Zánět středního ucha u dospělého

hanca2222
29. dub 2018

Ahojte.Prosim o vase skusenosti.Mam akutny zapal stredneho ucha,velmi zalahnute a slabo mi v nom sumi a piska.Dali mi celkove atb i lokalne.atb beriem 5 dni.pred 2 dnami mi na orl prepichli bubienok aby vytekala zapalova tekutina ale xiadna ulava co sa tyka zalahnutia a sumu s piskanim neprisla.Prosim ako dlho trvalo kym ste ucho odlahlo a prestalo pidkat a sumiet?a nezostal vam zhorseny zoslabeny sluch?uz z toho upadam do depresie...dakuhem moc za vase skusenosti

labijoux
29. dub 2018

Pískání a šum může být tinitus. Mmj. Se může nastartovat zablokovanou krční páteři, a podporuje to stres, zkuste stránky bez tinitu. Zánět vyléčit e, nebojte se, ze byste hůř slyšela.

fandysek_1
29. dub 2018

2 dny po propichnuti je brzy na celkové uklidnění bubinku, vydržet smrkat, stříkat do nosu. Měla jsem zánět a praskly bubínek xkrat a poškozený sluch nemám. Pokud sum a piskani neustane oznámit lékaři a resit

alcar
29. dub 2018

Ja mela zanet str. ucha v tehotenstvi pred rokem a byla to hruza. Strasny dyskomfort. Po propichnuti bubinku zadna uleva, tak jsem jela na pohotovost, kde zjisten i zanet nosnich dutin, takze atb. Uleva od bolesti prisla asi za tri dny. Ale sumeni (zapricineno postupnym odchazenim tekutiny) pretrvavalo asi tyden a neco. Spala jsem jen na tom nemocnem uchu, aby ta tekutina mohla odchazet. Zalehnute ucho jsem mela jeste asi mesic potom. Ale neodlehlo z niceho nic. Odlehavalo postupne. Nezbyva ti, nez vydrzet, zanet se musi vylecit a bubinek se musi zahojit (do te doby muze to piskani, praskani a sumeni byt). ☹

hanca2222
autor
29. dub 2018

Dakujem,ste ma trochu ukludnili ze sa to da prekonat bez nasledkov a ze ti zalahnutie nakoniec skonci....Dakujem🙂

alcar
29. dub 2018

@hanca2222 skonci, neboj. Ale je to opruz. Mam to v zive pameti.

hancazivocich
29. dub 2018

@hanca2222 - ty zvuky a pocit zalehnutí způsobuje ta nečistota, mně pomohlo odsávání - chodila jsem obden, pak to protáhli..Mně rupnul sám..Částečná ztráta na to ucho, tlak, pocit ucpání, pískoty, při zívání ,,praskání", atd...Po odsání se vždy na chvilku ulevilo, než se zase nahromadila tekutina. Sluch se pak vrátil, pískání a pocity odezněly, neboj

hanca2222
autor
30. dub 2018

Dakujem.zatial nepocitujem ziadnu ulavu od zalahnutia ale snad sa to postupne zlepsi.poslali ma kvoli tomu na audiometriu-potvrdilo sa ze pocyjem dost slabsie na ti ucho ako na zdrave no uvidim co na to dr.na kontrole bo podla vysledkov audiometrie ze ma mozno budu muset hospitalizovat😐boli ste aj vy na audiometrii?mba tam poslal z dovodu ze zalahnutie trva uz tyzden a nezlepsuje sa😦

fandysek_1
30. dub 2018

@hanca2222 byla jsem xkrat na audiu, prodělala jsem i operaci nosohlatnu kvůli uším. Je možné, že zůstala v uchu tekutina a za by musela být operativně odstraněna. Kde se s tím lecis?

alcar
30. dub 2018

@hanca2222 ano, dr. mi tehdy delal i audiometrii a na ucho jsem spatne slysela (tusim, ze 60% ) asi tri tydny. Pak jsem sla na kontrolu zase a uz to bylo lepsi. Fakt to u me trvalo asi mesic, nez jsem zase zacala slyset normalne.

hanca2222
autor
30. dub 2018

@fandysek_1 v Trencine sa s tym liecim...zatial ma teda nehospitalizovali ze este porobia dalsie merania lebo ze to audio ukazalo ze mi to prechadza aj na vnutorne ucho.Ale dr.mi dnes povedal ze trva dlho kym sa sluch ako tak obnovi...tak snad sa to vrati lebo toto je strasne...kto nezazil nepochopi...

