Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

kapunka
7. bře 2008

ahoj - díky za povzbuzující slova - já jsme doma našla jeden ovu test/ normálně v lékárně - stejný princip jako těhu, jen se na nej nečůrá ráno 😎 / tak jsem si ho fakt jen tak z legrace zkusila udělat, protože mě bolelo bříško jako při ovu a hned tam byly // 🙂 🙂
jinak jsou ty testy dobrý, protože fakt přesně víte, kdy ta ovu je...
já jen doufám, že ten muj osiřelej vejcovod bude taky takovej pružnej a nebude línej...
¨
tak si tak říkám, že třeba už při příští ovulaci - což mi vychází přesně na konec 6tinedělí, to zkusíme...pořád se nemůžu rozhodnout...jo nebo ne..

hanna
7. bře 2008

Holky zdravim vsechny 🙂 Kapunka ja bych asi do toho sla 😉 trochu to je risk ale co.Zuzi tak to ti preji abyste si ten vikend krasne uzili,taky se dnes uvidim s pusinkou byl na horach.Ja nelyzuju protoze bych se zabila,sem strasny nemehlo 🙂 Marti sup sup testik at tam sou poradny cary.Ja se zase ozvu ted musim varit a strasne se mi nechce!papa

zuzan
autor
7. bře 2008

Kapunko, já si myslím to samé, taky bych do toho šla - už proto, že mi doktor řekl, že můžeme hned a čím dřív, tím líp, protože po operaci můžou vznikat srůsty, tak ať je z tebe těhulka dřív, než se nadělají 🙂 Záleží na tom, jak se sama cítíš 🙂 Určitě bych to ale pojala něžně a opatrně - žádná divočina a uvidíš, buď to půjde, nebo to nepůjde 🙂)) Já vím, že každý doktor má jiný názor a pak si vyber, co je správný 🙂)) Je fajn, když můžeš ovulku takhle odhalit 🙂 Já už jsem se přestala úplně sledovat - jeden čas jsem měřila teplotu - asi 4 měsíce, ale už mě to přestalo bavit dávat si budíka na 6. hod. ranní i o víkendu 🙂 A hlavně jsem začala chodit do CARu, kde ovulaci zjistili na ultrazvuku 🙂 A teď to nějakou chvíli neřešíme 🙂 Už budeme mít třetí měsíc bez zásahů hormonů i doktorů - byli jsme v CARu jen na pohovoru ohledně IVF, dr. řekl, že nebudeme nikam chvátat a musím říct, že na psychiku je to ten nejlepší nápad - na chvilku se na všechno vykašlat a neřešit to 🙂

Hani, tak si dneska taky užijte hezký společný večer a víkend 🙂 My chtěli letos na lyžovačku na Valentýna, ale jednak jsem marodila a jednak nebyl sníh ☹ Nadělili jsme si od Ježíška lyže a ani jsme je letos nevyzkoušeli - jedině že by nám příroda ještě nějaký sníh dopřála, ale myslím, že už to tuhle zimu nebude 🙂

martina26
7. bře 2008

Ahojky holky, dík za držení pěstiček. Pořád nic, ale spíš si myslím, že to bude nějaká porucha. Zatím jiné příznaky nepozoruju a už ani nešpiním. Na jednu stranu jsem zvědavá, ale na druhou se bojím zklamání. No uvidíme, kdyžtak se testnu po neděli, jestli to teda vydržím a pořád to bude tak jako do teď.
🙂 Holčinky všem Vám přeju krásný víkend. Zítra mě čeká na baráku úklid. Okna, dlažby ... docela se na to těším, alespoň trochu vypnu a v neděli budeme slavit Tomikův svátek a manželovy narozeniny, takže u nás bude kupa lidí. 🙂

kapunka
7. bře 2008

holky, tak já do toho asi pujdu - cítím se už uplně normálně - uvidíme taky jaká bude ta první MS - risk je zisk, ne??? pijupoctivě kontryhel, tak at ta sliznice pěkně roste!!!!!
Marti, držím pěstičky!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hanna
7. bře 2008

Zuzi taky sem si slibila,ze uz se resit nebudu.ted akorat pockam na mesicky pak budu brat ten Clomhexal a dr.mi rekne kdy na to vlitnout 🙂 takze jeste tohle a pak zkusim vypustit,uz me nebavi se tak stresovat,teda spis se o to pokusim.a sem budu samozrejme podavat informace co a jak 🙂 Marti taky sem si naplanovala na zitrek okna a vubec se mi nechce,uz to odkladam od te doby co zacalo byt jakz takz teplo 🙂 Tak ja zas mazu papa kocky.

mila30
7. bře 2008

Marti, tak tfuj tfuj ať musíš testovat a máš tam dvě tlustoprďácké čárky 🙂 . Kdyby to šlo, tak se zítra moc nehoň co kdyby nááááhooodouuuu 🙂 .

