Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

kockacz
27. únor 2012

@zvalentova Je neuveritelny, jak to leti. Ty uz jsi 32.tyden? 😅 Super

fori
27. únor 2012

@kockacz no právě my jsme v práci na práci jen 2. a když jedna vypadne tak to je v pr...... a musí se zaučit nová, to trvá cca 14 dní...... než může sama do laborky... není to sranda.... a představa , že já jsem doma, oni někoho zaučí.... já potratím a zase se vrátím...... no nevíím no.... a neboj nic nevyklepeš..... když se to tam udrželo i mně??

zvalentova
27. únor 2012

@kockacz jj, rychlostí světla. 😀

zofka44
27. únor 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, chodím taky k Mudr. Malíčkové, opakovaně jsem měla všechny testy v pořádku, jen naposledy mi vyšly o něco málo zvýšené hodnoty TNF alfa, norma je tuším 44% a já měla 44, 9%, Malíčková říkala, že je to ok., ale stejně červíček hlodá, tak se chci zeptat, @kockacz a i ostatních - jak moc máte ty hodnoty zvýšené? Díky za odpověď.

jesterka001
27. únor 2012

@zofka44 Ahoj, já osobně mám poslendí výsledek TNF Alfa 68%.

kockacz
27. únor 2012

@zofka44 AHoj, urcite to je ok 🙂 Ja jsem mela na zacatku lecby 54%. Ted naposled 48%. Mne Malickova rikala, ze se budeme moct snazit, az to bude pod 40%. Ale to je kvuli te moji potratove historii. Takze tvoje hodnota je v pohode. Ja mam do toho jeste zvyseny jiny hodnoty v ramci teto skupiny cytokinu (Interleukin 2 a 4 ). Ty ale Malickova neresi. Nezbyva nez ji verit 😅

kockacz
27. únor 2012

@jesterka001 To je taky pekna prda. Tobe Pentomer nepomohl, takze gamaglobuliny?
Jeste tenhle problem s TNF alfa resila myslim @adriadri

zofka44
27. únor 2012

@jesterka001
@kockacz děkuju za odpovědi, já mám právě taky dost "bohatou" potratovou historii a po všech možných testováních příčina nenalezena. Jo, nezbývá než jí důvěřovat.

kockacz
27. únor 2012

@zofka44 No jo, tak moc drzim palce, aby uz to klaplo 😉 A snazite se?

jesterka001
27. únor 2012

@zofka4jen jí důvěřuj, ví co dělá 😉

@kockacz Mám tam toho zvýšenýho dost (Annexin atd atd)....... Já jsem pro změnu zase případ, kdy mě vůbec nepomohly gamaglobuliny, ale teď to vypadá, že zabírá Prednison. Malíčková mi ho dva roky nechtěla dát, ale nakonec dala, beru ho teď cca 1 měsíc.

kockacz
27. únor 2012

@jesterka001 Aha, myslela jsem, ze u TNF alfa jde o ten Pentomer. Vzhledem k tomu, ze ten jsme ted zdvojnasobily kvuli tomu, ze nebyl velky posun 😖 Uz jsem z toho jelen 😝
Drzim palce, aby to klaplo 😅

jesterka001
27. únor 2012

@kockacz No, taky tomu úplně nerozumim. Já Pentomer neberu (brala jsem ho akorát jedenkrát loni před IVF-kem). Já zase nechápu, proč mi nechtěla dát tak dlouho Prednison, když ostatnim holkám ho dává. No, asi nějakej důvod má....
Taky ti držim palečky 🙂 Jak dlouho se snažíte?
@fori - Veliká gratulace!!! Zatím pro jistotu potichoučku 😉

kockacz
27. únor 2012

@jesterka001 asi 2,5 roku 😒 Uklidnuju se tim, ze mi bude letos 29 a tak mam jeste cas na paniku 😝

jesterka001
27. únor 2012

@kockacz Tak to máš ještě času 🙂

mihaji
27. únor 2012

@kockacz, @fori Kvůli čemu vás čeká rizikáč? ☹

zofka44
27. únor 2012

@kockacz díky, ještě ne, plánuju to tak někdy na duben, moc se mi do toho ale nechce, vždycky mi to strašně dlouho trvá, než se z potratu vzpamatuju...

