Utrogestan. Jak jste užívaly a pomohl?

dendasubaristka
8. led 2020

Zdravím,dnes mi gyndarka napsala utrogestan. Holky jak jste ho užívali? Vaginálně nebo jste zapíjeli? Pry jsou obe varianty možné, akorát gyndarka mi nerekla jak to mám užívat. A pomohl vám k otěhotnění? Jak dlouho jste ho braly.

veronika8808
8. led 2020

Ahoj.Utrogestan jsem dostala na udržení těhotenství hned jak se na testu objevili dvě čárky a užívala jsem vaginalne.Brala jsem ho do 12tt

dendasubaristka
autor
8. led 2020

@veronika8808 ahoj no já ho dostala na podporu progesteronu, žlutého tělíska. Spinim právě v druhé části cyklu. Tak snad se konečně zadaři.

lilian2111
8. led 2020

@dendasubaristka Lepší je zavádět, při polykání bývá někomu špatně 🙂

similenka
8. led 2020

@veronika8808 Uplne stejne

janapetrvalska
8. led 2020

brala jsem pred tehu na podporu zl.teliska- kazdopadne je lepsi zavadet neni souflo, a prodlouzeni cyklu, ale poridit intimky. Dalsi vec musi mit dr. posledovanou ovu jestli je pravidelne treba 13-15dc nebo nepravidelne, protoze utros blokuje ovulku. Je to spuse na upravu cyklu, tak par cyklu s tim zkus, a kdyz se nezadari do 4mes. mela by ti dat nejake leky aby opravdu ovu probehla- clostik nebo co se ted dava. Az otehotnis /budes mit pozitivni test jen nevysadis a pokracujes v zavadeni dokud nerekne dr.jinak, to tas pomaha k udrzeni nez se vytvori placenta a prebere funkci. Kazdopadne po ovu se bere, ja to brala 16-25dc, a do 3dnu po dobrani byla ms, takze mi to prodlouzilo o par dnu ale pomohlo to... min to nakopne telo fungovat ..

dendasubaristka
autor
8. led 2020

@janapetrvalska no já mám pravidelné cykly,28 dní. Nikdy žádný problém. Jen jakoby někdy se mi stane že mám anovulacni cyklus. Ale většinou ta ovulace je v termínu. Ale teď poslední 4 cykly jsem začala špinit od ovulace. A dnes na vyšetření mi řekla že mi to napíše na to tělísko. Před rokem v prosinci se povedlo ale odešlo to,takže už aspoň vím proč. Asi už jsem měla předtím špatně to tělísko a prostě díky tomu nám to nešlo no. Díky moc za info. Po jak dlouhé době se vám zadařilo s tím? A bylo to s toho nějak soufl?

jjasmina
9. led 2020

Dostala jsem ho na začátku těhu, polykala jsem, stejně mi bylo zle i tak, nepřisuzovala jsem to zrovna utrogestanu.

janapetrvalska
9. led 2020

@dendasubaristka necele 3 roky , ale v kazdem roce tehu. jednou to skoncilo zamlklym v 9tt, podruhe 5tt samovolny, a az ted se povedlo vydrzet. Proste blba nahoda, presla jsem do reprofitu, kde mi udelali vsechny testy i priteli, a nic nenasli, az na to ze je mela hranicni protilatky na obalu vajicka a pritel horsi morfologii spermii, ale mel zas nadprumerny pocet takze dr. shledat ze vse ok. jen vydrzet, no kdyz mi chtel nasadit ovitrele tak mi nasel polyp v deloze, sla jsem tedy do nem objednat odstraneni (muze branit k zahnizdeni vajicka) dr. stanovila datum a jdyby nahodou prisla ms driv at volam , odstraneni se dela na zacatku cyklu kdy neni narostla sliznice. samo ze prisla driv volam a nejaka dr to je v klidu to se dela i v pulce cyklu rikam ok , prijdu v den operace na prijem jiny dr me zkoukne a rekne no doporucuju odlozit je to kepsi na zacatku cyklu , tak rikam ok , ale byla jsem nastvana chtela jsem to mit za sebou furt se oddalovalo snazeni. jenze jsem si rekka ze si uzijen oosledni letni tyden no a povedlo se i pres polyp;)

jinak zkousela jsem polykat utros a me po dvou hod doslo motani hlavy nic hrozneho , ale je to neprijemne, tak jsem presla na zavadeni. ktom toho se ori zavadeni dostane vic ucinych latek tam kam ma. a ze si potreatila kvuli zlutemu telisku to ti nikdo nezaruci zadny dr. a pokud to tvrdi dr. nesmysl. i to spineni neznaci nic konkretniho, ale kazdopadne utros je fajn, ale necekej hned prvni mesic zazraky...

