Zánět jizvy po sc kdo měl?

lizaa
12. čer 2019

Maminky prosím o radu, je tu někdo komu se zanitila jizva po sekci a jak jste to poznaly? Jaké byly příznaky? Jsem 12 dní po, dobře se mi vstává, při běžném pohybu mi jizva neboli, jen k večeru. Dnes jsem ale měla ráno v jednom místě malinký žlutý kousek po sprchovani(ale to taky mohl být rozmoceny stroupek), a když si jizvu prohlednu tak mám na dvou místech cervenejsi a tvrdší místo. Na tom místě je to na pohmat citlivější, tak jestli je to normální. Já si ji doteď popravdě moc neprohmatavala a je možný že to tam mám od začátku. Jinak samo to nebolí, necuka v tom ani netepuje...

verca024
12. čer 2019

Ahoj,ja mela,ale nebylo to nic dramatickeho 😉Asi 14dni po CS se mi udelala zluta boulicka jak jsi psala ty.Nebolelo to a ve sprse asi vlivem teple vody sama praskla a vytekl hnis.Druhy den jsem to trosku citila a pro jistotu mazala betadinem a hezky se to zacelilo a uz to bylo dobre. 🙂

lizaa
autor
12. čer 2019

@verca024 ok, díky. Já to ani neměla boulicku, byl to prostě pucek na povrchu když to tak popisu, kterej jsem utrpěla. Taky si říkám že by to asi bylo horký a zhorsovalo by se to kdyby to bylo špatný... Tak snad to bude ok 🤞🤔😉

zoniga
12. čer 2019

@lizaa já měla a dlouho se mi hojila. Jsem díky tomu byla 10 dní v nemocnici a až mi vytáhli nit, tak se mi to pomalu začalo hojit. Jinak jsem pak chodila přes měsíc na převaz. Hnus fialovej. Dnes po 3 letech tu jizvu mám pěkně hnusnou.

lizaa
autor
12. čer 2019

@zoniga a myslíš že to co popisuje by mohlo být ono? Jak se ti to projevilo?

zoniga
12. čer 2019

@lizaa no já měla hnis, čistili mi to pořád. A pak i doma jsem čistila, mazala a převazovala.

zoniga
12. čer 2019

@lizaa mne to hlavne hnisalo od 3 dne, kdy me meli pustit domu

lucie_j
12. čer 2019

Synovi se podebrala jizva po kýle, nechtěla jsem, aby mu to rozřízli , to by po té operaci asi už nezvládl, tak jsem mazala mastí Betadine a krásně to vytáhlo hnis a bylo to ok.

simirek1
12. čer 2019

Známky zánětu jsou bolest, zduření místa, zarudnutí, zvýšená sekrece hlenu a zahřátí v místě zánětu. POkud se objeví některé z těchto příznaků, tak je na místě, navštívit gynekologa, aby místo prohlédl a vyšetřil, popřípadě ošetřil. Raději to nepodcenovat, je to velká pooperační rána, tak at se vám špatně nehojí. Určitě ránu nemasírujte a spíše vlažnější vodu.

lizaa
autor
12. čer 2019

@zoniga aha, díky!

lizaa
autor
12. čer 2019

@simirek1 Já tam radši zítra zavolám...

lizaa
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz