Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

brayka
18. dub 2022

@bla73 Já jsem též brala antidepresiva na jiné potíže, ale tohle mě opravdu pomohlo. Píše to i neurolog od bolesti a zabírá to i u pásového oparu. Já jsem začínala na 150g 3x za den a teď už mi stačí 75mg 2x denně. Mám dobrou psychiatričku a řekla mi, že to je velice dobrý lék a já jí opravdu věřila. Být tebou, tak bych si o to řekla. Výsledky nebyly hned, ale začalo se to zlepšovat, tak do třech týdnů. Držím ti palce 😃

addea
2. pro 2022

@aleneczka Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste se ureaplasmy zbavila? Na začátku roku mi byla taktéž diagnostikována, měla jsem širokospektrá antibiotika (doxycyklin), moč byla po léčbě negativní, ale problémy stále přetrvávaly. Pila jsem bylinné čaje přímo od bylinkáře na tyto problémy a zhruba po dvou měsících obtíže odezněly. Po půl roce se obtíže zase vracejí, pomalu co měsíc, co tak čtu, tak lidem se tato bakterie často vrací, proto mi užívání antibiotik znovu v tomto případě nedává smysl a přijde mi spíše kontraproduktivní. Vybijí i vše přirozené (i prospěšné) a zničí imunitu. Mám pocit, že se jejich opakovaným užíváním dostanete do začarovaného kruhu. Předem děkuji z Vaši odpověď.

aldarena
18. pro 2022

@bla73 Holky, po přečtení diskuze jsem naprosto zoufalá. Copak je to nevyléčitelné? Mám již rok obtíže, bolesti. Ureaplasma potvrzena 3x, naposledy po 4.negativni, ale obtíže pořád. S manželem už rok nespim. Celý rok jen po vyšetřeních. Ničí mě to doslova život. Cítím to celý den jen večer když usnu mám klid. Při každém kroku diskomfort, pícháji mě vlastní chloupky i když je oholim. Bolesti a mravenčení v podbřišku, škubání moc.trubice. Takhle se přece nedá žít! Za rok 8. ATB. Mám úžasné děti, manžela a nedokážu si je užít, pořád pořád na to myslím, jelikož to ani na vteřinu nedá pokoj. Ráno se ani nechci probudit. Píšete, že to máte i 10 let. To přece není možné.....Zjistila jsem, že existuje testovací sada s 11 druhy ATB, kde se zjistí citlivost jaká ATB zaberou. Mě to samozřejmě nedělali..... Jaká já vaše zkušenost, opravdu zaberou jen antidepresiva??? Děkuji vám všem co napíšete.

aldarena
Autor odpověď smazal
Zobraz
aldarena
18. pro 2022

@brayka ahoj, mohu se Tě prosím zeptat, jak se Ti daří? Stále užíváš AD? Zbavily té bolestí a diskomfortu? Budu Ti moc vděčná za odpověď. Děkuji. R.

brayka
18. pro 2022

@aldarena ahoj. Antidepresiva Siranalen už neužívám a opravdu mi zabraly.
Neboj se toho. Je to opravdu v hlavě. Trvalo to sice chvíli než to zabralo, ale výsledek super😁. Teď už si na to ani nevzpomenu. Léky jsem potom pozvolna vysazovala.
Přeji ti, aby ti to opravdu pomohlo, protože to bylo fakt peklo. Neotálej a na nic nečekej. Určitě ti to pomůže. Na antibiotika se vykašly, protože ti jenom ničí mikroflóru. Hlavně si nákup hodně probiotik, aby se ti ta mikroflóra srovnala.
Ze začátku budeš po těch antidepresivech taková utlumená, ale po týdnu se to upravilo a fungovala jsem normálně. Zjjjjj=e začátku jsem měla pocit, jako by ta bolest byla, ale taková jiná, utlumená a postupně to přestalo😊Držím pěsti✊Neboj, bude to Ok

aldarena
18. pro 2022

Moc ti děkuji že jsi tak rychle odepsala. Ze srdce Ti přeju, že jsi v pořádku a bez obtíží!! Kdo nezažil, nepochopí. A ureaplasmu máš teď negativní, nebo to neřešis? Já bych to klidně nechala být, ale kvůli bolestem a tomu diskomfortu to prostě nejde. Nějak se taky nemůžu popasovat s tím, že onemocnění z bakterie se řeší AD. To fakt nejde jinak? Jinak AD se nebráním, hlavně aby už byla nějaká úleva......pred 3 měsíci mě urolozka předepsala Asentru a Guacurran, ale bez výsledku. Jen jsem přestala bulet před dětma. Vysadila jsem po měsíci. Můžu se Tě zeptat na Tvé projevy Ureaplasmy? A kdo Ti nakonec předepsal AD?

