Zamlklý potrat, jak jste se z toho vzpamatovali?

lzii
24. led 2018

Ahoj snazilky , maminky proste vsichni co si tohle prectou ...

v posledni dobe jsem zazila zamlkly potrat v 7tt , a nejak se z toho nedokazu vzpamatovat , porad v tom pavu a premyslim jake to mohlo byt , co jsme asi cekali atd ... doma o tom mluvit nemuzu vsude na me jdou reci typu ze mame jeste synka 1,5 roku zdraveho atd coz je pravda , jasne.... ale mohl mit sestricku nebo bratricka a to me nici .... plod se prestal vyvyjet a nikdo mi nerekl proc ...:( Jak jste se z toho vzpamatovavali vy ??? Když jsem sama doma tak jen myslim na tohle a pláču :(

luci_ela
30. led 2018

Ahoj. Prošla jsem si tím také na podzim 2016. Bylo to vytoužené první miminko po 5 letech snažení. Už od začátku jsem špinila, ale to prý z důvodu uhnizďování. Pak přišel hematom, který odešel aniž by vzal plod. Ale týden na to jsem o mimi stejně přišla. Udělala jsem vše aby se udrželo, ale maličké to nezvládlo. Byla jsem na tom špatně, nedokázala se z toho vzpamatovat. Zašla jsem se vypovídat k psycholožce. Trošku mi to pomohlo. Ale nejvíc mi pomohlo, další brzké těhotenství. Bylo 3 měsíce po tom co jsme o to první přišly. Teď mám u sebe holčičku necelých 5 měsíců starou. I tak na to první vzpomínám pořád. Chce se to mít komu vypovídat, nedržet to v sobě. Je pravda, že máš doma malého, ale ten potřebuje maminku, která bude opravdu šťastná a ne v sobě držet nějaké trápení. Pokud máš komu, tak se vypovídej, pomáhá to. Ale chce to čas. Klidně můžeš napsat SZ 🙂

zabkapetka
30. led 2018

Ahoj ja to znam taky. V lete 2016 jsem diky hematomu prisla v 9tt o miminko. Bylo to dost tezke, ale velmi rychle jsem zas otehotnela (6tydnu po potratu) a ted mam sedmimesicni berusku, coz mi nejvic pomohlo. Ale skoro cele tehotenstvi jsem se bala, tehotensky test jsem si delala az po tom 9tt, vedela jsem, ze jsem tehotna a brala vitaminy a nepila alkohol, ale bala jsem, aby se to neopakovalo a nechtela jsem videt srdicko a pak za tyden zas nic...nez jsem opet otehotnela tak mi dost pomahalo soustredit se na manzela, na to co spolu mame a jak ho miluju, jezdili jsme na vylety, chodili na vecere, zacali spolu chodit behat... takze urcite je dobre nejakze se snazit rozptylit a smat se, kdyz je zrovna cemu...ale pokud na tebe prijde smutek, tak je taky dulezite to v sobe nedrzet, prijmout to, ze se to stalo a dovolit si truchlit, plakat. Idealne se moct sverit nekomu kdo te vyslechne a nebude hodnotit, jestli mas duvod nebo nemas byt smutna. Nejlepe to zni od lidi, kteri nic takoveho nezazili... Osobne zkusenost nemam, ale neverim, ze ztrata nenarozeneho miminka, kdyz uz mas doma dite, boli nejak min. Drz se, myslim na tebe.

lzii
autor
30. led 2018

@ka_rohli_na zrovna včera jsem se dozvedela ze setrenice je tehotná , prala jsem ji to moc , snazili se s jejim partnerem pres 2 roky.. ale stejne me to dost mrzi , nezavidim ji , preju ji aby mela doma taky stesticko jako mame my , ale stejne predstava ze jsem mohla mit skoro stejne stare ditko jako bude mit ted ona tak me to boli :( poslala mi fotku testu ktere jen silili a silili ... nejak to semnou hnulo... myslelal jsem si ze už se o tom dokazu bavit ,ale ne .. :(

Vás pribeh je silny a se stastnym koncem , tak to ma byt , jen me strasne vadi jak porád krvacim , ne moc ale ani ne malo , neni to na intimku .... partnerovi už aky sex chybí a ostatni nahrazky mu to nenahradi :D Moc vam ot preji , a doufám ze se taky brzy dockam 🙂 jen to cekani je priserne

ka_rohli_na
30. led 2018

@izii já jsem 3 dny po revizi měla strašně bolestí a zimnici. Bylo mi děsně. Špatně se mi zavinovala děloha no prostě když se s.alo tak všechno. Ale uvidíte vše se v dobré obrátí. Pro mě pak bylo bolestivé ještě datum porodu. Říkala jsem si co jsme mohli dělat jaké to mohlo být. Je nás hodně s takto smutným příběhem a je dobře že si můžeme takto sdělit své zkušenosti a trápení a vzájemné se podržet.

