Výsledky spermiogramu. Rozumíte jim?

denisa777000
3. dub 2020

Přeji krásný den snažilky a maminky. Chtěla bych se vás zeptat jestli prosím rozumíte výsledkům že spermiogramu? Vím že výsledky dopadli špatně ale co přesně znamená to Progresivní a nonprogresivní a morfologie a patologický spermio? Máte s tím nějaká zkušenosti prosím? O miminko se snažíme rok a půl. Měl váš manžel podobné výsledky a máte miminko přirozeně? Předem vám moc děkuji 😊

hasara33
3. dub 2020

@denisa777000 ahoj, progresivní pohyb znamená pohyb dopředu, v kterém jste pod normou, ale například můj manžel měl jen 4% progresivní pohyb a přesto se podařilo otěhotnět přirozeně i když to trvalo 👍 nonprogresivní je myslím nepohyblivost a patologický znamená, že nejsou nějakým způsobem v pořádku ....takže řekla bych, že to není úplně top, ale zase nejhorší to také není 😉 co doporučili na genetice? 😉

roxanalit
3. dub 2020

Ahoj, mám tušení,že progresivní - vzestup - jsou spermie pohybující se a nonprogresivni - jsou spermie, které "zůstávají" na místě a nejsou schopny se dostat k vajíčku. K tomu,aby mohlo být vajíčko oplodněno je potřeba alespoň 40% a tady vidím 13% a 12%. Přijde mi,že spermii je dost i v ejakulátu , ale bohužel nejsou pohyblivé, tudíž nejsou schopny oplodnit vajíčko. Nejsem žádný odborník, ani a tím nemám zkušenost, ale zavzpominala jsem, co nás ve škole na zdravce učili,tak snad jsi z toho aspoň trochu moudřejší 🙂

kwk
4. dub 2020

@denisa777000 Ahoj, nevim kolikaty je to partnera spermiogram, ale my jsme byli s patrnerem v Gennetu a prvni mu vysel spatne. Partner byl z toho spatnej (ktery chlap by nebyl)
A tak mu doporucili jit na dalsi za mesic. No a nez by jsme vedeli vysledky, podarilo se nam otehotnet prirozene 😊 kdyz si jel pro vysledky druheho spermiogramu a na kontrolu k urologovi, tak mu dokrot rekl ze ma sperma v poradku a mohl by delat darce 😁 a to mu muj partner odpovedel ze dekuje za vysledky a ja ze jsem v tom.
Takze pokud je to prvni, je pry normalni ze vyjdou vysledky spatne.
Preji Vam mnoho uspechu a hlavu vzhuru 😘 nam se to povedlo za 11 mesicu snazeni a to bych rekla hlavne diky tomu, jsem zacala na leto hubnout, zacali jsme planovat svatbu, ktera diky tomu co se deje nebude a vypustili jsme mimco z hlavy.
Drzim palce at se zadari 🙏

gbp
4. dub 2020

@denisa777000 a ta morfologie to je stavba te spermie. tzn. ze 10 % je tam patologickych - ze zpravy chapu ze nemaji bicik, kdyz maji jen hlavicku a krcek. muj manzel mel prvni spermio taky nic moc. mel jich malo a min pohyblive. snazil se vic hybat, zmenil vsechno spodni pradlo z boxerek na volne trenyrky, bral vitaminy fertilan, kotvicnik, nakonec i zmenil praci - protoze pracoval na tri smeny. a za rok mel spermiogram super 👍

farka
4. dub 2020

Manžel byl na jednom spermiogramu a měl ještě horší výsledky (pohyblivost 3%, měl jich málo a hodně vysoké % poškozených), na druhé jít nechtěl, byl z toho hodně zničený. To bylo po roce snažení a závěr, bez IVF to nepůjde. Otěhotněla jsem přirozeně za dalších 6m 😀 , na druhé otěhotnění jsem čekala 4m (bohužel nedopadlo) a za další 4m jsem otěhotněla opět 🙂 vše hezky postaru a obě holky 😀 . Teď tomu necháváme volný průběh cca 3m. Na nějaké doktory jsme se ... manžel změnil práci, kde má méně stresu a já si našla jiný cíl, koníček a to nakonec pomohlo úplně nejvíc.

levandule_k
5. dub 2020

Nejsem doktorka, ale nezdá se mi to tak tragické, když použiji trochu matematiky.

Teoreticky kdyby byl ve všech ukazatelích lehce na normou, tak dostaneme 12,8 mil. progresivně pohyblivých spermií. (Výpočet: 32% ze 40 mil. = 12,8 mil.)

Manžel má 134,4 mil. spermií v ejakulátu z toho progresivně pohyblivých je 13%, 13% ze 134,4 mil. je 17,472 mil. Manžel má 17,472 progresivně pohyblivých spermií.

