Streptokok B v pochvě - pálení, nekomfort. Máte zkušenost?

katkatri
2. kvě 2023

Hezký den, máte někdo zkušenost s přemnoženým streptokokem B (Streptococcus agalactiae) v pochvě, který vám způsoboval obtíže jako pálení, někdy až nesnesitelné, pocit nekomfortu atp? Já už trpím 4 měsíce, manžel je vyšetřený (není pozitivní), já vyzkoušela lokální i celková antibiotika, nic nezabírá. Teď beru vaginální probiotika a vitagyn C, abych přežila, zkouším detoxikační gynekologickou kúru od Joalis a jen doufám, že se tý mrchy brzo zbavím. Myslím, že mám všechna režimová opatření v malíčku, styk nemám samozřejmě, jím zdravě, nepřeháním to s cukrem, bílou moukou ani alkoholem. Jako máma dvouleťáka mám samozřejmě určitou míru stresu a únavy, ale nic dramatického. Jsem objednaná k imunologovi, kde snad probereme možnost autovakcíny, o které jsem slyšela. Budu ráda za jakékoli tipy, zkušenosti a rady, už jsem opravdu zoufalá. Díky a přeju krásný den!

katkatri
autor
2. kvě 2023

Ještě podotýkám, že opěvovanou lichořeřišnici, který mi dřív pomáhala třeba na močové cesty, jsem brala cca 2 měsíce a bez výsledku :(

draceka
2. kvě 2023

@katkatri Trpěla jsem po porodu první dcery hodně na gynekologické záněty (ještě teď když to píšu, tak se mi svírá srdce při vzpomínce na to) a pomohl mi Grepavit od Dr. Popova. Nebylo to hned, ale fakt pomohl.U mě měly ty záněty příčinu psychosomatickou....

katkatri
autor
2. kvě 2023

@draceka Děkuji za tip, je pravda, že o těch grepových kapkách jsem už také slyšela, že pomáhají, ale zatím jsem se k nim nedostala. Mohu se zeptat na psychosomatickou příčinu? Klidně interní zprávou.

draceka
2. kvě 2023

@katkatri Napíšu zítra SZ.

ada22
2. kvě 2023

Mě na pálení pomohla mast pymafukor a přestala jsem jíst mléčné výrobky. A minimálně věcí, které jsou chemicky upravované.

sylvka
2. kvě 2023

@katkatri ahoj,taky mě to poslední asi dva měsíce trápí ☹️ ale u Dr jsem ještě nebyla,ptz poslední Naka globule mi zabrala výborně.je to ale týden a už zase cítím klasické potíže,takže tam budu muset.co jsem ale nevěděla,na to se dávají ATB ?????

katkatri
autor
3. kvě 2023

@sylvka Léčba se dává na základě kultivace, kterou udělá gynekolog. Na streptokoka však často atb nezabírají.

katkatri
autor
3. kvě 2023

@draceka děkuji moc

europa00
3. kvě 2023

@katkatri autovakcina jediné to zabralo … manzel byl přenašeč měl to v krku v čepech 4 roky mě v kuse nakazoval do spodku i do krku pomohlo sz vytrhnuti heho mandli Js se h to ještě dlouho Hrabala protože mi atb zničila úplně mikrofloru

aseverova
23. lis 2023

Dobrý den, obnovuji diskuzi @katkatri pomohlo vám něco? Já se streptokokem.taky bojují již dlouhodobě, autovakcínu beru už 4mesice ( je na rok) ale zatím nevidim žádný rozdíl ba naopak a to už bych měla mít udržovací schéma. Teď zkouším taky vysadit sladké a nasadila jsem čínské houby. Jinak už si fakt nevím rady, gynekolog taky ne, většinou napíše atb ale za chvíli je ta svině zpět, kvůli tomu jsem si právě vydupala vakcínu měla velké očekávání ale zatím nic 😭 partner byl taktéž přeléčen (streptokoka neměl, měl ecoli)a jelikož sexujeme minimálně a já to mám furt nemyslím že je přenašeč.

katkatri
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
katkatri
autor
1. pro 2023