lzii
autor
30. led 2018

@luci_ela
@zabkapetka
holky... Gynekolozka mi rikala ze tehotenstvi po prvni ms je vyloucene( mysleno jako hazard) ..
pry mam pockat ty 3 mesice .. v nemoncnici mi rekli ze mam pockat 2 ms ..:(
a tady vas hodne pise ze klidne hned po 1 ms.... Tak já nevim.. akorat z toho mám hlavu:(

lzii
autor
30. led 2018

@ka_rohli_na to s vami souhlasim, diky tehle strance to tehotenstvi veskere veci okolo mam s kym probrat ,... doma s chlapem to nejde :D moje kamaradyk nejsou jeste vyzrale mit deti a to jsou kolikrat i starsi nez já (25) .. takze jsem za tohle fakt moc rada

journals
30. led 2018

@lzii Mě bylo několika lékaři doporučeno po šestinedělí, to je už ok. Ale jsou tu frajerky, které na to skočily klidně po týdnu, to mi jako hazard přijde, po tom šestinedělí by to už mělo být ok - pokud je to tedy z důvodu nešťastné náhody a ne nějakého genetického nebo imunitního problému. Dřív se doporučovalo i rok, půl roku, ale dnes se doporučuje to šestinedělí. Určitě je důležité ho dodržet, pak je to už jen na vás

lzii
autor
30. led 2018

@journals to je jasny, to urcite dodrzim, stejne na to ted nemam myslenky zase delat tehu testy , ba naopak z nich mam respekt a strach ... tak mozná to zkusime mezi tou 1-2 ms .. uvidim , promluvim o tom s manzelem , co si o tom mysli , syn se na povedl po 7 mes a vsechno probihalo ukazkove , ba naopak byl asi nejaka nejlepsi spermie :D je strasne sikovnej , od 9mes mi chodi a je uzasnej , doufám ze to bylo jen spojeni spatne spermie s vajickem , nebo to byl kluk a buh vi ze chceme moc holcicku a tak to zaridil ..

luci_ela
30. led 2018

@lzii Nepíšu, že to mate začít hned zkoušez 🙂 nám bylo doporučeno počkat nejmíň 6 měsíců, hlavně kůli mému zdr stavu. Tak jsme to nezkoušeli, a počkat jsme chtěli, hlavně když jsem byla i psychicky špatná. Ale prostě se to nějak stalo a v lednu jsem zjistila, že jsem ve 4tt. Malá byla počatá na štědrý den 2016, neplánovaně. Samozřejmě jsem se bála aby se něco opět nestalo a byla na rizikovém. Ale vše bylo v pořadku

ellive
30. led 2018

Také jsem se tím nedávno prošla, odmítla jsem Kyretáž a čekala jsem až se toho tělo
zbaví samo. Naštěstí se podařilo bez komplikací a já jsem se mohla rozloučit, moc mi to pomohlo. Také jsem to obrečela, na druhou stranu opravdu je lepší teď než pak ve vyšším stadiu těhotenství. Kamarádce odumřelo miminko v 35. týdnu a musela ji porodit mrtvou...

lzii
autor
30. led 2018

@ellive paneboze , to bych se asi vazne zhroutila :( chudak ....
a jak dlouho vasemu telu trvalo nez odeslo..?

ellive
30. led 2018

@lzii Zamlklé těhotenství bylo zjištěno v 10. týdnu, že se vývoj zastavil v 7. cca za 3 týdny se spustil potrat který trval asi dva dny. Byl to takový malý porod, ale jsem moc ráda že jsem na to čekala, bylo to takové přirozené, vyplavil se oxytocin a já místo smutku cítila obrovskou úlevu a radost ...

lzii
autor
31. led 2018

Tak dnes kontrolní naber hcg a je negativní.... Takže začínáme znovu... Nicméně používal někdo z vás kapky gynex? Bylinny preparát...?

lucifervlkova
31. led 2018

@lzii Mi po revizi řekli,že nejdřív za tři měsíce,že je tělo slabé a musí se dát dohromady.

lzii
autor
31. led 2018

@lucifervlkova jako na ten gynex ??

lucifervlkova
31. led 2018

@lzii snažení o další mimi

anetapegg
31. led 2018

@ka_rohli_na jak kdybys vykladala muj pribeh! rok 2017 pro nas kalamita.... unor ZT, cervenec ZT a v září se podařilo a jsem 23tt.

ka_rohli_na
31. led 2018

@anetapegg tak to by nikdo neřekl že to budeme mít až takto podobné. Nojo osudu neporucime:/ ale já byla dnes na 2. Screeningu a čekám zdravého chlapečka který je úplně bez problémů a odpovídají všem tabulkam🙂 tak ať se vám daří a kveten/červen je nás🙂

anetapegg
31. led 2018

@ka_rohli_na my taky čekáme chlapáka🙂 hodně štěstí a zdaru!

