Trhání mléčných zubů - zubař nebo doma?

anetka1701
21. lis 2016

Zdravím :o)

Dneska jsem nechala vytrhnout u zubaře dceři první dva mléčné zuby. Měla je vyklinkané, za nimi rostli nové dva, prostě to muselo ven. Okolí na mne kouká jak na blázna, že s tím lezu k zubaři, že se to má trhat doma. My jsme to doma zkusili, příliš to nešlo, tak jsem zavolala na kliniku kam chodíme, vzali nás hned ten den a má je venku. Jak to máte vy? Trháte doma, nebo u zubaře? Mně naši trhali zuby doma, ale mám z toho dost traumatické vzpomínky... Přišlo mi rozumné s tím jít k zubaři, dcera v pohodě, zubařka šikovná, bylo to raz dva a je spokojená že jsou venku. Ale když se chlubí že je má venku, lidi kolem dost kroutí hlavou, že jsem magor s tím lítat po zubařích... Tak bych ráda slyšela názor i někoho jiného...

jasekd
21. lis 2016

@anetka1701 udelali jste dobre. Nekdy to proste doma nejde, proc nervovat sebe i dite. Zkusenost mam jak s ditetem vlastnim tak pracovni 😉 Me spis udivuje, ze to vubec nekdo ve vasem okoli resi. Meli by holku pochvalit za statecnost a jinak byt zticha 🙂

anetka1701
autor
21. lis 2016

@jasekd no já byla překvapená taky, pak mi spíš přišlo, jestli to není zbytčný zatěžování zubaře...

lichtakova
21. lis 2016

@anetka1701 nejsi magor 🙂,ja jsem zubar a ptam se,jestli to chteji resit nebo si budou "kyvat" doma...kdyz to nejde,tak se tomu pomuze 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
lajla
21. lis 2016

Když to jde tak Doma,kdyz ne a jde vidět nový zub, tak zubař... nejsem s i vědoma, že by na tom bylo něco divného😠

lv
21. lis 2016

Co bys byla magor? Divné mi to taky nepřijde. A měla 3 vypadle/vytrhle doma, 1 u zubaře

anetka1701
autor
21. lis 2016

tak všem děkuju :o) je mi z toho tak nějak líp :o)

etinka
21. lis 2016

Záleží na dítěti.Starší dcerka chtěla skoro s každým zubem jet raději k zubařce a tak jsme taky jezdili 😉 ,bylo to v klidu.Syn si to zase raději nechá vytáhnout ode mne,jsou každý jiný.Osobně v tom nevidím nic divného,dojít s mléčnými zuby k zubařce.Měla vždy takové šikovné kleštičky,zoubky dala do takového malého pouzdra,dcerka je má dodnes schované a to jí bude už 15 😵

babanci
22. lis 2016

My trhali doma, většinou si je dítka tak vyviklala, že pak vypadla už opravdu skoro sama, takové to, ukaž, já se jen podívám a drc, jé, on vypadl a já na něj přitom skoro nesáhla. 😀 Anebo do něčeho kously a bylo to. Nikdy jsme u zubaře s prvním zubem nebyli. Ze zubaře máme hrůzu i my dospělí, ta jsme je tam prostě nebrali, pokud to nebylo opravdu nutné, ale každý to může mít jinak a co je komu do toho, že? 🙂

konidana
22. lis 2016

Synkovi šel 1.mléčný asi doma (s dopomocí tatínka) a 2. nejspíš počká na zubaře. Roste za ním už druhý, kýve se jen trošku a jsme zrovna objednaní. Kdybychom nebyli, tak bych to asi taky řešila zubařem, protože to vypadá, že by tam kluk měl dost dlouho zuby ve dvou řadách:D A navíc je ten mlíčnák už pár let trochu zkažený, takže prostě už konečně půjde ven (zase jsme ho nechtěli trhat příliš brzy, kvůli logopedii)

zoditka
23. lis 2016

K zubařce trhat mléčňáky nechodíme, nevidím důvod, a teda ani doma je netrháme, mléčné zuby přece vypadnou sam! Aspoň doposud to tak u nás bylo 😉. Pokud se neobjeví nějaký problém, fakt nevidím důvod, proč to nějak řešit, proč tomu nenechat volný průběh 😉.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
zoditka
23. lis 2016

@sarihy Však jsem psala "pokud se neobjeví nějaký problém" 😉
Jinak nejstarší syn má hrůzu z doktorů, přijde mi zbytečné ho stresovat bezdůvodným trháním kývajícího se mléčného zubu, stačí že ho dokážu jakž takž v klidu dostat 2x ročně k zubařce na preventivku 😎 . Ale samozřejmě se stále bavím o bezproblémovém stavu 😉.
Kývající se zuby klukům nikdy nijak moc nevadily, naopak je každému pyšně ukazovali 😀 . Vždycky trpělivě počkali, až zub vypadne sám, případně tomu pomáhali tak, že si s tím viklali. Spíš z toho měli vždycky srandu 😀.
A nenapsala jsem, že trhání mléčňáků v něčem vadí, jen jsem napsala, jak to cítím já, že pokud se neobjeví problém, nechápu, proč to vůbec nějak řešit 😉 .
Prostě každá máma cítí jinak, každé dítě je jiné, tak ať si to každý dělá, jak uzná za vhodné, no ne 😉 ?

ladais
23. lis 2016

Trhame doma,tet naposledy si zub vytrhl dam u zrcadla

babanci
23. lis 2016

Tak jsem tu psala,že mlíčňáky trháme doma a psala mi vnučka,že jí táta,můj zeť,odvezl vytrhnout zub k zubařce,že jí to umrtvili a že brečela a šíleně se bála. To kdyby věděla moje dcera.... určitě by nespuhlasila.

barulina
7. bře 2019

My doma. Zatim vse bez problemu, nikdo z toho traumaa nema akorad je draha zoubkova vila ;D