UTZ - udělal ho gynekolog opravdu dobře?

2102
22. kvě 2019

Ahoj holky,

mám takový dotaz, dnes jsem byla u svého gynekologa, a dělal mi jen břišní UTZ, jsem 8+3tt.
Vaginální ultrazvuk mi dělal jen jednou, když jsem přišla s tím, že se mi na testu objevily dvě //, to mohl být cca 4týden. Pak jsem byla v 6tt a dělal také jen břišní. Dnes mi řekl jen, že těhotenství tam je a že mimčo žije. Ale přijde mi divné, že dělá jen břišní UTZ, všude totiž čtu, že je lepší v prvním trimestru dělat vaginální. Neudělal mi ani žádnou kontrolu, ani odběr krve, vůbec nic, jen ten ultrazvuk.
Máte někdo zkušenost nebo byli jste některá v podobné situaci? Případně mám si požádat o vaginální UTZ pro jistotu?

kkacca
22. kvě 2019

Ahoj, zvláštní, vždycky jen vnitřní utz a přes bricho až screening. Krev ti brat nemusi, až pak před screeningem..

2102
autor
22. kvě 2019

@kkacca právě mi to také přijde divné, ještě mi řekl, že mám obrácenou dělohu, ale to podle mě s tím moc nesouvisí, nebo ano? Jsem teď z toho na vážkách, nevím, zda věřit, že je vše v pořádku.

barulina
22. kvě 2019

Tak pokud to jde pekne videt i prews bricho tak proc ne. Krev se hned brat nemuso

leymea
22. kvě 2019

Je to sice zajímavý dělat takhle brzo utz přes bříško, ale zase pokud tam vše viděla tak proč by ne 🙂

michaela19911991
22. kvě 2019

Vnitřní mi dělal pouze jednou. Prý u opravdu hodně hubených to jde vidět krásně i přes břicho.

2102
autor
22. kvě 2019

@michaela19911991 mám právě 178cm a 60kg, břicho mám ploché, tak asi to bude kámen úrazu, to jsem nevěděla, děkuji 🙂

michaela19911991
22. kvě 2019

@2102 není zač ☺

katherine177
22. kvě 2019

Tak dřív dělali jen břišní ultrazvuk,ten vaginalni se dělá až poslední roky

cinam
22. kvě 2019

Od 9tt mi doktor taky dělal utz přes břicho ☺️ a krev bral poprvé až 13tt ke screeningu

zelenaesmolda
22. kvě 2019

me vnitrni UTZ nedelaji na prohlidce vubec,teda jednou hned na zacatku tehotenstvi kdyz jsem zacala krvacet,pak uz jenom brisni

xcassiopea
23. kvě 2019

při dvojčatech mi při první kontrole dělal gynekolog oba ultrazvuky a pak už jenom břišní, vůbec bych se neznepokojovala, netýká se to jen hubených, já měla na začátku druhého těhotenství co mi to dělal cca 63/160 a jak mi to ukazoval obojí na obrazovce, na tom břišním to podle mého bylo vidět i lépe. Hodně štěstí

2102
autor
23. kvě 2019

Holky moc jste mě uklidnili, je to moje první těhu, tak jsem ze všeho vyjukaná. Moc vám děkuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru