííí.......Já šla do CARU po roce a kousek...a zadařilo se na 2.IVF ET /celkem 4.transfer/....Byznys to je....ale co se dá dělat.....spoustu lidí by nemělo děti,kdyby nebylo caru....a já na Sanus HK nedám dopustit....

doko
11. únor 2014

@muddledgirl já šla do CARU po čtyřech měsících .......všichni tvrdili, jak je to brzy a doktoři mě tam jenom pochválili, že je dobře, že jsem přišla, že bych se miminka nikdy nedočkala. naplánovali jsme si hned IVF, ale stihla jsem přirozeně otěhotnět. o miminko jsme na přelomu 11. a 12. týdne přišli. doktoři to přisuzovali tomu zlýmu spermiogramu. tak jsme nechtěli riskovat a máme teď za sebou první IVF. teď jsem v 11. tt a strachy šílím, jestli se to nebude opakovat. ale musím doufat, že ne 🙂 nic jinýho mi stejně nezbývá. a Tobě moc gratuluji k mimču......po tolika transferech......taky to musely být asi docela nervy,co? 😉 jak říkáš, já tomu svému CARu taky pěji chválu, kde to jde 🙂

muddledgirl
11. únor 2014

@rudolflenka kočinko...Nosifol můžeš klidně pít i teď...je to volně prodejné a s ničím se to netluče...do konce i v 1.trimestru se to může... 😉 😉 😉 Ty bobule no nevim...Sliznice bude o.k....když Nosifol zabere.......Ten je přímo na PCOs....Vůbec neva,že se ptáš....

Nejvíc mě naštvalo,že jsem oznámila,že chceme miminko a nikdo mě neudělal profil....vrr....nevím...ale bála jsem se,že bude problém....začlo to tím,že jsem vysadila prášky na konci června 2011 a neměla cca 60 dní menstruaci a řekla jsem si,to je průser...problém....a měla jsem pravdu...tak jsem chodila na vyvolávačky jako debil...

..No,nejdřív mě doktorka dělala folikulometrii...cpala do mě clostilbegyt,ale jen 2 denně myslím /ne maximální dávku/,takže mi nezabíral.Zájem nějak léčit mě nebyl..tak jsem neustále seděla u netu a četla o pcos...Pak do mě cpala proveru,ta nezabírala taky...a nakonec jsem brala utrogestan......

Přítelovi udělali spermio u nás ve městě....a tvrdili,že je na přirozené o.k....přitom nehodnotili všechno,co by mělo...měl nějaký zánět,tak ho přeléčily...doktorka slibovala,že mě pošle dyžtak do caru a nic se nedělo.....Už mě začínaly praskat nervy......Pak v roce 2012 v červnu přišla s tím,že ať se objednám,jeslti mám průchodné vejcovody...anebo CAR....tak jsem šla s brekem domů...protože jsem do nemocnice nechtěla....a ihned zavolala do Sanusu HK a objednala se....Byly prázdniny,tak jsem měla návštěvu až na srpen....Tam to šlo ráz naráz a já byla happy,že se něco děje.....Šli jsme na IUI,ale doktor nám řekl,že si myslí, pak řekl,že ví,že to nedopadne....Drsný...ale já mám radši všechno narovinu......Poprosila jsem o hormonální profil a a odběr na štítnou žlázu...Údajně vše o.k...Pak jsme od října do března byli na třech transferech,které nedopadly....Pár dní po prvním neúspěchu mi zemřel tatínek, s kterým jsem měla velice dobrý vztah a dost mě to sebralo....

Pak jsem šla zase do práce a šli jsme do dalšího IVF a čekám Samíka....Zvládly jsme krvácení i hematom....trošku vyšla blbě krev v 1.trimestru, tripple dobrý...a teď čekám na výsledky Harmony testu....ale věřím,že vše bude o.k....Děkuji za gratulaci... 😉 Snad se všem brzy zadaří...

muddledgirl
11. únor 2014

@doko to mě moc mrzí,že jsi o miminko přišla.... ☹ ☹ ☹
Moc Ti držím pěstičky,ať to zvládnete úspěšně bez problému do konce...Dopadlo 2.IVF /celkem 4.transfer/.No,je fakt,že před .IVF se přišlo na štítnou....takže to mohlo taky hodně ovlivnit si myslím/. 😉

doko
11. únor 2014

@muddledgirl ta štítná je taky docela strašák,že? kolem mně je strašně moc holek, co tím trpí ☹ ale v kombinaci ještě s PCO žádná sranda. holka taky toho za sebou máš docela dost ☹ a s tím hematomem a pobytem v nemocnici jsem to měla úplně stejně 😀 když už problémy, tak pořádný, přece nebudeme troškařit 😀 jéé chlapeček.....tak ať výsledky dobře dopadnou 😉 smůlu už musíš mít vybranou, teď už hrajeme jen na dobrý zprávy 🙂

rudolflenka
autor
11. únor 2014

@muddledgirl díky za "příběh" 🙂 alespoň vím na co si dát u dr. pozor, na co se ho zeptat, jak postupovat...už mám trošku přehled, takže jsem o něco klidnější 🙂

muddledgirl
11. únor 2014

@doko no teď ty hormony štítný teda lítaj...začínala jsem na 25 a beru 100 denně,masakr....ale tak mě hormony nevaděj...když pomáhaj...takový řeči,že je po tom rakovina atd...neuznávám...ale to je jen můj názor....
To byl děs...byla jsem tam skoro měsíc a bylo mi šíleně zle....z desinfekce,smradu z jídla....skoro nic mě nechutnalo....dokonce jsem si nechala přinést jednou řízek.. 😀 😀 😀 No,snažila jsem se o mímo nebát...ale doktoři moc podpory nedodávali....takže to bylo někdy trošku těžký...určitě to znáš......Děkuju...taky myslim,že už je vybraná...na Samíka tady čekaj už hadýrky nějaký,kousátko,lahvička....takže to bude dobrý... 😉 😉 😉 😉 au Tebe taky.... 😉

muddledgirl
11. únor 2014

@rudolflenka není zač....no..oni vždycky všichni řeší ženskou a chlapa až potom....mělo by se to řešit vždy najednou.... 😉 Ať Ti brzy dopadne miminko..

korticka
12. únor 2014

@muddledgirl ahojki...Nosifol jsem brala 3 měsíce...ale nezabral ☹ hormonální profil mi dělal, ale výsledek přesně nevím...věřím tomu že s tím dr.počítá...jinak asi zvýšený testosteron..ochlupení, akné...jinak jsem do sebe zatím cpala jen Clostil nejdřív 1 pak 2 a nakonec 3tablety denně...přitom v příbalovém letáku je psáno max.3cykly a max.2xdenně. Jinak manžel na spermiu ještě nebyl.

Myslíte že je lepší nejdřív navštívit CAR nebo jít na tu laparoskopii??

muddledgirl
12. únor 2014

@korticka tam je myslím kočko psáno 3 denně 75 mg..pokud si to pamatuju dobře....takže to je správně....Já bych navštívila nejdříve CAR, aby vám udělali i spermio...laparo Ti můžou udělat v CARU taky a budou to větší odborníci...