Vážím 145kg a chci přirozeně otěhotnět

babu08
6. únor 2011

Ahoj maminky ať jsem hledala jak chtěla tak toto téma jsem tady nenašla.Mám skoro 3 letou dceru a moc bysme chtěli druhé děťátko,ale první dcera se povedla až s pomocí lékařů,právě kvůli mé váze,nemám ovulaci a prav menstruaci.Moc by mě zajímalo jestli většina baculek otěhotní jedině s pomocí lékařů a nebo prostě jim otěhotnět jde přirozeně.Nechci podstupovat to co při dceři,ale pokud se nezadaří asi nám nic jiného nezbyde ☹

tahejhula
3. led 2017

@luciilui Na tohle je idealni diabeticky jidelnicek. 😉 Ta strava je vyvazena a zbavena blbosti.

lenatu
3. led 2017

Ahoj, taky nechci kritizovat, ale váha 145kg rozhodně není vhodná pro nekomplikované těhotenství a porod. Já bych doporučila nejdříve zhubnout, jde to i rychleji. Pít jen vodu (10 sklenic vody denně), vyřadit pečivo, těstoviny, knedliky. Nahrazovat to zeleninou a to ve velikém množství a váha půjde dolů sama 🙂. Nemyslím to zle, ale tohle bude určitě lepší i pro tebe. Protože se tělo "uzdraví". Už jen podle tvých zdravotních komplikacích to není v pořádku a s tou obezitou to jde ruku v ruce. Opravdu to nemyslím zle, snažím se jen poradit 🙂 hodně štěstí!

lenusaak
3. led 2017

Taky sem nejdu diskriminovat, jak by si to tu mohl někdo vyložit. Nadváha takový problém nebude, ale obezita už ano. Nejdříve bych se snažila zredukovat váhu, pak teprve do sebe házela hormony a podobně. Hormony zadržují vodu nebo naopak způsobují neustalý hlad takže ,, žravost" ( záleži na druhu hormonu) a to pak taky není zrovna nejlepši, když se to přičte k obezitě. Sama mám po 2IVF a na tělo to byl záhul a to jsem hubeňour😊 Obezita je v podstatě nemoc pro tělo i když se dotyčná cítí momentálně dobře a nese s sebou hromadu rizik.
Důležity a jednoduchý, žádná velká věda - správná strava a POHYB 😊 a kdo řika, že na něj není čas, tak je jen línej. Stačí maličkosti- např.misto výtahem jit po schodech, misto do obchodu autem jit pěšky, kamarádky s detma cviči tzv FITmami - cviči s kočárama, takže mamči na MD můžou vyrazit cvičit i s kočárem misto procházky ...zacvičit si půl hodinku večer doma. Nic drastického nezkoušet a nic nelámat přes koleno.
Když žena zhubne cíti se dobře a ma to vliv na psychiku a psychika je taky velky faktor k otehotnění. 😊
Přeju kila dolů a mimča v bříškách 😊

terinda
3. led 2017

Je to dost stará diskuse, když se kouknete na datum založení 😉

Ale souhlas, žádný extrém není dobrý 😀

tahejhula
3. led 2017

@terinda Ja reaguji na zanetahra, ktera sem psala vcera. 😉

luciilui
3. led 2017

@tahejhula to mozna jo, ale ja myslim ze neni treba zadne specialni jidelnicky, jen selsky rozum a pevnou vuli 🙂

tahejhula
3. led 2017

@luciilui Dia jidelnicek je naprosto rozumny. O to jde. Mensi porce casteji a zadne ptakoviny. Jenze my mame oblble chutove bunky vselijakymi umelymi ochucovadly a na racionalni strave potom abstak. Zakladem je prestat ukazovat na ostatni, jak jsou zli, priznat si, ze jsem vyzrane cunce a zacit neco delat. A vim o cem pisu, vaha je i muj problem.