Varikokéla, otěhotněly jste? Řešili jste to s doktory?

sedmikraska000
12. bře 2015

Holky, přítel byl na operaci, když byl menší a od října 2014 se snažíme o mimi a pořád nic. Četla jsem, že kdo ji měl, tak to může ovlivnit plodnost, nebo jak to napsat :D
Prostě bude horší otěhotnět.

Tak bych se chtěla zeptat někoho tady z vás, jestli to nějak řešíte s doktory nebo máme ještě chvíli počkat a třeba se za daří i tak? A taky jestli jste otěhotněli i přes tu "varikokélu"?

Díky moc za odpovědi.

anna159
12. bře 2015

ahoj, napisu jen nasi zkusenost, manzelovi taky oznamily varikokelu, minuly rok v kvetnu sel na operaci. Pan doktor rekl, ze jsme udelali dobre, ze tech zvetsenych zil bylo vice. Pry do dvou mesicu se ma vylepsit spermiorgam. My jsme teda vubec nevedeli, jak na tom manzel je, ale jak jsme zjistili varikokelu na operaci sel hned. Takze treba ji mel a pritom byl perfetkne plodny. 🙂 No a v zari na prvni pokus jsem otehotnela. Mel jit v rijnu na spermiogram, tak jsme to zrusili. Tim chci rict, ze varikokela muze zpusobit neplodnost, ale pochopila jsem to tak, ze i dziny muzou zpusobit neplodnost. Neni to tak horke. U nas rozhodne ze zacatku strach byl, manzelovi to zjistili az ve 40 letech - pry cim pozdeji, tim horsi. Chci jen rict, ze bych se kvuli varikokele vubec neobavala neplodnosti. My mame teda jen takovou zkusenost. Mozna nejaky vysetreni by nebylo skoda udelat, ale zase tak dlouho se nesnazite.

dendaaa06
14. bře 2015

Mi s manželem jsme taky před 2 lety zjistily , že má varikokelu, minulý rok v srpnu byl na operaci, a v lednu byl objednany zas na spermiogram, aby zjistili jestli se to zlepšilo. Doktor mu řekl že jo,ale zatím se nám otěhotnět nepodařilo :-/ ted v srpnu to budou 4roky co se snažíme. Tak stále doufáme . Už tomu chvílema přestávám i věřit, že se někdy zadari. Tak přeji ať máte větší štěstí 😉

almondka
1. dub 2015

ahoj, manzel ji ma taky, nijak jsme to neresili a otehotnela jsem po ctvrt roce snazeni.

ela95
22. čer 2016

Ahoj holky, má někdo zkušenosti u přítele s operací varikokély sklerotizací v Motole? Nevíte, jak to probíhalo...? Můj se toho děsně bojí (má už nějaké zkušenosti s doktory tam dole) a jedinou variantu připouští tu sklerotizaci, protože nechce do celkový anestezie... Má to na obou stranách... Chtěla bych ho uklidnit, ale jak se to týká něčeho mezi nohama, tak je děsnej posera ☹