martina26
7. bře 2008

Ahojky, jojo Mili neboj budu jen tak zlehka co kdyby náhodou. Holky ale tak mě teď navečer pobolívalo břicho na pravé straně dole. Známá bolest jako před tím zánětem. Začínám se trochu bát. 😒 Když bolesti nepřejdou tak to nebudu hrotit a zajdu k doktorce. Byla bych ale ráda, když by to bylo ale jinak 😉
Hani taky se mi do oken moc nechce, ale holt to za mě nikdo neudělá a je to v novém baráčku, do kterého se snad koncem března budeme stěhovat, tak to mě trochu drží v náladě 🙂
Kapunko je super že se cítíš fajn a asi bych do toho taky šla. Držím pěstičky.
Zuzi taky jsem se teď snažila snahu o mimi vypusti. Fakt je ten, že jsem měla kupu starostí v práci, tak jsem se na to neupínala. Tak se uvidí.

mila30
9. bře 2008

Ahoj Marti, tak co???? Pořád držím palečky 🙂 .

zuzan
autor
10. bře 2008

Marti, tak coooooooo?????? Jsem strašně zvědavá a netrpělivá 🙂))

Ostatní samozřejmě taky zdravím a přeji krásný, slunný, pondělní den 🙂

martina26
10. bře 2008

Ahojda,
holky jste zlatíčka, ale bohužel příroda opět zklamala. V noci se MS spustila. Ach jo. Ale takovým způsobem, že ani pomalu chodit nemůžu.Bolí mě děsně břicho a je mi pořád zle od žaludku. Snad to v práci nějak překlepu. Jsem tu jen dopolko. Odpoledne mažeme s Tomikem k zubaři, takže jedna lepší věc než druhá. To jsem se ráno chystala na test. No tak zase příští měsíc. Teď už to asi bude s pomocí doktorky a zkusím IVF. Jdu k ní 26/3.

martina26
10. bře 2008

Jo holky chtěla jsem se zeptat, zkoušela jste některá ovulační testy? Myslíte že se na ně dá spolehnout? Už jsem z toho opravdu smutná. Každý měsíc nové a nové zklamání, ale to taky moc dobře znáte, tak nechci působit negativně. Bojím se, že mám ty srůsty ☹

hanna
10. bře 2008

Ahoj Marti to mě moc mrzí,víme tady všichni co to je za pocit.Pravidelně tomu propadám první den MS ale pak už to je zase v pohodě.Jak dlouho to tady všichni zkoušíte od operace?Neboj ono se to podaří,ale dává si to pěkně na čas a hlavně to stojí plno nervu a zklamání,přeju ti at se to brzo podaří a ono se to podaří musí! 😉 S těma testama zkušenosti nemám,já sem domluvená s dr.i předtím sem to dělala,že přijdu 13.den cyklu a on mi řekne jestli probíhá nebo ne a musím zaklepat,že ji mám pravidelně a stejně je mi to k ničemu.Bud přítel není doma ale v jiným městě a nebo se to prostě nepovede.Mimochodem ted sme se domluvili,že až dr.řekne,že je ten správný den tak přijede at je kdekoli 🙂 sem ráda,že je takovej,tohle by každý neudělal.Marti ale ty testy sou možná v pohodě už sem o nich slyšela ale nezkoušela sem,tak nevím.A zlato nepropadej panice to bude dobrý,neboj! 😉

zuzan
autor
10. bře 2008

Marti, je mi to strašně líto, moc jsem na tebe myslela, ale jak píše Hanča, jednou to určitě přijde!!! Ovulační testy používá Kapunka - psala tu o nich hned na začátku téhle stránky 🙂
Hani, já byla na operaci 31.ledna 2007 - taky jsme to měli tak, že manžel odjížděl do práce na celý týden, ale když už to trvalo moc dlouho, tak jsem si vždycky vzala volno buď já, nebo on, abychom mohli být spolu 🙂

hanna
10. bře 2008

Hm,takže rok.Zuzanko je dobře,že už hodně řešíte to IVF,taky bych už do toho šla.Ale já ještě počkám,sou to tři měsíce necelý,ale stejně to u mě nebude jen tak,ján to prostě vím ☹ je dobře,že máme tak hodný chlapy co? 🙂 Já si myslím,že ten druhej vejcovod není dobrej taky,už kvuli tomu že nám to trvalo rok a pul,no uvidím 😠 Každopádně o srustech po operaci nebyla řeč,pry tam byla cysta,no nevím jak dopadnu 😒 Musíme holky vydržet!!!!!!! 🙂

zuzan
autor
10. bře 2008

Hani, nevzdávej to 🙂 Určitě to vyjde... Chlapy máme fakt zlatý a hlavně jsou pro nás teď velikánskou oporou 🙂

martina26
10. bře 2008

Moc děkuju za povzbuzení, Hani jak píšeš, taky mám největší krizovku první den MS a dnes je to teda fakt děs. ☹ Asi si půjdu koupit do automatu čokoládu na nervy. Pak to ale nějak vyšumí a jde se dál. Já byla na operaci 15/10/2007 pak v lázních. Myslela jsem si, že to po tom půjde samo jak říkali všichni. No nic jdeme dál a jednou to vyjít musí 😉 . Jinak Zuzi dík, nějak jsem rady kapunky přehlídla 😉 . Holky ještě mám jeden dotaz. Myslím, že tady není nikdo komu se udělaly srůsty, ale nevíte jakým stylem se případně odstrňují? Asi laparaskopicky?

