Vysoká děložní sliznice rok po porodu. Máte zkušenost?

tereza1797
26. bře 2024

Zdravím holky,

dnes jsem byla na preventivní prohlídce na gyndě (stěry z čípku atd)... No a jak dělal ultrazvuk, tak mi řekl, že mám hodně vysokou děložní sliznici, dvakrát vyšší, než má být (menses se mi po porodu vrátila teď v lednu, rok po porodu, takže mě čeká teprve třetí MS za cca za týden)... A že prý jestli ta sliznice neodejde s MS , tak že asi bude potřeba "výškrab" neboli hysteroskopie, takže mám po MS přijít 🥹 ... A samozřejmě mám strach, měla jste to nějaká po porodu také?? Bylo to kvůli tomu, že se srovnávaly hormony? Upravilo se to samo, nebo jste musely na hysteroskopii? Nebo to může být začátek rakoviny?

Syna máme z KETU (problém u manžela) a druhý KET jsme plánovali v listopadu a teď se bojím, zda to vůbec bude možné, když by to byl dlouhodobější problém, nebo bych musela na ten zákrok 🥺🥺

Děkuji za zkušenosti a uklidnění.

lencaa11
26. bře 2024

@tereza1797 šla bych na odebrání tkáně já to měla z hystologie po hysteretomii a měla jsem mít hormony ...https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=...

tereza1797
autor
26. bře 2024

@lencaa11 a vy jste byla také po porodu s tímto problémem? A měla jste pak ještě dítko? 🥺 A jak dlouho jste měla hormony?

lencaa11
26. bře 2024

@tereza1797 mě to zjistili až po hysterektomii skrze HPV odebrali mi dělohu a z toho se to zjistilo lékařka mi řekla že hormony na dlouho by to bylo jinak pro svůj klid zajit na odběr pokud tam pri další kontrole bude zvětšená sliznice pořád je to hormonální

tereza1797
autor
26. bře 2024

@lencaa11 děkuji za zkušenosti