aldarena
18. pro 2022

@bla73 Ahoj, psala jsem brayce, doporučuje AD. Ale Ty píšeš, že Ti nepomáhají na tento problém. Můžu se Tě zeptat jaké máš obtíže? Po roce už nedoufam ve zlepšení, kdybych neměla děti, tak to snad někam narvu do stromu.

aldarena
18. pro 2022

@adel292 Adél, mohu se zeptat jak jsi na tom teď? Zmínila jsi MMS...užívala jsi ho? Mám kamarádku s autoimun. onemocněním Lupus a dermastoiditou. Klasičtí doktoři by ji nacpali jen kortikoidy. Zachránila jí Dr. z Litoměřic (zubařka), právě MMSkem a dalšími u nás zakázanými léky co v Americe běžně podávají.

aldarena
18. pro 2022

MMS jsem zkoušela brát v červenci 2022, asi měsíc, ale je to síla....mívala jsem po tom pak šílené křeče do břicha. A jednomu známému to snad tak rozhodilo imun. systém, že nakonec zemřel. Tak se docela bojím. Kdybych tu kamarádku neviděla na vlastní oči, jak vypadala před léčbou (jak 70. letá stařena bez vlasů) a teď - bez přehánění jako modelka...neuvěřím. Ale jak píšu- bojím se do toho jít. Navíc ta dr. nebere očkované na Covid, že neví co by léčba udělala v kombinaci s vakcinací...ach jo

brayka
19. pro 2022

@aldarena antidepresiva mi napsala psychiatrička, ke které jsem tehdy začala sama chodit, když už jsem z těch bolestí úplně šílela. Všechno jsem jí to popsala a ona mi napsala ten Siranalen. Chviličku to trvalo než to zabralo, ale výsledek stál opravdu za to.
Nevěřila jsem, že se z toho někdy dostanu a dnes jse ok😄Jestli jsem pozitivní na ureaplasma teď nevím, protože už nikam na urologii nechodím. Doktor mi tam tehdy řekl, že zbavit se toho moc nejde, protože je to taková potvůrka, která se po dobrání antibiotik schová někde hluboko do buněk a výsledek se ukáže negativní, ale za nějaký čas znovu vyleze a jsi opět pozitivní. Ale ureaplasmu prý má skoro každý druhý člověk v sobě a ani o tom neví, proto jsem tehdy sama usoudila, že ten můj problém bude opravdu v hlavě, že na to pořád myslím a tím se mi ty bolesti zhoršují. Ten Siranalen berou i lidi, kteří mají třeba bolesti po prodělání pásového oparu. Můj známý ho právě bere a pomáhá mu, jinak by snad normálně skočil z okna. Měl ten pásák od břicha až po záda(hrozný) 😱 a po zhojení stále ukrutné bolesti. Teď začíná být díky Siranalenu v pohodě. Opravdu se toho neboj a normálně si na tu psychiatrii zajdi. Na tom není nic špatného.V dnešní době tam chodí hodně lidí. Jen někteří pitomci to stále berou, jako že musíš být blázen. Všude jinde v zahraničí má skoro každý člověk svého cvokaře, jen tady to někteří lidé stále považují za něco hrozného. Znám jich spoustu co si z toho dělali legraci a už tam chodí taky. Neboj, bude zase dobře. Přeji ti, aby jsi už byla v novém roce bez potíží😊

aldarena
19. pro 2022

Moc Ti děkuju za odpověď. Četla jsem i Tvoje příspěvky z minulosti a asi jsi brala i něco jiného, viď než ten Siranalen a to nezabíralo? Alespoň tak jsem to pochopila. Můžu se Tě ještě zeptat, jestli jsi po tom Siranalenu nebyla otupělá, nebo vedlejší účinky - dvojité vidění, ospalost, váha atd.? Jak jsi to zvládala s dětmi? A jak dlouho jsi ho brala? Vůbec s tímto nemám zkušenosti, tak Ti jsem moc vděčná, že se mi věnuješ ❤

bla73
19. pro 2022

@aldarena ahojky. Tak já jsem psala na ureaplasmu ten doxyhexal. Jenže mě z něj bylo samozřejmě blbě, tak jako ze všech ATB. Mám špatný žaludek....takže jsem ho vybrala jen polovinu a musela jsem toho nechat. Problémy v té době přešly a na kontrolní stěry už jsem nešla, takže jestli to zmizelo nevím. Problémy se mi během roku stále vracejí, ale řeším to braním urivacu... neustále každý měsíc. Když mi začnou bolesti v močáku nebo častější močení okamžitě začnu rowatinex. Takže takhle s tím bojuju já. Teď jsem zase měla problémy, takže urologie a výsledky znovu všechny negativní. Ale byla to jen laborka, ne stěry. A teď mám zase klid, ale vím, že to zase přijde. Takže já rowatinex a urivac.
@aldarena

aldarena
19. pro 2022

@bla73 Ahojda, moc děkuji. Naprosto Te chápu s tím Doxy....mě bylo na zvracení pořád. Musela jsem neustále jíst, a to hodně... takže za ty dva měsíce jsem nabrala snad 5 kg. 🙄 Už to neřeším. Jenže mě to stejně moc nepomohlo.... obtíže a bolest, hlavně ten diskomfort dole, mě to nepřestalo ani na minutu. Aspoň kdybych měla třeba 14 dní klid. Pořád mě bolí kolem klitorisu, a nesnesu spodní prádlo. Je to peklo. Vadí mi chůze, sedět, prostě jakýkoliv pohyb. Ve 40ti být takhle vyřízená...mě by zajímalo jak se to ostatním projevuje. Přijde mi, že snad i bolest bych vydržela (do nějaké míry samozřejmě). Ale to píchání těch chloupků nebo jak bych to popsala...jako když sahate na skelnou vatu. Nebo když se oholite a dorůstají, tak je to nepříjemné ale tohle je tak 1000x horší. Asi jsem už fakt blázen. Přijde mě, že jak je "zánět", tak všechno vadí.... nemáte to taky někdo, prosím?

aldarena
24. pro 2022

@arylen Ahoj, mohu se Tě prosím zeptat, na tu dezinfekci sliznice? Opravdu Ti to pomáhalo? Od té mechy, mám asi tak poškozené sliznice dole, že mě pichaji moje vlastní chloupky při chůzi, což je nesnesitelné! Jako kdybych měla ve spodním prádle igelitový sáček možná spíš alobal. Šílené, už si rozmyslim každý pohyb. S dětmi jsem nebyla na pořádné procházce rok, každý krok je doslova utrpení. A jak jsi na tom, prosím dnes? Mám to přes rok a už nemůžu....jak jste holky psaly, urolozka i 5.gynekolog všichni tvrdí že od Ureaplasmy to 100% nemám. Ten poslední gynekolog mě napsal, že mám Vulvodynii....přitom mě v pochvě nepálí, neboli, jen takový divný pocit. Bolí mě podbřišek, moc.trubice, zevní rodidla hodně. Je to strašný, ani to člověk nemůže nikomu říct, svěřit se....

madelena
26. pro 2023

Ahoj, prosím jak jste na tom vy co vám zjistili ureu a měli jste nuceni na močení neustále? Po půl roce potíží mi ji zjistili. Po deseti není léčbě doxyhexal nic. Mám pocit že to je ještě horší. Nemůžu spát a fungovat. Chci se zabit. Mám dvě malé děti a už fakt nemůžu.

madelena
26. pro 2023

Už fakt uvažuju antidepresiva. Beru jen trittico na spaní. Abych spala aspoň 4 hodiny. Jinak se cítím fakt hrozně. Nevím zda to dělá ta urea, ale začalo to když jsem kojila nějakým malým zánětem q hned se přidalo to šílené nuceni. Vždy to bylo lepší kolem ovulace, ale teď po dobrání antibiotik to trvá stále. Našli mi ji z štětu z m trubice i pochvy. Je tu někdo kdo ji fakt vyléčil antibiotiky?

madelena
26. pro 2023

@aldarena jak jsi na tom prosím teď?

madelena
26. pro 2023

@nanachi jak jsi prosím na tom s odstupem času?

madelena
26. pro 2023

@holasovalenka četla jsem si tvůj příběh celý. Prosimtě dostala ses z toho?

aldarena
26. pro 2023

@madelena Bojuji už dva roky..... připadá mi to jako věčnost. Dennodenní bolesti, pálení, řezání, diskomfort.

madelena
27. pro 2023

A co na to bereš?

madelena
27. pro 2023

A máš to nějak v závislosti na cyklu? Třeba lepší kolem ovulace nebo tak?