fandysek_1
30. dub 2018

@hanca2222 ja to chápu, měla jsem praskle oba dva bubinky najednou a pokud se ti to stalo prvně dokážu pochopit ty pocity, že se to snad neuzdravi. Oni to pohlidaji a zlepší se to.

hanca2222
autor
1. kvě 2018

@fandysek_1 prosim ta este jedna otazka ked si pisala ze si bola viacx na audiu,vysli ti obe krivky ohkadne zaoaleneho ucha spatne?myslim ci si mala zhorsene aj to kostne vedenie-ked to pustali cez ten oscilator za uchom nie cez sluchadla...nepamatas?inak mat oba bubinky naraz praskle,nechapemvako si to zvladla,klobuk dole.

fandysek_1
2. kvě 2018

@hanca2222 to vůbec nevím jak to vyšlo ty křivky. Me to sluch nepoškodilo a to na usi trpim od detstvi.Oba praskle bubinky, angina a 7 týden těhotenství a oba jsme v pořádku.😉 Vydrz, uši chtějí čas.

annieella
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanca2222
autor
2. kvě 2018

@annieella dakujem,posli odkaz.ak to za urcitu dobu samo neprejde,skusim🙂

hanca2222
autor
5. kvě 2018

@fandysek_1 a mozem este jednu otazku?prosim ta a ako dlho ti vytekala ta tekutina z uska pripadne asi ako dlho sa ti v tom uchu tvorila?bo mi dr.vcera povedal ze tekutina sa mi tam stale tvori co aj citim a to uz som brala dvoje rozne atb.tak v pondelok idem na CT😦dakujem a prepac nechcem byt otravna ale uz som z toho ucha uplne na nervy...

hancazivocich
5. kvě 2018

@hanca2222 - věřím, že si na nervy, zažila jsem - opakovaně...Ty zvuky, absence sluchu,atd - dělá právě ta tekutina...Pokud si vybavíš pocit, kdy ti zalehne ucho po koupání...je to to samé, nebo podobné...Já měla V uchu nejdřív ,,špunt" , ten mi vypláchli..Během několika hodin jsem přestala slyšet znovu, začala mi tepat hlava, rozjel se zánět a bubínek praskl spont...Pak mi ho jednou za cdca dva dny odsávali...Trvalo to cca 10-12 dní, než se to vrátilo do normálu..Máš i kapky do ucha?

hanca2222
autor
5. kvě 2018

Mam i kapky ale nic nezabera...uz to mam 14 dni a prave ani minimalne zlepsenie kedze sa mi tam porad tvori ta tekutina...mi prepichovali bubinek cca 8 dni dozadu a vcera mi dr.rekl ze sa mi to dost roztvorilo akoby mi to same prasklo takze nevi jestli mi to same sroste....pritom predosly dr.mi kazal to prefukovat cez zapchaty noc aby mi vse povytekalo tak neviem ci aj v dosledki toho sa mi to neroztvorilo.ach ano,mam to poprve a je to teda hooodne na nervy ked este aj doma dve malicke deti mam....

fandysek_1
5. kvě 2018

@hanca2222 určitě to pár dní bylo, ale 14 dní ne. Bubínek sroste, ale může být lehce zjizveny a pak si musíš dávat pozor na potápění a tlaky,ale já to mám a prakticky se neomezuju jen se nepotapim. Během té léčby jsem kapala pouze pamycon do ucha a brala atb. Co si kapes ty?

hanca2222
autor
5. kvě 2018

No uz som kapala otobacit,potom uniflox a ted betadin.atb uz mi vysadili uplne ze ked nezaberaju,uz mam len chodit denne na cistenie a cakat na vysledky ct a vyteru...uz som aj dr.zmenila ale v podstate k zmene nedoslo....no hruza,prvy krat v zivote problem s uchom a takto sa mi to komplikuje....ale verim ze to raz prejde...a to piskanie tiez preslo?

fandysek_1
5. kvě 2018

@hanca2222 ja neměla velké piskani. Otobacid se nemá kapat, když praskne bubínek. Jsem úplně bez problémů. Loni jsem měla naposledy praskle uši. Pak během těhotenství 2x zánět středního ucha. Neboj, to bude dobré 🍀

hanca2222
autor
5. kvě 2018

@fandysek_1 dik za povzbuzeni🤗