Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

kecupka66
24. říj 2016

@leniii23 máš pravdu, ale člověka to zamrzí, že se to mohlo řešit už dávno..🙂 no ten kontryhel asi taky začnu takhle pravidelně pít..za to nic nedám!🙂

kecupka66
24. říj 2016

@leniii23 máš pravdu, ale člověka to zamrzí, že se to mohlo řešit už dávno..☹
no s tím kontryhelem asi taky začnu o něco pravidelněji, nic za to nedám..🙂

kecupka66
24. říj 2016

pardon, myslela jsem, že jsem příspěvěk neodeslala 🙂

leniii23
24. říj 2016

@kecupka66 zkus a uvidíš 🙂 myslím si, že tím nic nezkazíš, sice bylinky jsou na dlouhé lokte ale aspoň máš pocit, že pro to děláš vše co můžeš 🙂

leniii23
24. říj 2016

@kecupka66 a zkus si přečíst o tom nosifolu 🙂 plno holkám pomohl .... mě teda ne, já už jedu v IVF

kecupka66
24. říj 2016

@leniii23 zkusím, moc děkuju! budu držet palce, ať se ti co nejdřív zadaří!! 🙂

leniii23
24. říj 2016

@kecupka66 věřím, že nám oběma se zadaří, jen to chce asi čas 🙂

tammm
24. říj 2016

@leniii23 můžu se zeptat na kolik tě ivf vyšlo? Kamaradka ted byla,skončilo to neuspěšně a platila 40 tisic na Obilňaku v Brně,a ti ji řekli max 20 tisíc.

leniii23
25. říj 2016

@tammm ahojky 20 300 i s leky a zamrazenim a rozmrazenim (meli jsme v tom vitrifikaci a prodlouzenou kultivace a stimulovali me nejkvalitnějšími hormony)

tammm
25. říj 2016

@leniii23 no to je jiná,a to je Obilný trh myslím státní a né soukromé.Buď kecá nebo je někde chyba.

leniii23
25. říj 2016

@tammm je to asi o tom co si presne všechno priplatila, třeba mohli chtít ICSI a to stojí 7500 a to je pak hned ...My třeba icsi neměli a nebo může chodit do centra kde jsou dražší nadstandardní úkony... My chodíme do Pronatalu

tammm
25. říj 2016

@leniii23 a byla jsi vždy informována co kolik bude stát?

myskaol
25. říj 2016

Ahoj holky. Ja brala anču 3 roky. Pak jsem vysadila. První MS přišla na cas, druha tyden zpoždění, třetí 2 týdny zpoždění a pak uz nepřišla vůbec. Po 3m, co jsem ji nemela, jsem sla na gyndu, co s tim. Dr mi udělal utz vajecniku a říkal, ze PCOS. Miminko jsem chtěla. Nasadil clostilbegyt. V různých dávkách, ale bez úspěchu. Tak me poslal do IVF kliniky a tam me cpali vsim možným. Bez úspěchu...posledni jsem mela Femaru+Utrogestan. Pry ten největší drijak, co mi muzou dat. Na utz vajecniku nic nebylo. A tak jsme se dohodli na IVF. A po utrogestanu ms porad nedochazela a tak jsem si ze srandy udělala test a byly tam //. Domcik tehda odpovidal o 5 dnu mladší, nez jsem byla n utz vajecniku. Nevim, zda mi pomohli prasky nebo to, ze jsem uz na to nemyslela.
No a jelikož jsme se snažili rok a pul pres hormony a 20kg nahoru, řekla jsem si, ze anca neni třeba. No a jak to tak bývá otehotnela jsem uplne normálně bez hormonu 4 měsíce po porodu. Ted ma Dominik 14 mesicu a Gabi bude mit 1.11. Jeden mesic. Sranda co? 😂

norna
31. říj 2016

@pidalka12 ahoj tak co bublinka ?jak to dopadlo ?

pidalka12
31. říj 2016

@norna Jé ahoj, díky za optání 🙂 v sobotu to byl týden, co jsem po transféru. Test jsem si ještě nedělala, bojím se 😀 ale šíleně mně bolí břicho, jako před MS, ale na MS je ještě brzo. Mám objednané testy přes inet, tak hned jak přijdou, jdu testovat (moby to vyjít na 12 den)

norna
31. říj 2016

@pidalka12 ty jo to jsem moc zvedava a moc ti drzim palecky..Ja ted po te laparce mela konecne ovulaci :DD huráááá... 😀 😀 Myslim si ze ti to vyslo 🙂

gabulkam
31. říj 2016

@norna Takže laparoskopie pomohla při PCO? To je super a jak jsi to měla před laparkou, chodila ti MS sama?

pidalka12
31. říj 2016

@norna myslíš? 😀 já v to věřím také 🙂 jsem napjatá jak guma u spoďárů 😀

pidalka12
31. říj 2016

@norna a gratuluji k OVU, takže teď to vychytat a v OVU se doma víc kamarádit 🙂

norna
31. říj 2016

@gabulkam ahoj jo laparo pro ted pomohla k ovu..Uvidime jak to bude dal..Jinak menstruaci jsem mela vzdycky nepravidelnou po HA samozrejme pravidelna ale po vysazeni vubec 😲 😲 ted cekam na tu mrsku a za sedm dni ma prijit tak doufam ze nebude problem ...Jsem snad po laparo i citila jak ovu probiha :DD to byl narez coz jsem snad nikdy v zivote necitila takhle..Jo a vlastne doufam ze to byla ovu ale podle me ano a podle testu taky ano..Pocit plnosti v podbrisku ,citila jsem vajecniky a byla jem nafoukla..po dva dny testy paradni a pak uz zase bílo tak snad to bylo to co jsem myslela jelikoz to fakt snad bylo poprve tohle:DD
@pidalka12

norna
31. říj 2016

@pidalka12 ver ze to vyslo🙂 i podle toho jak pises ze ti poboliva brisko a menses je jeste daleko jak jsi psala..Bublinka roste 😎 😎

pidalka12
31. říj 2016

@norna nic jiného si nepreji. Ale nesmím se tolik pozorovat. Zklamání by bylo veliké... A taky brecim pro každé kravine co v tv vidím :D

norna
31. říj 2016

@pidalka12 😀 😀 no zname priznaky :DD To co jsi prodelala ty to je umele oplodneni?

pidalka12
31. říj 2016

@norna Ano, jsem po druhém IVFku, první bylo cca před 7 lety. Ale to si říkám, že nemělo vyjít, nebyl to úplně ideální vztah. Teď je vše super, tak asnad vyjde i mimiňák 🙂

norna
31. říj 2016

@pidalka12 aha tak to jo..Umele se plati ci jak to vlastne je?

pidalka12
31. říj 2016

@norna platí, a my za něj dali teď 27tis, s tím, že jsem měli metodu ICSI (myslím, že tak jmenuje) prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching a roztok embryo glue. Docela pecka.. Vlastně ani nevím, co platí pojišťovna, když my platili takovou dardu...

tammm
31. říj 2016

@pidalka12 kamoška dala min měsíc 40 tisic,takze jsi na tom dobre.Byla na Obilňaku v Brně.Ale u nich je chyba na obouch stranach,tak kdovi co vše v tom meli.

pidalka12
31. říj 2016

@tammm noo, tak to je síla. co znamená chyba na obouch stranách?

norna
31. říj 2016

@pidalka12 ty jo to je darda tedy...ale jestli to vyjde tak je to k nezaplaceni 🙂

pidalka12
31. říj 2016

@norna moje řeč! 🍀❤ Ale dělali jsme si srandu, ze si to necháme a pak to dítko necháme proplatit :D samozřejmě žert! 🙂