@aseverova Hezký den, dostala jsem v červenci od imunologa autovakcínu, krásně začala zabírat, ale v září mě skolil dost ošklivý covid a bylo vše zpět :( Autovakcína pak už nefungovala, brala jsem ji 4 měsíce. Teďka jsem dostala od imunologa léky na podporu imunity, tak uvidíme, zda to bude mít efekt. Často se mi ke kokovi navíc objeví i kvasinky. Můj gynekolog je trpělivý a pečlivý, ale také si neví rady.
Nevím, co vše jste zkoušela, já vám napíšu, co mám za poslední rok sebou a co mi nezabralo: různé čípky a krémy od gynekologa, lichořeřišnice, dračí krev, sedací koupele s mořskou solí, grepové kapky, detoxikační kúra Joalis, výplachy ActiMaris, různé typy vaginálních probiotik, klasická polykací probiotika, boraxové globule. Femishea od Karla Hadka (ten zabírá teda spíš na kvasinky). Jediné, co mi občas trochu uleví je Vitagyn C nebo Gyntima Probio Forte s tea tree oilem. Stále jím hodně zdravě (minimum bílé mouky, cukru a alkoholu), sex bohužel neexistuje nebo jen s kondomem, nepoužívám žádná intimní mýdla, jen bavlněné spodní prádlo, praní min. na 60, žádný bazén atd.
Je možné, že vám autovakcína nezabere, prý nezabírá každému. Zkuste to probrat s imunologem. Co jsem tak vyčetla z diskuzí, každému zabírá uplně něco jiného a samozřejmě trvá dlouho, než přijdete na to, co vám sedí. Je to na palici a vyžaduje to hodně trpělivosti a taky financí bohužel. To jsem vám moc nepomohla, ale soucítím, jednou se to prostě zlomí a bude to lepší, musíme v to doufat. Zřejmě vyzkouším čínskou medicínu, nějakého certifikovaného člověka, co tomu opravdu rozumí, jinak už opravdu nevím. Tonoucí se stébla chytá...

aseverova
2. pro 2023

@katkatri Tak to mě mrzí, že taky stále bojujete je to na palici. No já mám vakcínu na rok, u imunologa jsem nebyla mam ji zhotovenou přes mikrobiologickou laboratoř dle žádost z gynekologie. Takže zatím ji vysazovat nebudu, ale už tomu moc nevěřím. Koukám, že máte vyzkoušeno vše asi jako já. Teď právě zkouším TČM ale je to teda dost nákladné a to nepodstupuji konzultace, akumpuktutu atd. Ona je to asi i hodně o psychice na co člověk myslí to roste, ale mne to moc nejde na to nemyslet když nemůžu normálně sexuálně žít a ještě to stále svědí a pálí. U mě je problém, že bych chtěla druhé dítě, první už má skoro 7, takže je nejvyšší čas, ale bojím se jak by to bylo s případným těhotenstvim prý to může způsobit potrat, záněty plodů atd 😢 moje gynekoložka mě odbila se slovy, že jsou to běžné ženské infekce a že v otěhotnění nevidí problém, jen to by musel být ještě ten sex 🤣 informoval vas váš doktor jestli můžu přenést stretokoka B na partnera? Když je to ženský streptokok? Právě se bojím aby jsme si to opět nepředávali takže sex jen s kondomem.

katkatri
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
katkatri
autor
2. pro 2023

@aseverova To určitě vakcínu nevysazujte, ale klidně se zkuste na imunologii objednat, tam se na ty obtíže dívají víc komplexně, udělají vám podrobné krevní vyšetření a třeba se něco zjistí a nějakou léčbu nasadí. Určitě tím nic neztratíte 🙂
Co se týká manžela, tak já ho poslala na vyšetření na urologii, něco mu tam sice našli, ale vůbec ne toho "mého" streptokoka. Ale prý se to přenáší, takže pokud nějaký sex je, tak jedině s kondomem, pro jistotu.
Chápu, také uvažujeme o druhém dítku, ale s takovými obtížemi je sex dost složitá věc, navíc také jsem slyšela, že streptokok může způsobovat potraty a předčasné porody, za to to opravdu nestojí. Musíme se hlavně vyléčit!
Jinak já jsem po covidu, takže užívám hodně vitaminů a doplňků stravy, každopádně na imunitu je nejlepší zinek, vitamin D, Vitamin C a silná probiotika. Tím také nic nezkazíte a aspoň se posílíte v zimě, kdy jsou samé virózy 🙂
Jsem zvědavá na tu TČM, jak dlouho ty bylinky užíváte?