jaaaninda
31. led 2018

@lzii beru gynex od revize tzn. od 10.prosince. K tomu beru nosifol a kontryhel. Před zamlklym těhotenstvím jsem měla cykly víc jak 100dní a teď po revizi první ms došla už po 46ndnech 😲 nevím co přesně za to může, taky to může být jen tou hormonální změnou nebo kombinací všeho. A taky se může stát, že další cykly budou zase 100denní. Doporučuju alespoň ten kontryhel, roste po něm děložní sliznice.

lzii
autor
31. led 2018

Piju i nějaký Ženská čaj, kde ten kontryhel je, a objednala jsem si ten gynex

biedronca
31. led 2018

@anetapegg neee, neříkejte, ze se to může stát 2x zasebou, to jsem si rikala, zw jisto jistě se to opakovat přece nemůže, hned po sobě 😑

anetapegg
31. led 2018

@biedronca i já jsem si to po prvním ZT myslela, že už znovu se to stát nemůže...a bum... rána jak prase...

biedronca
31. led 2018

@anetapegg to bych nedala...přece se nemuze stát ta sama chyba 2x za sebou.

sarkoc
31. led 2018

Dnes jsem zjistila, ze jsme prodělali ZP...šla jsem v 10+6 na screening a pro prukazku a misto toho tohle a příští středu revize...zatím nevím, jak to ponesu do budoucna, dneska si zatím připadám prázdná a otupela, ještě jsem nestihla ani brečet...drží me dcerka (2 a čtvrt roku) a samozřejmě manžel. Pořád si opakují, ze to mělo důvod, ze miminko bylo nejspis vážně nemocné a tam nahoře mu bude líp, už je ve me 2 týdny mrtvé ...Mám trochu strach z te revize, kvůli zdr.problémům budu od úterý do čtvrtka hospitalizována, doufám, ze pokoj alespoň nebude na sestinedeli mezi miminky, bojím se, ze tam to bez manzela a dcerky teprve dolehne v plné síle, strach z bolesti mám také, ale oproti te psychice se toho zas tak nebojím...asi mi to ještě nedošlo, včera touhle dobou natesena na prukazku a první fotku a misto toho toto 😭 Omlouvam se, nechci se tu litovat...vím, ze je to celkem běžně a že to přichází i v pozdějších týdnech a to uz musí být vůbec k zbláznění...vlastně to dopadlo asi ještě dobře, jen je to tak čerstvé

anetapegg
31. led 2018

@biedronca i já jsem nevěřila a nechápala proč se to opět děje...zlý sen, noční můra....přala jsem si umřít, nevěřila jsem že někdy dítě donosím...myslela jsem si že je nekde chyba....asi to byly jen spatne embryjka a byly nemocne nebo mely nejakou vadu, proto odesly- tak si to rikam.

vineta
31. led 2018

Taky se mi to stalo, v 15 tt.. čekali jsme první. Zpočátku těhotenství jsem se pořád brzdila v radosti, že do 12 tt se může stát cokoliv. Ve chvíli, kdy jsem už uvěřila, že to bude dobré, že už to statisticky nejmíň příznivý období pominulo, jsem začla krvácet. 3 týdny jsem se snažila doufat, že to bude dobré.. nejhorší momenty- když paní, co se mnou byla v nemocnici se stejným problémem, potratila a k tomu uklidňovala ona mě, že to u mě dopadne dobře; když mi na pokoj pak dali paní po porodu; když mi dělali screening a já nevěděla, jestli na ty ručičky a nožičky mám vůbec koukat, abych se nezamilovala víc, než bylo rozumný; a pak noc strávená v bolestech a konec.
Teď se snažím si to moc nepřipouštět, protože se to děje tak často, že jo, a mohlo by to být bývalo ještě horší, kdyby to bylo pozdějc, a taky to nejspíš mělo svý důvody atd., ale moc to nepomáhá. Nejhorší je ten strach, jestli se to vůbec někdy podaří, nejistota, kdy do toho jít znova, rady lidí, co si tím neprošli, spokojený těhotný kolem a současnej pocit studu, že někomu nepřeju (i když přeju, ale sobě ksakru taky) a vědomí, že až (jestli) budu těhotná znovu, nebude to už nikdy takový to krásný, našlehaný období, ale neustálej strach z toho, kdy se to zase (dámy prominou) posere.

Přesto věřím, že na konci tohohle nás ty potomci čekaj.. jen je mi líto, že je to někdy takhle trnitý. Držím nám všem pěsti. Mrzí mě, že je těch příběhů tolik.

biedronca
1. únor 2018

@anetapegg a pokazdé s revizi nebo i bez?

biedronca
1. únor 2018

@vineta to jsi krásně napsala, presně takové pocity bych rekla že my po potratu , ženy cítíme !
Ten strach a nejistota, jestli se to podaří a už vubec ne zadna radost, ikdybychom ty 2 čárky na testu našli, protože .............

anetapegg
1. únor 2018

@biedronca po prvnim zt dokonce 2x spatne me vycistili a u druheho Zt se cekalo az to odejde samo a odeslo ale jen neco a musela jsem opet na revizi. Hruza nerada na to vzpominam