Vyzná se tady někdo ve spermiogramu?

nikccca
6. dub 2016

Ahojte... Moc bych chtěla poprosit někoho, kdo má přehled v oblasti spermiogramu o zhodnocení toho našeho. Manžel dnes přinesl výsledky z Repromedy a doporučili nám IVF. To je pro nás, ale až opravdu krajní možnost, takže by mě zajímal další názor. Moc děkuji...

bibinka2208
6. dub 2016

@nikccca to by mělo mít ještě další stránku ne?

bibinka2208
6. dub 2016

MS strašně málo pohyblivých spermií které jsou schopné oplodnění vajíčka. Myslím, že by stačila jen inseminace... Aby ti vstrikli sperma.. To by mělo stačit

pazdelu
6. dub 2016

@nikccca já teda na rovinu říkám, že toto vidím prvně, ale z uvedeného soudím, že opravdu kvalitních spermií /+rychlých/ má manžel hodně málo a u řady z nich je nějaký problém(defekt=nedostatek, porucha)... proto si myslim že doporučují umělé opl., neb tak asi mohou vybrat ty opravdu dobré a ty využít... ale to sis možná vydedukovala sama, jsem lajk, takže asi moc víc neporadím... 😉

nikccca
autor
6. dub 2016

@bibinka2208 Na další straně už jsou jen osobní údaje a doporučení toho IVF. Já bych právě nejdřív raději zkusila tu inseminaci, ale to mu nenavrhli a netuším proč...

lukza
6. dub 2016

Já myslím že říkají ivf protoze je dost spatna morfologii hodně defektu a při ivf vyberou Dobrou aby nebyla spatna a deformovana

lukza
6. dub 2016

@nikccca ale jinak mi měly mofrolku 5% normálních jinak také defekty byly jsme na ivf a ne zadarilo se a nakonec čekám třetí dite a všechny má prirozene i když dr. Říkal že prirozene to nepůjde

nikccca
autor
6. dub 2016

@lukza a pohyblivost těch normálních měl manžel v pořádku?

bibinka2208
6. dub 2016

To se neprovádí takový test...
@nikccca ale nikde jsem nenašla jakou barvu např. Šedé opaleskujici... Atd... Spousta informací tam chybí

lukza
6. dub 2016

@nikccca pohledam to snad to ještě někde mam už si to nepamatuji presne ty čísla jen tu morfolku

nikccca
autor
6. dub 2016

@bibinka2208 víc informací tam není. Jen osobní údaje a závěr o tom IVF

thalia
6. dub 2016

@lukza my podobně, morfologie 0,5 % dobrých z množství 6,5 mil (nesrovnatelně málo oproti tobě @nikccca), všechna ivf neúspěšná a nakonec dvě děti přirozeně 🙂, i když to podle nich nemělo vůbec jít (byla i špatná defragmentace dna). Takže bych rozhodně volila nejdřív zkoušet iui.