Zkracování děložního hrdla 20. tt

colby
14. pro 2017

Ahojky, dneska mam po kontrole v 20.tt bohuzel se mi zkracuje delozni hrdlo :( jak k tomu pristupoval vas lekar? Mate nektera zkusenosti? Me DR. Poslala k hositalizaci a primar domu po podminkou ze budu pit magnesium a jen lezet a lezet do pristi kontroly :(

zdenkaell
14. pro 2017

A jak dlouhe mas hrdlo?

mari90
14. pro 2017

@colby mne nasadily Gynprodyl, ale mirne se mi zkratil az kolem 29tt a samozrejme magnezko

colby
autor
14. pro 2017

@zdenkaell dle Dr. 2,5 dle primare 2,8

colby
autor
14. pro 2017

@mari90 magnezko mam taky i kdyz mi brisko netvrdne :(

bera28
14. pro 2017

Měla jsem to stejné jako ty. V nemocnici si mě hned nechali, nasadili kapačky a stejně jsem rodila 26+0.

colby
autor
15. pro 2017

@bera28 ja dneska zacala i trosku spinit, tak cekam do odpoledne a jinak jedeme do nemocnice :( a jak to dopadlo, porod v 26.tt?

bera28
15. pro 2017

@colby dopadlo to dobře, ale první rok to byla hrůza. Teď už je dětem téměř 10 let a jsou v poho. Nedonošenost na nich znát není.

megi89
15. pro 2017

@colby tak co, jak to dopadlo? Jela si nakonec do nemocnice raději? Držím palce!

kaja48
15. pro 2017

@colby mě se začal zkracovat až 28tt - bolelo mě u toho břicho (3,1 mm), dle dr ještě norma, ale nařídila klidový režim, což jsem se snažila dodržovat, ale doma jsem měla 2-letého raráška 🙂 Ve 30tt už jen 0,6 mm - tak si mě nechali v Podolí, začali dávat kortikoidy na dozrání plic, utrogestan a magnézko - s tím, že s největší pravděpodobností velmi brzo porodím. Po týdnu mě s nezměným nálezem poslali domů, kde jsem opravdu dodržovala klidový režim, ale vysadila magnézko. Malá se narodila 38+4 tt - ráno po tom co jsem večer poprvé po klidovým režimu zvedla brouka do jídelní židličky 🙂

colby
autor
16. pro 2017

@megi89 dopadlo to tak, ze jsem jela do nemocnice, s tim ze jsem mela byt hodpitalizovana a nebyla jsem a ze mam kdykoliv prijit. Zaklepala jsem u prijmu, dr hral hry na pc, jedna sestra cetla noviny a druha sjizdela FB. Staka jsem mezi dvermi a rekla ze jsem zacala spinit a ze chci vysetrit. Nikdo ani nezvedl hlavu aby se na me podival. Po minute ticha mi DR rika at si jdu ke svoji Dr tak rikam ze ta uz tam beni a primar mi rekl ze mam jit rovnou sem. Podival se zpatky do pc a rika ale kdyz mate problem, mate byt hospitalizovana. Rikam to sice ano ale chci nejdriv vysetrit, dr mi rika tak chvilku pockejte. Chvilka byla hodina, kdy jsem sedela v cekarne s nervozne preslapujicim partnerem. Rikam partnerovi, ze je to strasbej pristup, ze chci domu a kdyz neco pojedem hned na pohotovost. Souhlasil s tim, sbalila jsem se a jela domu. Doma jsem byla jeste 6x curat a po spineni ani pamatky! Dr asi sazel na to ze cas leci vsechny rany. Kazdopadne dal lezim doma, piju magnezko a vse he v pohode. Na pristup dr si budu stezovat. Nikdo jiny nez ja tam nebyl.

