Utrogestan v těhotenství - kdo ho bral? Byli jste unavené?

maky999
10. črc 2018

Chtěla bych se zeptat jak jste to měli v těhotenství s tímto lékem? Jak dlouho jste ho brali? Četla jsem že hodně žen trpělo únavou. Jelikož chodím stále do práce, tak se bojím vedlejších účinků. Ale brát jej budu pouze večer vaginálně... Děkuji 🙂

soleilll
10. črc 2018

@maky999 Užívala jsem ho u obou těhotenství víc než 3 měsíce a to 3x denně. Zezačátku vaginálně, později polykala, protože mi vadily ty výtoky a celkově možnosti, jak lék v pokračujícím těhotenství zavádět, se zužovaly. Unavená jsi i díky těhotenství, to bych Utrogestanu nijak dramaticky nepřisuzovala. Další vedlejší účinky jsem nepozorovala a i kdyby - za udržení plodu to stojí. Do práce jsem chodila naprosto normálně, i přes nevolnosti.

maky999
autor
10. črc 2018

@soleilll S nevolnostmi to mám stejně občas v práci trpím :D Teď jsem na to začala pít heřmánkový čaj aby mi uklidnil žaludek...

silwin
10. črc 2018

Do 12.tydne 3x denne, vedlejsi ucinky zadne, ale pry kdyz se polykaji, tak zpusobuji zavrate a unavu.

soleilll
10. črc 2018

@maky999 Mně pomohlo jen se neustále cpát a to vším možným. 🙂 Bylo mi špatně naštěstí jen u druhého těhotenství, takže jsem to už moc neřešila a první dva měsíce jsem do sebe celý den soukala brambůrky nebo slané krekry a zapíjela to colou. 😀 S prvním jsem ale hodně dbala na to, co jím a hlídala si všechny hermelíny a tataráky.... Často pomůže jen obyčejný bompar nebo žvýkačka a samozřejmě nebýt nalačno, ale hned po probuzení si vzít aspoň hrst piškotů, i když je nejhůř.

calvac
10. črc 2018

@maky999 Ja ho brala asi mesic vzdy jen vecer vaginalne a v pohode. Unava se spise vztahuje k tehotenstvi. Za me Utrogestan v poho.

priefi
10. črc 2018

@maky999 ja brala gynprodil (je to to same) rano a vecer vaginalne od 7tt do 10tt a myslim ze ta unava je spis o tehu nez o progesteronu

agneska7
Autor odpověď smazal
Zobraz
oveckaluky
10. črc 2018

Prvně jsem ho polykala, ale měla jsem po něm strašné závratě, únava, bolení hlavy, brrr.... nakonec těhotenství stejně nedopadlo. Teď s dvojčaty jsem ho brala 2x2, do 13. tt, zaváděla jsem a naprosto v pohodě, vedlejší účinky žádné 🙂

agneska7
10. črc 2018

Brala jsem ho do 12tt vaginalne, kdyz se zavadi tak tam nejsou v podstate vubec zadne nezadouci ucinky

silwin
10. črc 2018

Pry je stejne blbost polykat ho, protoze ma o 90% snizenou ucinnost

uzivatelkapetra
10. črc 2018

Brala jsem do 8tt tuším 3x3, normálně jsem ho polykala, nějak se mi hodně nechtělo zavádět a bez nejmenšího problému, nic mi to nedělalo a to jsem ještě dělala na směny

keksikova1
10. črc 2018

Progesteron v utrogestanu skutečně může zvyšovat únavu i nevolnosti, ale rozhodně nemusí,pri vaginálním užívání jsou obvykle nežádoucí účinky menší, nebo žádné.
Brala jsem i mimo těhotenství kdy mi tedy vadil daleko víc.. Dvakrat jsem brala do 13/14.tt.

eva118
10. črc 2018

Polykala jsem ho, do půl hodiny únava, zpomalené vidění, jako bych byla opilá. Při zavádění mi vadily výtoky.

timotek69
10. črc 2018

Brala jsem od 5tt do 12tydne dve tobolky vecer a vzdy zavadela-vse ok

nikolaamiminko
11. črc 2018

No tak ja jsem asi vyjimka, brala jsem ca 14 dni a musela jsem ho vysadit, neze bych po tom byla unavena, ale byla jsem depresivni, podrazdena, nasrana - neco jako PMS

keksikova1
11. črc 2018

@nikolaamiminko nejsi výjimka, spousta žen to tak má, jen sem zrovna nekoukly 😁 mimo těhotenství mě z něj bylo někdy fakt hrozně.

klea81
11. črc 2018

Spíš mě bylo špatně, nemohla jsem nic sníst ani pít. Doktorka mě musela dávkování upravit. Brala jsem od 6-10 tt.

jessulka
11. črc 2018

Já bych únavu nepřipouštěla k Ultrogestanu. Od 6+4tt beru 2 tablety vaginálně na noc a od začátku těhu nemůžu kolikrát ani spát. Zle je mi od začátku těhotenství a krizi že bych spala mám až v odpoledních hodinách po obědě. V práci funguju normálně, jsem obchodní manažerka, tak hodně cestuji autem. Žádné problémy se zrakem, soustředěním nepociťuji. Jsem těhotná, tak to musím brát tak, že hormony pracují a ten prďolka se má snad dobře.

mirri7
12. črc 2018

Zavadela jsem u prvnich 2tehu rano a vecer.uz nevim presne,jak dlouho.chodila jsem s nim do prace a strasny.strasna únava.kdybych mohla,tak bych dvanactku v praci prospala....ale nastesti se nebere dlouho,tak se to nejak prezilo...jinak zadny dalsi vedlejsi jsem nepocitovala..

jitulka87
18. črc 2018

Muzu se zeptat trochu bokem... utrogestan vam dal gynekolog nebo jste zazadaly samy? A braly jste ho uz pred pocetim nebo az pri zjisteni pozitivniho tt?

jessulka
18. črc 2018

@jitulka87 Predepsal mi ho sam lékař na podporu těhotenství.

kachnifu
18. črc 2018

@jitulka87 utrogestan bereme při plánovaném početí, poté po zavedení embrya a většinou až do konce 12tt. Předepíše klinika na recept. Doplácí se asi 40kc za krabicku

kachnifu
18. črc 2018

@eva118 proto jsem ho také polykat nemohla. Nedalo se soustředit na řízení auta, točení hlavy, a šíleně zle. Musela jsem zavádět

priefi
18. črc 2018

@jitulka87 lekar, ale zduvodu spineni v tehu