aseverova
3. pro 2023

@katkatri jo taky bych se ráda už vyléčila, ale na druhou stranu, si myslím že jsem v tom zacyklená psychicky, takze případné těhotenství by mi mohlo pomoct změnit myšlení a třeba se i změní mikroflóra. Já trpěla na záběry už před prvním dítkem, ale spíše kvasinky a třeba během tehu jsem měla klid ani jeden zánět, ale zase jsem měla zakázaný sex kvůli riziku PP, no chudák můj manžel 🤣TČM zkouším chvíli takže bohužel nemůžu ještě říct jestli pomůže. Kůru mi sestavili v mymedico přes on-line dotazníku, osobně jsem nikde nebyla mají více způsobů léčby. https://www.mycomedica.cz/poradna.html

katkatri
autor
4. pro 2023

@aseverova Psychika určitě hraje roli. Je ale dost těžké přestat myslet na něco, co vás stále obtěžuje na intimních místech.. Děkuji za tip. Držím Vám palce, ať zaberou! Dejte vědět. Já zas dám vědět, zda zabraly léky na podporu imunity. Zůstáváme v kontaktu, musíme vydržet a věřit 🙂

aseverova
5. pro 2023

@katkatri Ano, přesně tak zatím mi to taky moc nejde myslet pozitivně. Určitě napíšu jak se stav vyvíjí, taky přeji pozitivní mysl a brzké uzdravení.

katkatri
autor
5. led 2024

@aseverova Hezký nový rok přeju, zdravím po měsíci. Jak se vám daří? Už vidíte nějaké výsledky s tou TČM? U mě je to stále stejné, některé dny lepší, jiné horší, do toho virózy, zkrátka imunita moc nedrží..

aseverova
14. led 2024

@katkatri Dobrý den, omlouvám se za pozdní reakci, na koníka moc nechodím, takže až dnes jsem.se podívala. TČM bohužel nezabrala, ale jak už jsme psala brala jsem houby dle emailového doporučení, terapeuta jsem nenavštívila, ale ještě dobíram plus jsem přidala na výplach koloidní stříbro, taky moc nevidím úspěšnost, takže streptokok opět vítězí na plné čáře 🫤 defakto hned po menstruaci cítím diskomfort 😏 je to už na palici 😤 ale nezbývá mi než doufat, že jednou ho porazím.

katkatri
autor
15. led 2024

@aseverova To mě mrzí. A není na to ještě brzy. Já myslela, že se produkty tčm musí užívat dlouhodobě... Nevěště hlavu a zkoušejte, co se dá! Ta psychika je hlavní, vypozorovala jsem, že když mám stres, zhorší se to vždy masivně.
Já po menstruaci mám také vždy diskomfort. Ted se to zas nějak uklidnilo, pořídila jsem si nejsilnější lichořeřišnici z pupenů (existuje i lichořeřišnice s koloidním stříbrem, ale nezkoušela jsem ještě), beru léky na posílení imunity od imunologa a každý večer zavádím Vitagyn C. Chystám se ke gynekologovi na cytologii, tak si nechám nabrat i kultivaci, ale neočekávám, že se streptokok uráčil odejít :D Každopádně se chci zeptat na otěhotnění. Standardně 30 % rodiček je na streptokoka pozitivní, řeší se to až u porodu, tak se chci informovat ohledně nějakých rizik pro nás ženy, které mají se streptokokem fyzické obtíže...

aseverova
16. led 2024

@katkatri Asi ano, ale vybrala jsem od každého dvě balení což už bych mohla pocítit rozdíl 🫤 lichořeřišnici jsem taky zkoušela několikrát, vyrábím si dokonce doma svoji vlastní, takže mám zásoby, sem tam si udělám kůru, jednou mě vytáhla z nachlazení, ale na gyn.záněty nepomohla. Konkrétně vitagyn vůbec nesnesu, mám to pak snad ještě horší asi mi vadí něco ve složení. Já jednu dobu zkoušela VAG.probiotika vagysan, když jsem cítila diskomfort zavedla a na druhý den o hodně lepší, ale když jsem si udělala tu 5ti denní kůru, chytla jsem pak neskutečný zánět, takže tomu absolutně nerozumím 😏 s tím těhotenstvím by mě to taky zajímalo, ale já se ptala 2 doktorů a řekli mi, že tělo ví co má dělat a pokud plod udrží má tak ho udrží, Tod vse 🫤 ale na internetu se teda píše něco jiného. Streptokoka má prý spoustu žen, ale jen u nich bydlí ale neškodí, takže je ho zbytečné přelécovat, kromě teda doby před porodem, tam je nebezpečny samozřejmě pro plod, ale v některých zemí se to prý neřeší. Jako někde jsem četla, že se streptokoka zbavit nedá, ale s tím se mi smířit nechce 😢 jako ať tam klidně je, ale nezpůsobuje ty neustále potíže 😏

katkatri
autor
20. led 2024

@aseverova To je škoda, že ty čínské houby a bylinky nezabraly a že vám Vitagyn nevyhovuje... Pro mě je jediná záchrana, udržuje mě v lepším stavu, největší zhoršení pozoruju před menstruací, po ní a pak před ovulací, jak se mění ty hladiny hormonů, a tedy i pH. Ještě vám můžu doporučit tea tree olej, jestli snesete, mám dobrou zkušenost s čípky Gyntima probio forte, obsahují laktobacily, tea tree olej a šalvěj, jsou dost aromatické a ne každému sedí, ale za mě dobré a účinné. Máte obtíže po celý cyklus, nebo jen někdy?
Já jsem zase vyčetla, že streptokok je otázkou oslabené imunity. Cca 20-30 % žen, a to není malé číslo, jej má v pochvě standardně a nemají žádné obtíže, jenže pak stačí oslabení a začne dělat neplechu. Nevím, kde je pravda, ale cítím, že mě asi nejvíce zabral lék na posílení imunity, předepsala mi jej imunoložka v listopadu. A taky, že jsem se dostala do fáze, kdy se s jeho přítomností pomaličku smiřuju, protože vím, že pro jeho likvidaci jsem udělala naprosté maximum. Kupodivu se cítím o chlup líp, čím víc jsem bojovala, tím víc mě obtěžoval. Jsem zvědavá, co mi řekne na případné těhotenství můj gynekolog, je to bývalý primář, tak snad bude mít dostatek zkušeností. Určitě dám vědět, co se dozvím. Přeju hodně sil, sobě i vám, bude líp jednou! 🌷

aseverova
23. led 2024

@katkatri V podstatě mám to jako vy, nejhorší asi před menstruaci, ale i po ní je to na prd pak je chvíli klid a zde na novo, ale přijde mi že to mám snad v kuse. Například teď mám zánět šíleně rozjetý a vůbec nevím co to tak zhoršilo, už jsem fakt zoufalá, zkoušela jsem se s tím smířit prostě se s tím naučit žít v představě, že to pak třeba odezní, ale ono se to nějak nechce povést 😢 určitě je to i o celkové imunitě a hlavně ve střevech je něco i špatně. Ale dříve jsem byla nemocná hrozně často, syn to nosil ze školky, ale záněty pochvy jsem neměla. Teď už narodim min, ale za to teď zánět téměř nonstop. Budu ráda, když dáte vědět co řekl doktor k případné graviditě. Já už nevěřím, že se mi podaří otěhotnět, jelikož i ten sex je téměř nemožný 🫤 když ano myslím, že děloha v zánětu plod neudrží.😢

katkatri
autor
26. led 2024

@aseverova Ony ty hormonální výkyvy během cyklu prostě mění to pH a těm mrchám se začne chvílema líp dařit ☹
Za 14 dnů jdu ke svému gynekologovi a také mám na soukromé klinice Iscare v Praze konzultaci. Dělají tam vaginální laser, který léčí mnoho obtíží a prý i gynekologické záněty. Po konzultaci se vám ozvu, co jsem se dověděla. Bohužel to je finančně náročné (jedno sezení začíná na 5 tisících Kč 🤐), ale po roce se streptokokem jsem ochotná sáhnout do úspor...
Proč myslíte, že máte dělohu v zánětu? Streptokok se drží v pochvě, nebo vám lékař řekl, že jej máte v děloze? 20-30 % těhotených žen má pozitivního streptokoka a těhotenství jsou úspěšná..