zuzan
autor
10. bře 2008

Marti, já srůsty mám - mám je diagnostikovaný transvaginální hydrolaparoskopií - odstraňují se opravdu jen laparoskopií, ale když jsem se doktora ptala, jestli by to bylo k něčemu dobrý, tak mi odpověděl, že po každé operaci se udělají nové a nové...a hlavně to není trvalý výsledek - jak je jednou zásah do dutiny břišní, tak tam ty srůsty budou pořád - důležité je, aby nebyly na vejcovodu, aby mohl donést oplozené vajíčko do dělohy... Takže by jedny srůsty odstranil, jiné by se udělaly a časem by zase srostly ve srůsty ty, co odstranil - jedině otěhotnět brzy po operaci, než se stihnou nadělat... Marti, zvaž to, všechno má svá plus i mínus...

kapunka
10. bře 2008

ahoj Marti - držím palečky do dalšího snažení - ono se to povede - s IVF určitě!!!!
jinak ovu testy kopíš v lékárně - řekni si o ty nejcitlivější - většinou ty lékárnice i dobře poradí..používají se stejně jako těhu testy - prostě olem předpokládáné ovulace si je začneš každý den - ne ráno - dělat ve sejnu dobu a když se objeví // tak šup na to...sice jich spotřebuješ hodně, ale penízky jsou asi vedlejší viď...a prá je dobrá prstíková metoda...už ji tady někdo popisoval.. 🙂 🙂 drž se!!!!!!!!!! já mám ještě tři tádny do konce šestinedělí po revizi a lapa - nemám vejcovod - a chceme to hned potom zkusit...není na co čekat...!!!!!!!!!!!!!!!!!

mila30
10. bře 2008

Marti, tak to je mi moc líto, ale věř že to určitě vyjde... 🙂
Já měla poslední operaci 1.10.2006 ...takže už je to 1,5 roku ☹ .
O strůstech vím to co Zuzka a připadá mi to logický.
Ovu testy jsem nezkoušela, pro mě je to drahý, tak jsem měřila BT a to vycházelo. U mě je bohužel ovu bez stimulace málokdy...a když, tak na druhé straně než je vejcovod...

zuzan
autor
10. bře 2008

Holky, tak jsem to nevydržela a "konečně" si taky založila album...

mila30
10. bře 2008

HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 😀 😀 .
GRATULACE NEJVĚTŠÍ 😀 😀 😀 😀 😀 .
JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ 😀 😀 😀 .

zuzan
autor
10. bře 2008

Děkuju, děkuju, děkuju...ale dokud to nebudu mít od doktora, tak to nepovažuju za věrohodný 🙂))

kapunka
10. bře 2008

jůůůůůůůůůůůů - super----------gratuluju!!!!!!! to je skvělá zpráva - a pro nás ostatní povzbuzení!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzan
autor
10. bře 2008

Kapunko, i tobě moc děkuju, ale ještě není vyhráno... Zítra budeme moudřejší...

martina26
10. bře 2008

jeda Zuzíku to je super, moc a moc gratuluju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Nádherná zpráva a po tom co jsem si přečetla o těch srůstech mi to dodává naději a zase trochu optimismu. 🙂 🙂 🙂 . Snad se k tobě brzy přidáme. Opatruj se.

zuzan
autor
10. bře 2008

Marti, to si piš, že se všechny přidáte!!! Přece mě v tom nenecháte samotnou!!! Máš pravdu, že je to naděje, ještě aby bylo všechno tam, kde má být...pak teprve to budu brát tak, že to tak je...do té doby ještě ne...

lucikpetik
10. bře 2008

ahoj holky, zdravim po vikendu, zuzi jeste myslim, ze bychom mohli vydrzet...
dneska jdeme na kontrolu, tak uvidime, co nam pan doktro rekne..

blanuleplus
10. bře 2008

Ahoj holčiny, ten můj brouček jí snad 20 hodin denně 😅 Takže vůbec nestíhám... Ale koukám, že jsem přišla právě včas...Zuzko, gratulace největší !!! Budu netrpělivě vyhlížet další skvělé zprávičky 😵 Takže nakonec se podařilo i bez doktorů, stejně jako u Romčátka? No to je fakt super. Přeji, ať si užíváš bezproblémové těhotenství s tím nejšťastnějším koncem... 😉
Na ostatní holky taky moc myslím a držím palce 😉 No už se tu zas se mnou ten náš skřítek pere, tak jdu změnit polohu...
Luci, držte se 🙂 😉

lucikpetik
10. bře 2008

zuzi taky obrovska gratulace...
blani dik....me tak boli kosti tam dole....