Zkrácené děložní hrdlo v 31tt - a co znamená "aktivní" hrdlo?

nikullala
21. kvě 2021

Nevíte jaký je rozdil mezi hrdlem a hrdlem aktivním ???
Mam totiz dve hodnoty a jsem jelen z toho.
Kolik mate vy??
Ja mam hrdlo 28mm a aktivni hrdlo 24mm a ze mam teda co nejvic lezet jen 🤷🏻‍♀️😏 dnes jsem 31+1tt

marta_kovar
22. kvě 2021

Pokud si dobře pamatuji. Tak máš celý děložní čípek, od spodu až nahoru(nebere se vpotaz pootevření čípku), a pak jak to dítě naléhá, tak se přímo pod jeho hlavičkou ten cervikální kanál (pokud si to správně pamatuji) zkrátí a pootevře se čípek a měří se to po to místo, kde je ještě uzavřený, to je ta těch 24 mm. A já ti na to řeknu jen žádný stresy. Je normální, že se tělo začne připravovat na porod. Některé dřív, některé později. V závěru můžeš ještě přenášet. Já měla dost podobné hodnoty už od 28 tt. Okolo 33 tt to bylo ještě horší. Podle mě čípek měl maximálně pak už 22 mm. Ležela jsem 5 týdnů v nemocnici a do toho mi klidně 100x za den tvrdlo břicho. No a pak jsem porodila 37+0 protože mi praskla voda. A stejně jsem přirozené rodit nezačala. Za mě pokud mohu poradit, kdyby chtěli dávat magnezium, tak by jsem ho zpětně nebrala až do 36tt. Díky tomu, za mě ten porod dopadl jak dopadl. ☺️

nikullala
autor
22. kvě 2021

@marta_kovar děkuji za vysvetleni .. no tak uvidime me bricho netvrdne, minimalne zatim ..
snazim se lezet ale nejde to furt mam 7 letou malou jeste.. tak snad to vydrzime 🙏🏻🙏🏻

marta_kovar
22. kvě 2021

@nikullala určitě ano! Oni doktoři občas zbytečně strašil. ☺️ Já jen toho moc nedělala do 35 tt. Pak jsem začala normálně fungovat. A občas jsem i uklidila, uvařila. Sice pomalu ale přeci jen. Nedalo mi to prostě furt jen ležet 😀

nikullala
autor
22. kvě 2021

@marta_kovar tak to udělám ted i Ja ... proste to nejde odvezu i malou ze skolky a do skolky ... ale nikam pesky tak nechodim max sedim .. jsi rikam kdyby to bylo moc nejake na pytel ze me neposle domu a nechaji me v nemocnici treba

jancaaaaa
22. kvě 2021

@nikullala ahoj. Délka hrdla 24 není tak hrozné..myslím že v tomto týdnu je hranice 25mm,kdyby to bylo horší určitě by Vás poslal do nemocnice .. chce to jen trochu zvolnit a hlavně klid🙂.

zuza_l
23. kvě 2021

@nikullala mela jsem ve 20tt 25mm,mereno ultrazvukem. Jinak po celou dobu tehotenstvi jsem nemela zadne vv,az u porodu😊. Nijak jsem se nesetrila,naopak,doma dve male deti (skoro dva roky a triletak..). Zadne dalsi problemy nebyly,jen obcas tvrdnuti bricha. Rodila jsem den pred terminem😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru