Zánět bartholiniho žlázy. Mám ještě počkat se zákrokem?

lucinka298
8. kvě 2023

Ahoj, jsem už totálně zoufalá. Včera ráno jsem byla na vyčistění zánětu, ( tam dole ) neskutečná bolest, ale poté úleva. No ale od toho dne mám ty samé bolesti pořád, žeru prášky, bouli dole tam mám pořád, já už se z toho fakt zblázním. Přemýšlím že zítra tam zajedu s tím aby mi tu žlázu vyndali rovnou celou, nebo mám třeba pár dní počkat? Omlouvám se za gramatiku ale už bolestí šílím a fakt mě to omezuje. Díky za zkušenosti.

lencaa11
8. kvě 2023

@lucinka298 asi bych si to nechala odstranit ať máte klid

lucinka298
autor
8. kvě 2023

@lencaa11 Zítra tam chci zajet a rovnou jim to říct. Žádné čištění fakt už zažít nechci, to raději bolest zubu než tohle...

zuzkasim
9. kvě 2023

Nevím, jestli budou ochotni žlázu odstranit "na požádání". Já těch zánětů prodělala víc, tuším 4, než mi bylo doporučeno ji operativně odstranit. Ano, bolest velká, k tomu jsem mívala horečky, na čištění jsem chodila i při jednom zánětu opakovaně. Pravda je, že od operace mám pokoj, ale operace moc příjemná nebyla🙂

lucinka298
autor
9. kvě 2023

@zuzkasim no já jsem slyšela různé názory na tu operaci, někdo tvrdí že absolutní pohoda, někdo že vůbec- tak uvidím jak to bude u mě. Každopádně jsem dnes byla na kontrole a doktor mi řekl že operace lze jen v případě, kdy je zánět úplně vyléčen. Dal mi antibiotika a uvidí se. 🙂

zuzkasim
9. kvě 2023

@lucinka298 Ano, to je pravda, operovat se musí v klidovém režimu. Doktor mi říkal, že ta žlázka je v klidu malinká a je jich tam víc, takže se dost těžko odoperovává, protože se zdaleka ne vždy podaří najít. Řekl mi, že si není jist, jestli se mu to u mě povedlo, ale že někdy pomůže i to "rozvrtání" tam. Mě to očividně pomohlo. Ale vím, že jsem ty záněty měla spojené se stresem - zkouškové, státnice a potom nástup do nové práce po mateřské... Přeju ti, ať je to u tebe ojedinělá záležitost a operaci nepotřebuješ, přece jen, je to zásah do těla.