Co vám k tomu konkrétně řekli doktoři??

denisa777000
autor
5. dub 2020

@hasara33 děkuji moc za odpověď 😊na genetice doporučili vitamíny konkrétně energyman prý s tím mají dobrou zkušenost na 2 měsíce a pokud neotěhotním do 3mesicu tak zkusit IUI a pokud to nevyjde tak IVF. Podle Doktora není prý na co dělat zbytečně dlouho kvůli tomu že manžel je diabetik. Ted to bude uz třetí měsíc, ale slyšela jsem že je to teď špatný kvuli koronaviru že to teď gynekologové nechtějí řešit a řeší jen akutní případy a porody.😧takže se to bude muset asi odsunout.....

denisa777000
autor
5. dub 2020

@levandule_k moc děkuji 😊na genetice doporučili vitamíny konkrétně energyman prý s tím mají dobrou zkušenost na 2 měsíce a pokud neotěhotním do 3mesicu tak zkusit IUI a pokud to nevyjde tak IVF.

hasara33
5. dub 2020

@denisa777000 byli jste na genetice v Plzni, že? 😉 Nám doporučili totéž, ale já ještě k tomu přidala manželovi vitamín E (doporučení mého gynekologa), kořen macy a selzink plus samozřejmě vyváženou, pestrou stravu a nepřehřívat varlata čili žádné dlouhé vysedávání v horké vaně, nepouštět vyhřívání sedaček, nemít notebook na klíně a telefon v kapse 😉 otěhotněla jsem hned druhý měsíc poté a to jsme se předtím snažili rok a půl ☺️ tak přeji hodně štěstí aby to vyšlo přirozeně, myslím si osobně, že takové výsledky nejsou důvodem pro IVF (samozřejmě za předpokladu, že z tvé strany je vše v pořádku), jinak ještě se mi také osvědčily ovulační testy 😉

levandule_k
5. dub 2020

@denisa77700 vitamíny jsou fajn, hlavně se hoďte oba do pohody a bude to dobré🙂 manželovi ukažte výpočet, protože říct chlapovi, že má málo spermií, tak ho psychicky zdeptá. K oplodnění stačí jedna 🙂

mari90
6. dub 2020

Manželovi vyšel spermiogram dvakrát opravdu špatně, vždy na doporučení imunoložky nasadil selen, zinek, vitamin e...dostal tedy i nějaký lék, jak přidala ještě Macu a kotvičník a otěhotněla jsem druhý měsíc v obou případech ☺️

denisa777000
autor
6. dub 2020

@hasara33 doufám že budu i já podobný případ jako ty s brzy se podaří už jsem opravdu zoufala... ano byli sme v Plzni na genetice 😊bere všechno co jsi napsala zkousime už úplně všechno bazální teplotu měřím ovulační testy.vitaminy....ano taky jsem se hned zalezla verdiktu že hned ivf když sme poměrně mladý na 24 manžel 30.... Ale to spíš bude kvůli té cukrovce protože se to prý každým rokem rapidně horší ta kvalita spermatu...takže řešit to dokud to jde.... No uvidíme teď v době koronaviru člověk aby se bál... Ještě tomu chvíli necháme a třeba se povede přirozeně 😊

denisa777000
autor
6. dub 2020

@levandule_k ano to máš pravdu moc děkuju za podporu 😊

denisa777000
autor
6. dub 2020

@mari90 selen zinek e kotvičník bere zkusíme tedy přidat ještě tu maccu... A nemůžou se ty prášky prekombinovat? 😁

mari90
6. dub 2020

@denisa777000 to nevím 😁 každopádně u nás to klaplo, tak jsem neřešila 😂

hasara33
6. dub 2020

@denisa777000 tak to máte i stejný věk jako my v době mého otěhotnění 😁
To je jasný no ta cukrovka tomu rozhodně nepřispěje 🙄 nicméně teď to s vámi asi stejně nikdo řešit nebude vzhledem ke korona situaci takže zatím máte prostor pro přirozené otěhotnění ☺️ hodně štěstí 😊

denisa777000
autor
6. dub 2020

@mari90 😁😁tak já to vyzkouším a poradne dám muži do těla když vitamíny tak vitamíny 😁 zhoršit to nemůže.... Maximálně zlepšit takze zkusíme 😁

denisa777000
autor
6. dub 2020

@hasara33 třeba to tak mělo být...kvůli tomu Korona viru třeba to tělo pozná že není vhodná doba... Teď vypustíme a budeme v klidu kdyz s náma nic nebudou dr. řešit a třeba přes léto se právě povede a přirozeně 😊děkuju moc za podporu 😊

hasara33
6. dub 2020

@denisa777000 věřím, že se zadaří 👍😊