mari90
16. pro 2017

@colby popravde pri spineni bych tam pockala at je doktor jakykoliv, muze to byt banalni a nemusi...ja to vcera pocitala a na pohotovosti jsem za tohle tehotenstvi byla uz asi petkrat, doktori nejteri take nebyly uplne dle mych predstav, ale pro svuj vlastni klid jsem vydrzela i jejich neprijemne pohledy a leckdy arogantni chovani

bonavoxa
16. pro 2017

@colby To kde jsi byla? Takový přístup nad není ani možný. Trvala bych na vyšetření, rozhodně by mě neuklidnilo, že špinění přestalo. Ležela jsem od 28. týdne v prvním těhotenství, rodila jsem 36+1 tt, dva týdny v nemocnici, zbytek doma. Tohle od 35. tt, teď jsem 39+5 a stále straším v celku.

colby
autor
16. pro 2017

@bonavoxa byla jsem v Chomutove. Ve stredu rano mam kontrolu u primare, pristup lekare a primare je nesrovnatelny. Samozrejme kdyby cokoliv, tak hned jedeme i kdyby se spineni vratilo. Nakonec to vypada te spineni jsem mela z vysetrenich protoze jsem mela dva vnejsi ultrazvuky, jeden vnitrni + 2x nahmatani cipku a k tomu mi dal primar tri rany do zad zda boli nebo ne. Kazdopadne nejsem lekar. Zatim musim zaklepat, ze brisko netvrdne, nic me neboli a vse je v normalu .... tak snad uz to takhle dotahneme. Kazdopadne dekuji za vase nazory 💋

mari90
16. pro 2017

@colby tri rany do zad? 😲 to jako proc?

luc14
16. pro 2017

Nemám čas číst celou konverzaci. Jen chci poradit - měla jsem to tak taky při prvním jsem proležela 3 měsíce až k porodu. U druhého jsem začala mít stejný problém a pomáhá mi čínská medicína - jmenuje se to "Růst hory Tchaj". Zázrak, opravdu 🙂

bera28
16. pro 2017

@mari90 standardní kontrola, zda není problém v ledvinách. A nejsou to rozhodně žádné drsné rány.

mari90
16. pro 2017

@bera28 aha

katka22688
16. pro 2017

Já taky strasim často na pohotovosti. Nikdy jsem se nesetkala se zlým přístupem, a to jsem tam fakt pečená vařená. Hysterka, ale radeji prídem 100 krát než jednou pozde. V dubnu tohto roku, jsem taky jela na pohotovost v 33tt že necítím pohyby. Okamžitě jak jsem stála na recepci mne vzali do porodnej části aby drobku skontrolovali, bohužel prišli sme pozdě (umřela). Tak jestli se ti cokoliv nezdá tak se neboj a jdi, oni sú tam pro tebe a když by se nikto nezajimal... Jaaaj ja bych začala křičet at hejbnout stou prdelou... Kolik krát je to boj o minuty a ne že čekáš hodinu... Psala bych stížnost, tohle nesnáším. Tak držím palce at se drobeckovi u tebe líbí a at vydrží se dopékat.

colby
autor
16. pro 2017

@mari90 vubec netusim, rekl otocte se a majznul me do zad psk mi rika boli? Tak rikam ze ne .... a on no tak dobry.

colby
autor
16. pro 2017

@luc14 dekuji 🙂 ja se zaridim podle stredecnich vysledku 🙂

colby
autor
16. pro 2017

@bera28 dekuji za vysvetleni, nerikam ze to byly drsne rany ale necekala jsem to a bylo to prekvapeni, cekala jsem spis nejaky nezny prohmatani 😂

colby
autor
16. pro 2017

@katka22688 miniska kontrolovali a bylo vse ok, je to tedy poradny chlapak ale je v poradku, mistecka ma dost a pohyby citim cely den, tim jak ted jeste odpocivam, tak se porad vrti. Kolikrat jsem rada ze se unavi 😊ale samozrejme jsem pod svym drobnohledem ... hodne se hlidam i pozoruju 🙂