Utrogestan, podařilo se vám otěhotnět?

dzejnany
12. zář 2016

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli se některé podařilo otěhotnět a brali jste lék Utrogestan. S přítelem jsme se rozhodli pro druhé, ale jakmile to matka příroda slyšela, tak konec. Menzes se dostaví jen na základě injekce od paní doktorky. Nasadila mi utrogestan na úpravu menzes.

no_title
12. zář 2016

Ahoj,
a brala jsi předtím HA? Obvykle začnou potíže s cyklem právě po vysazení. A k otázce, Utrogestan může pomoct pokud máš nedostatek progesteronu, ale ovulace probíhá. K navození ovulace Utrogestan nijak nepřispěje. Zkuste to 3 měsíce s ním a za ty 3 měsíce chtěj po doktorce folikulometrii - kontrolu, jestli ti rostou folikuly a tedy jestli probíhá ovulace. Dělá se to tak, že tě pozve cca 11. DC na ultrazvuk, zjistí, jestli máš dominantní folikul a kolik měří a za 2 dny tam jdeš zas a zjistí, jestli roste. Pokud ne (nebo pokud tam dominantní folikul není, lékem první volby je Clostilbegyt, UTZ kontrola + injekce Pregnylu a cca za 3 dny Utrogestan. Někteří gynekologové napíšou Clostík jen tak aniž by to kontrolovali nebo píchli Pregnyl. Pozor na to. Clostík se může brát jen párkrát za život a právě proto by měla být i uměle řízená ovulace tím Pregnylem, ať si neplýtváš ty pokusy.

dzejnany
autor
12. zář 2016

já neberu HA už přes rok, vše ok, ale od června blázinec. děkuji za radu.