ivka3901
27. únor 2012

ahojte baby.pripájam sa ku vám taktiež beriem PREDNISON už cca 3 týždne a som krátko pred 4 pokusom IVF akurát som dostala menzes a letím do blavy na krvičku tento týždeň a 16 som objednaná na konzultáciu tak uvidíme či pojdeme nato.som trošku skeptická,že mi nasadila zas prednison a minulý rok pred 3 IVF mi nepomohol može byť,že som ho krátko brala?treba ho brať dlhšie?mám protilátky voči spermiám ☹

kockacz
27. únor 2012

@ivka3901 ahoj, co jsem tak pochytila, berou ho holky aspon tak 6 tydnu, aby zabral. U tebe by asi byla vhodna i kondomova ochrana ne? Aby se deloha zbytecne nedrazdila...

kockacz
27. únor 2012

@mihaji No kvuli tem potratum ☹ Asi ale kdybych rekla, ze vylozene nechci, tak me nikdo nutit nebude...

kockacz
27. únor 2012

@zofka44 Ja mam za sebou posledni loni v kvetnu. Pak se to nejak zasmodrchalo s doktorama - prechazela jsem k Dr.Malickovy ☹ Bohuzel ten minuly doktor me pripravil o spoustu casu v tom smyslu, ze z nej nevypadla zadna konkretni diagnoza, vysledky, proste mi napsal univerzalne Prednison 😖 Brala jsem leky, aniz bych vedela konkretne na co 😠 Pak kdyz jsem chtela prejit k Dr. Malickove, tak jsem zas musela cekat, nez ucinky Prednisonu vymizi, aby mi mohla udelat komplexni imunologicky rozbor, coz on asi neudelal 😒 No a uz je konec unora a zase beru Prednison 😀 Radeji se tomu smeju, jinak by mi bylo do place 😖

ivka3901
27. únor 2012

@kockacz áno aj kondomová ochrana patrí k tomu mne ho dala aj zato,že sa 2 pokus IVF podaril,ale v 9 týždni som potratila mala som zamlknuté tehu a musela som ísť na kyretáž ☹

kockacz
27. únor 2012

Ach jo, nas problem neni ani tak otehotnet, ale spis udrzet embryjko ☹
Ted mi prisla zprava od zname, ktera ma naopak problem s otehotnenim a byla na laparoskopiii. Krome toho, ze ma nedovyvinutou delohu a syndrom PCO, jeste prisli na nepruchodnost vejcovodu a endometriozu ☹ To me vzdycky dostane, takova nespravedlnost 😒

mihaji
27. únor 2012

@kockacz Tak to jo, to je určitě lepší.

fori
27. únor 2012

@mihaji no mě určitě kvůli potratům a taky kvůli práci.... půjdu na riziko

fori
27. únor 2012

@jesterka001 dík, ve středu budu vědět víc

mihaji
27. únor 2012

@fori Tak aspoň se nebudeš muset stresovat a budeš moct odpočívat. I když, jak jste psali, ono to taky není ideální, ale když je to potřeba, nedá se nic dělat.

fori
27. únor 2012

@mihaji no uvidím..... co mi doporučí

zofka44
28. únor 2012

@kockacz no vidíš, tak jsme zhruba nastejno, já poslední loni v dubnu, a taky jsem kdysi chodila na imunologii jinam než k Malíčkové, jedla tuny Prednisonu a stejně to bylo na prd...

ivka3901
28. únor 2012

ahojte baby užívam už 3 týždeň prednison a nie a nie dostať menzes teda dostala som,ale veľmi slabý a mám dosť nafúknuté brucho može to byť z toho prednisonu?

ivka3901
28. únor 2012

pomaly sa chystáme na 4 pokus IVF a zistili mi protilátky voči spermiám ☹