Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
10. bře 2008

Holky, moc děkuju za gratulace, ale zatím nebudeme jásat předčasně 🙂 Blani, bylo to naprosto přirozeně, bez stimulace...
To je nádhera, že máte takovýho Otesánka, ale taky je určitě pravda, že s takovou frekvencí kojení už se toho moc navíc stíhat nedá, viď? Však si časem najdete nějaký koleje, aby zbylo trošičku času i na něco jiného 🙂

Luci, taky čekáme na zprávy od tebe z kontroly 🙂 Ještě bych to ale tak na ty 2 týdny viděla 🙂 Jen ať u tebe zůstane mimísek co nejdýl 🙂 Ono mu na tom světě nic neuteče 🙂 Vy si užívejte poslední "klidné" noci a načerpejte dostatek sil 🙂

lucikpetik
10. bře 2008

ha, klidne noci...tak nevim, jestli by nebylo lepsi, kdyby byl venku...ale taky bych to videla jeste na dva tydny...
zuzi kdy jdes k dr.?

zuzan
autor
10. bře 2008

Luci, uvidíš, až bude malý na světě, jak ráda budeš na tyhle "klidné" noci vzpomínat 🙂)) K doktorovi jdu zítra v 18 hod. 🙂

hanna
10. bře 2008

Zuzanko já sem přišla ted z práce tak sem ty zprávy četla až ted!Pusinko tak ono se to povedlo to je skvělá zpráva a moc moc ti to přeju 🙂 🙂 🙂 Je to paráda,že se vám to povedlo přirozeně před tou plánovanou IVF.Ty čárky sou krásně vidět a mimo. to na tisíc procent nebude,to vím!mudsíš být hroyně stastná,že?já už chci taky 🙂 Sem ráda s tebou

zuzan
autor
11. bře 2008

Hani, moc děkuju...určitě se všechny taky brzy dočkáte - já už to definitivně vzdala, smířila se s tím, že jiná možnost, než IVF není a najednou to šlo samo... Šťastná sice jsem, ale ještě ne tak úplně, teď jsem spíš v takové nejistotě, jak to všechno dopadne...

gucci
11. bře 2008

Ahoj holky, jak se máte? Sem tam k vám chodím, ne moc často, ale sleduju vás. Taky mám neprůchodný pravý vejcovod a na půl funkční pravý vaječník, takže spoléhám jen na levou stranu.

zuzan
autor
11. bře 2008

Ahoj Gucci, neboj, levá strana bohatě stačí, jen musí být všechno uvnitř v pořádku a to 100% je 🙂 Jak dlouho se snažíte?

gucci
11. bře 2008

snažíme se cca rok a třičtvrtě, už mám za sebou laparku, manža dva spermio, změnila jsem gynekoložku a za dva týdny nás čeká první návštěva v Pronatalu

gucci
11. bře 2008

Zuzi moc gratuluji k // 😵

zuzan
autor
11. bře 2008

Gucci, tak to už je taky docela doba...už jsem přestávala doufat a najednou to přišlo v době, kdy jsme se na všechno vykašlali...je pravda, že když jsem nás objednala do CARu, tak to byla hodně veliká psychická úleva a já věřím, že vám v Pronatalu hodně brzy pomůžou k vytouženému miminku...

gucci
11. bře 2008

jj, no mě to u nás vůbec nepřekvapilo, v dětství jsem byla na operaci kýly a slepáku, takže mám srůsty v celém břiše, hlavně teda na pravé straně....navíc manža má mírně líné spermijky, což nám taky moc nepomohlo. Jsem zvědavá, jak dlouho to v tom Pronatalu bude trvat, než se k něčemu dopracujeme

zuzan
autor
11. bře 2008

Gucci, tak aspoň že (když už to teda musí být) jsou ty srůsty převážně vpravo a levá strana je určitě OK 🙂 V Pronatalu to bude rychlovka, ani se nenaděješ a je z tebe těhulka... Tys měla taky mimoděložní těhotenství, nebo máš pravý vejcovod jen neprůchodný právě z těch srůstů?

