Jeden vejcovod...Otěhotněly jste?

lenkahukelova
14. zář 2020

Holky je tady někdo kdo otěhotněl s jedním vejcovodem? A případně za jak dlouho? Snažíme se teprve první cyklus, ale červík prostě hlodá... nějaké diskuze jsem už četla, ale prostě mi to nedá spát...

siima12
14. zář 2020

@lenkahukelova Zkušenost nemám ale mám taky jeden vejcovod a jdu ambulantně na profouknutí. Taky se budeme snažit a zajímalo by mě to.

errol4388
14. zář 2020

@lenkahukelova já otěhotněla s jedním vejcovodem po 10 měsících snažení. A to jsme do toho zrovna nebušili 5x do týdne 😉😁

squezy
14. zář 2020

@lenkahukelova Byvala kolegyně má 2 deti s jednim vejcovodem. Ale nevím, jak dlouho se snažili

klokanka31
14. zář 2020

@lenkahukelova Tak já měla dva vejcovody, 12 let mi mimčo nešlo. Pak se stal zázrak, ale bylo to mimoděložní, jeden vejcovod mi vzali. Pak jsme se snažili, otěhotněla jsem asi po 5 měsících, ale potrat. No a měsíc a půl od potratu znova těhotná, a mám z toho nádhernou 4měsíční slečnu 😊

loylii
14. zář 2020

@lenkahukelova já nemám levý vejcovod a pravý vaječník nefunkční. Takže maso😃.. poprvé těhotná po 4 měsících “snahy”, ale v 3.mesici konec. A za 2 mesice těhotná znovu, dvojcata😎 A pak už jsem to radši nezkousela.. Říká se, ze s jedním vejcovodem se snižuje šance max o 30%. Tak klid. Vajecnik není spojeny s vejcovodem. Vystřelí vajíčko při ovulaci do břišní dutiny a díky hormonum, které vylučuje, se pro nej vejcovod natáhne.
Ps: dvojcata jsou dvojvajecny, tak mám ten pravý vejcovod sakra pohyblivy😃

nolies
14. zář 2020

@lenkahukelova Mám pouze jeden vejcovod a jeden vaječník (levá strana komplet pryč) a mám 3 děti. Syn byl do půl roku, dcera 2 měsíce a neplánované jsem otěhotněla potřetí, kdy jsme si jednou jedinkrát nedali pozor.

pe_tu_ss_ka
14. zář 2020

Mě brali vejcovod po mimodéložním.. a otěhotněla jsem po 6 měsících od operace.

mirilis
14. zář 2020

Já otěhotněla hned na poprvé. Po třech měsících od zákroku. A pak hned po dvou letech znovu. Když jsem mela oba, tak to trvalo dele.

aspie83
14. zář 2020

Já mám tedy oba, ale jeden nepruchodny, což jsme zjistili, když se mi nedařilo přes rok a půl otěhotnět. Šla jsem na inseminaci, když byla ovulace ze správné strany a zadarilo se napoprvé, bez jakékoli stimulace. Synovi je 18 měsíců a já jsem v 8. měsíci, tentokrát absolutně neplánovaně, když jsme se snažili spíše, abych neotehotnela 😆 Takže bych to neviděla jako takový problém 😉

lenkahukelova
autor
15. zář 2020

@siima12
@errol4388
@squezy
@klokanka31
@loylii
@nolies
@pe_tu_ss_ka
@mirilis
@aspie83 Holky, tak to ráda čtu a trochu se mi ulevilo 🤗 sice už doma děti máme, ale chceme ještě jedno 👶🏻❤️ Vejcovod mi brali na začátku prázdnin tak je to pro mě taková novinka 😅

anakolut
15. zář 2020

@lenkahukelova Mám 3 děti. Po mimoděložní a odebrání vejcivodu jsem dokonce spontánně otěhotněla dříve než se dvěma. Se dvěma jsem se snažila před prvním těhotenstvím 4 roky. Po tom mimoděložním jsem otěhotněla po 5 měsících a to je v tom ještě šestinedělí.

emillyhk
15. zář 2020

Mám příbuznou s jedním vejcovodem a děti má čtyři 😉

lenkahukelova
autor
15. zář 2020

@anakolut Tak to je super, že to pak šlo tak rychle 🤩 no budu doufat, že i nám to tak půjde 😊

lenkahukelova
autor
15. zář 2020

@emillyhk Tak to je paráda 👌🏼 Já už doma tři děti mám, ale ty jsme počali když jsem měla ještě dva vejcovody... a chceme ještě jedno tak doufám, že se podaří 🙏🏼

siima12
16. zář 2020

Jdu 24.9 na profouknutí na gyndu tak jsem zvědavá🙂 nevíte někdo když je to ambulantně za jak dlouho se snažit?

nikolaa123
21. zář 2020

@lenkahukelova Ahoj , nemám jeden vejcovod a k tomu špatnou dělohu a + řadu jiných problému... A otěhotněla jsem po 10 měsících intenzivnejsiho snažení 🙂 držím palce 🍀

lucinka_16
21. zář 2020

@lenkahukelova Po mimoděložním ( na první pokus) mi zůstal jeden vejcovod, otěhotněla jsem potom hned jak jsme se začali snažit. Teď jsem opět těhotná,téměř hned,jak jsme si řekli,že tomu necháme volný průběh 😉

lenkahukelova
autor
19. říj 2020

Holky, tak to vypadá, že se nám to podařilo ❤️🥰 Dnes mám druhý den zpoždění...

pe_tu_ss_ka
19. říj 2020

@lenkahukelova držím palce 🍀🍀

lenkahukelova
autor
19. říj 2020

@pe_tu_ss_ka Děkuji 😘

beatty
19. říj 2020

@lenkahukelova pribuzna ma 2 deti bez potizi s jednim vejcovodem. Ono se urcite zadari. Uzivejte si cas pred tehotenstvim a pred miminkem. Oboji je nadherne, ale tuhle svobodu uz vam nikdy nic nevrati. 😀

luci_ela
19. říj 2020

Nešlo nám otěhotnět 3 roky. Pak kolaps, zjištěn naštěstí nezhoubný útvar na levém vaječníku tak ten byl odstraněn i s vejcovodem. Pak snaha další 2 roky, specifická léčba a máme 3 letou cácorku a momentálně jsem ve 22 týdnu a čekám chlapečka 😊 takže ano, jde to 😆

loylii
19. říj 2020

@lenkahukelova grarulace k 4.mimcu😀💜 Já mám doma dvě a mám toho plný brejle😇

lenkahukelova
autor
19. říj 2020

@loylii Zabrat to dá o tom žádná... ať je dítě jedno nebo deset 😅 Moc jsme si přáli velkou rodinu ❤️

lenkahukelova
autor
19. říj 2020

@luci_ela Tak hlavně, že se zadařilo 🙏🏼 Nám se už asi taky povedlo 🍀

lenkahukelova
autor
19. říj 2020

@beatty Já už deset let tu ,,svobodu” nemám 😁 Jsem máma tří dětí 😅😂 Naopak na toto období se mooc těším ❤️

beatty
19. říj 2020

@lenkahukelova velka gratulace a velkou rodinu vam moc preju. 😊

lenkahukelova
autor
19. říj 2020

@beatty Děkuji 🥰