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska ty jsi brala celé 3 roky ten utros? Mě právě zajímalo jako po jak dlouhé době s utrosem se povedlo 🙂 no takže opět další příklad toho že jsi přestala řešit víceméně užívat si prázdnin a povedlo se :D já asi budu muset začít chlastat nebo nevím ať vypnu :D tak je super že se vám nakonec povedlo :*

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska čeká to každou z nás,jenom některé musíme asi prostě vydržet no.

janapetrvalska
9. led 2020

jj celou dobu , jen jsem vzdy mela pauzu po potratu cca 3mes , a pak pred tou operaci kdyz se stejne nemuze podarit pri polypu ...

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska a on se může brát tak dlouho?

janapetrvalska
9. led 2020

@dendasubaristka muze to neni jak clostik nebo takove ty drijaky... ale myslim ze me nejvic pomohl nosifol koupis v lekarne, nekdo kouoi ruzne prasky ktere v tom jsou obsazeny ale mas treba 3leky dvakrat denne brat , me ten peniz do nosifolu nevadilo vrazit a mela jsem to pohodlne rano vecer rozpustene ve vode ..

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska jo jako nosifol je i fertiprona 🙂 tak to je super že to není takový driak super 🙂

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska ještě se chci zeptat napadlo mě že bych si koupila drmek, ještě před tím než mi včera napsala ten utros. Na podporu ovulace,myslíte že by jsem to mohla brát dohromady. Protože vlastně drmek je na ovulaci a utros na zahnízdění 🙂

janapetrvalska
9. led 2020

fiha tak to ja nevim, vim zetu holky moc nedoporucovaly kombinovat. ja zkousela nosifol, gynex, inofolic, pyridoxin se saparasis sojou, ale vzdy jsem se vratila k nosifolu ktery mi sedl

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska a ten nosifol jsi teda brala celou.dobu i s tím utrosem.

janapetrvalska
9. led 2020

@dendasubaristka ano, pokud jsem zrovna nezkouseka neco jineho - treba gynex jsem po 14dnech vysadila nebylo mi po nem dobre, odypala jsem se jak pubertak a posunul ms celkove mi nesedel, ...vzdy se zadarilo kdyz jsem brala nosifol

martaskaaa
9. led 2020

Já přes den polykala a na noc zaváděla.

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@janapetrvalska tak ho asi zkusím. Gynex mě taky rozhodil.

lucitka91
9. led 2020

Ahoj brala jsem 3 denně na udržení těhotenství. Ráno jsem polykala a na noc zaváděla. Podle doktora je nejlepší zavádět ale chce to potom ležet, takže po ránu jsem polykala. Vedlejším účinkem je únava a pravdou je, žeprvní trimestr jsem skoro celý prospala,tak těžko říct jestli to bylo tehotenstvim, utrogestanem a nebo kombinaci. Kombinovala jsem to s femibionem, který se taky doporučuje na podporu otěhotnění ale není to nejlevnější.

dendasubaristka
autor
9. led 2020

@lucitka91 díky 🙂 no femibion je na způsob,fertiprony,nosifolu 🙂 jedno a toho koupím a uvidim

jjasmina
9. led 2020

@lucitka91 Já to měla stejně. Jinak femibion jsem brala jen mesíc v 1. trimestru a ve druhem taky jeden měsíc.Nevim co je na tom pravdy, ale prej se po tom rodí větší miminka, ale to nemužu potvrdit..

lucitka91
10. led 2020

@jjasmina jojo to jsem taky právě slyšela a naštěstí jsem brala jen první trimestr těhotenství. Ještě není prcek na světě tak uvidíme jestli to bude mít vliv na váhu 😊

jjasmina
10. led 2020

@lucitka91 No u mě , když jsem byla ve 30+6 tak odhad byl 1700g, ted na poslední poradně mi dr říkala, že mám nějaké velké břicho na 34tt, tak uvidime, nevim jestli pro jistotu nemám vyprat i věci ve vel 62 😅

verusipek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lilian2111
28. srp 2021

@verusipek Podej léků bez předpisu mimo lékárnu je zakázaný.