Uterus septus.

novakova332
17. bře 2020

Ahoj holky dotaz, jsem ve 4týdnu těhu a při kontrole mi dr řekla po 17 letech co k ní chodím na preventivky a po jednom porodu bez komplikací mi tvrdí, že prý mám vrozenou vadu...
Máte někdo takové zkušenosti, že vám to gynekolog zjistil až v pozdějším věku?
Mě se to totiž nezdá a mám docela strach ☹

hipposkin
17. bře 2020

@novakova332 ahoj, mám podobnou zkušenost, když jsem čekala 2. Dítě, tak jsem se na kontrole u doktora v 10.tydnu dozvěděla, že mám dvourohou delohu (uterus bicornis). U prvního nikdo nic neříkal a u toho druhého na genetice ve 12 nebo 13. Týdnu už taky žádnou abnormalitu neviděli 🙈. Ale říkali mi, že je to právě na té děloze většinou vidět jen v začátku těhotenství, když se trochu zvetsi, ale později, když je roztazena zase hodně, tak už to zase vidět není. Tak že si to prý možná nevymyslel😃🙈. U třetího těhotenství neříkal nikdo nic, 4. Nedopadlo v 10. Týdnu, ale také nikdo nic neříkal a teď jsem těhotná po 5. A zatím taky nikdo nic neříkal. Doporučuji se tím nestresovat 😘. Jediné, co jsem se dozvěděla, tak že tam miminko může mít málo místa na otočení a zůstane Kp, jedná dcera tak opravdu byla, ostatní ne..

novakova332
autor
17. bře 2020

@hipposkin moc děkuji, jako já raději moc nestresuji, přeci jen toho stresu v téhle době je až až, jen mě to jako překvapilo, uvidíme co bude na kontrole u jiného gyndaře až mě tam pošle, ale jsem v klidu...
Jinak moje malá byla KP a i tak se sama stihla přetočit, tak fakt nevím jak to je 😂