Vyvolávací injekce, bolí? Kam se dává?

ma_cherie
18. říj 2016

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli bolí/pálí/štípe injekce vyvolávací MS? Kam se dává - do ramene? A jak jste se po ní cítily? Dá se odmítnout? A kolikrát jste na ní musely jít, než MS přišla? moc děkuji

jade85
18. říj 2016

Ahoj, ja na ni byla jen jednou, uz je to par let a zadnou bolest/paleni/stipani si nepamatuju, takze to urcite nebylo nic hrozneho. Dava se normalne nahoru do hyzdovyho svalu. Na vyvolani MS zabrala hned prvni. Odmitnout se da asi cokoliv, ale pokud se ti na tom neco nezda, prober to se svym doktorem, at ti vysvetli, k cemu je to dobre a uvidis 🙂 Urcite bych to neodmitala jen ze strachu z injekce, nic na tom neni.

cabo
18. říj 2016

Ahoj, ja na ni byla zrovna dneska. Dava se do hyzdoveho svalu. Injekce vubec nebolí, pomalu jsem ani nepostrehla, ze ji sestra dala.

ma_cherie
autor
19. říj 2016

@jade85 Nene určitě jí nechci odmítat jen tak, nebo ze strachu, ale spíš proto, že si teď dávám od hormonu očistu (HA atd.) a moje Dr. bohužel všechno řeší přes hormony - špatná pleť, bolestivá MS... a už mě to moc nebaví..
@cabo Moc děkuju za zkušenosti 🙂

andysebesta
19. říj 2016

Ahoj,já chodila na inj.od svých 14ti let.nejprve na jednu,ta přestala fungovat tak přišla na radu kombinace dvou.Je olejová,tak to vždycky jen tlačilo než se to vstrebalo.No,a po tech letech píchání do zadnice se mi pak vytvořila boule a chvíli po inj.jsem si nemohla sednout😀.ale to nebude tvůj případ,když jdeš na jednu a prvni😉

amandee
19. říj 2016

Ahoj já na ní tak byla. Vysadila jsem HA, dostala menstruaci a pak rok a 6měsíců jsem ji neměla. Až po tak dlouhé době mi ji doktorka doporučila, dobrovolně jsem kývla a mens jsem dostala 3týdny od vpichu :D jinak to nebolí, nic.

ma_cherie
autor
19. říj 2016

@amandee rok a půl bez MS - nestěžovala bych si 😀 😀 kamarádka jí mám zase díky HA jen každé 3 měsíce na doporučení Dr. 🙂
@andysebesta Moc děkuji 🙂

jade85
19. říj 2016

@ma_cherie tak to úplně chápu. Já teď taky vysadila HA, takže doufám, že první MS bez přijde normálně. Můj doktor naštěstí hormony nějak zvlášť nenutí. Pokud by MS nepřišla a chtěl by vyvolávat injekcí, asi bych s ním probrala pro a proti a podle toho se rozhodla.

ma_cherie
autor
19. říj 2016

@jade85 tak to máš super doktora, mě přije, že nikdo z mých doktorů (zubař, gyn, praktická) se mnou o ničem rozhodně polemizovat nebude (o postupech, pro a proti) natož abych se rozhodla já sama (v dnešní době reversů) 😀 takže můžu akorát jako ovce kývat a souhlasit.. :( (ale za to si samozřejmě mohu sama)

amandee
19. říj 2016

@ma_cherie mě bylo právě tak dobře :D žádné bolesti, omezování, nakupování hygienických potřeb a pod. Takže mne to ani nenapadlo řešit jako vážný problém :D
Taky bych po tomto už ale nešla do HA když vidím co to s tělem dělá.

ma_cherie
autor
19. říj 2016

@amandee nedivím se ti 😀 a řekli ti, proč to tak bylo / jestli to s sebou neslo nějaká rizika? 🙂
určitě také nemám v plánu se k HA nikdy vracet ..

amandee
19. říj 2016

Riziko to neneslo žádné🙂 ani jsem neměla právě žádný problém🙂 důvod si nepamatuji, já měla prostě za viníka HA protože to mělo jeďtě další následky :D

kecupka66
23. říj 2016

@ma_cherie injekce samotná skoro vůbec nebolí, jenom to štípne a sestřička se mně skoro vždycky ještě ptá, jestli moc netlačí. Akorát mně po té injekci vždycky bolí půlka zadku, jakobych tam měla modřinu, drží se to i týden. To se pak ani nemůžu opřít! 😀