aseverova
13. únor 2024

@katkatri Ano zřejmě v pochvě, špatně jsem se vyjádřila. Myslím, že s dělohou snad nic nemám. Jen teda kdyžam zánět, šíleně mě bolí vaječníky, tak vždy poznám že to není ok. A vy už něco víte? Byla jsem u těch doktorů?

katkatri
autor
14. únor 2024

@aseverova Bavila jsem se svým gynekologem, prý streptokok je jen v pochvě, ne děloze, těhotenství prý neovlivňuje. Řeší se to až při porodu, jinak ne. A prý se během hormonální bouře v těhotenství může vše samo vylepšit, ale třeba i zhoršit, nedá se to vůbec předpovědět. Každopádně vzhledem k mému věku mi doporučil na nic nečekat. To se mu ale řekne, trefit se do plodných dnů a zároveň tak, aby streptokok nedělal obtíže 😂
Co se týká laseru, tak mě nahlodal, že to prý je spíš byznys. Že laser sice patogeny v pochvě zlikviduje a nastaví tam přirozené léčivé procesy, ale že to je prý dočasné a streptokok se prý klidně může zase přemnožit. Že by to spíš bral jako podpůrnou léčbu. Takže jsem tam na konzultaci na soukromé klinice ještě nebyla a promýšlím to... 🙈
P.S. když to mám rozjeté, také mne bolí v podbříšku, jako vás.

aseverova
23. bře 2024

@katkatri Dobrý večer, omlouvám se, že jsem se déle neozvala. Streptokoka jsem se zatím asi úplně nezbavila, ale povedlo se mi otěhotnět, takže teď mě netrápí poševní diskomfort, ale šílené nevolnosti, které neberou konce 🫤 za chvíli končím 1.trimestr, tak snad už se to nějak stabilizuje. Jinak v podstatě mi Dr. Řekla co vam, problém nevidí, vše se může změnit. Jako je pravda, že co se týče Koka cítím se asi lépe, výtoky mám pořád, ale už to nesvědí a neboli, takže trochu se to zmírnilo, uvidíme co bude následovat. Ja doufám, že mě po té hormonální bouři co mám, streptokok opustí 😁snad se vam daří lépe 😉

katkatri
autor
24. bře 2024

@aseverova No to je ale báječná zpráva! Moc gratuluju! Nevolnosti jsou extra náročné, sama jsem je zažila (asi až do pátého měsíce), ale jestli se kok uklidnil, tak to je opravdu výtečné. Držím moc palce, aby se umírnil a ideálně vypadl navždycky 🙂
U mě je to jako na houpačce, teď také zkouším čínské houbičky a bylinky od Mycomedica, slyšela jsem na ně samé dobré recenze. Třeba vám také pomohly, ač se vám to tak nezdálo.. Minulý měsíc jsme se rozhodli také zkusit tomu nechat volný průběh, ale zatím se nezadařilo, jak říkám, nejhorší je aby v plodné dny nebyl kok příliš aktivní, jinak se to nedá. Takže snad se také brzo zadaří. Už to trvá moc dlouho a už ani nějak nevěřím, že by mohl zmizet. Vím, že to zní negativně, ale je to psychicky vyčerpávající, nejhorší, když je třeba týden jen diskomfort, tak si říkám, to vypadá dobře, a pak prásk zase pálení a další otravný příznaky.. Však to znáte 🙂 Před otěhotněním jste zkoušela něco nového, co vám umožnilo "pracovat na miminku"?

aseverova
25. bře 2024

@katkatri děkuji za gratuluce, snad bude vše v pořádku a jak skončí nevolnosti bude to pohodové těhotenství 😉 já u prvního nevolnosti skoro neměla, jen šílenou únavu a nechutenství, ale nic hrozného. Za to teď je to šílené, celodenní 🫤 no já si myslím, že mi tenkrát ty čínské bylinky nepomohli. No nám se to zadařilo na poprvé, takže jak jsme se snažili tak jsem byla jakž takž bez příznaků. Jsem ráda, že se to s mýma problema tak rychle povedlo, protože bych se tím trápila a hlavně si to ještě rozmyslela 🤣 nebojte něco určitě zabere, a hlavně člověk se tím nesmí ubíjet i když je to těžké. Taky jsem to tak předtím měla bylo mi celkem dobře a pak buch a vše na novo 😭