gucci
11. bře 2008

ne ne, zatím jsme se k žádnému těhotenství nedopracovali, jen mám "nefunkční" tu pravou stranu. Myslela jsem, že to po té laparce bude lepší, když mě profoukli a tak, ale nic. Už mám za sebou 4 cykly od operace a nic. Měřím si BT, ovulace probíhá, snažení taky a nic.

zuzan
autor
11. bře 2008

Gucci, 4 cykly ještě není tolik...hlavní je, že tě prohlédli a pravé strana je v pořádku...To je nejdůležitější... Já vím, že je to na nervy, ale neztrácej naději, tak přece vždycky je... Je mi jasný, že je to na prdlačku, když ti řeknou, že je to v pořádku a i přesto se nedaří, ale všechny se jednou dočkáme...A když by to třeba dlouho nešlo, tak je fajn, že můžeme využít IUI nebo IVF a tam ta šance mnohonásobně vzroste...Budu ti držet všechny palečky...

gucci
11. bře 2008

no 4 cykly to jsou po té operaci, předtím bylo x dalších 😉
no jo, nedá se svítit...díky moc

hanna
11. bře 2008

Zuzi,asi se fakt potvrzuje pravidlo nemyslet na to,ale přiznám se,že já nic jinýjo v hlavě nemám,namĺouvám si pořád,že sem nad věcí ale není to tak co měsíčky to stres.Vím,že ste se snažili od operace dlouho a moc ti to přeju.Chtěla bych aby se zadařilo tenhlev rok,šla bych i na IVF,už moc nechci čekat co bude.Zvažovala sem IUI ale možná pujdu rovnou na IVF.Ještě mi Zuzi napiš co si za ten rok všechno absolvovala,jestli nevadí 🙂 Vlastně u tebe to byl rok a čvrt.Dala si mi naději,ale ta psychika je hrozně duležitá a já nevím jestli dokážu se na to neupínat.Každopádně tě moc zdravím 🙂 Jo a chápu že radši čekáš co dr.ale já vím a věřím,že to bude OK.Já u toho mimo.sem měla strašně slaboulinkou čárku.Takže žádný stres a pěkně papej 🙂 😉 Gucci uvidíš na nás se taky štěstí usměje!

gucci
11. bře 2008

hanna: jj snad jo
jsem koukala, že je to skoro přesně rok co založila zuzan tohle téma

hanna
11. bře 2008

No,už je to doba.Ale sem ráda,že to tema tady je,po tom mimo.mi to celkem pomohlo.A hlavně se to Zuzce podařilo!Gucci,když nepočítam l prosinci to mimo.tak v červenci to budou dva roky.takže sme na tom skoro stejně ☹

gucci
11. bře 2008

jj tak to jsme na tom fakt stejně
a vy už docházíte do nějakého centra?

zuzan
autor
11. bře 2008

Hani, to víš, že jsem na to myslela pořád, jen už jsem byla ze všeho toho snažení strašně unavená a vyčerpaná, ono tomu paradoxně hodně pomohlo, když jsme měli jít v lednu na 3. IUI a s manželem jsme měli obrovskou krizi, pohádali jsme se přímo před CARem, moc jsem si přála, aby se mnou šel do ordinace, ale on se zablokoval, že nepůjde...přišlo mi to strašně líto a říkala jsem si, že já tam přece taky nejdu proto, že by mě to nějak těšilo, ale protože je to cesta za naším snem, když to jinak nešlo...Pak jsme se o tom dlouho bavili, řekl mi, že už je to i pro něj náročný muset dodržovat půst, neustále se něčemu podřizovat, s prominutím souložit na povel... Došlo nám, že takhle lámat přes koleno to nejde, takže jsem nakonec do ordinace šla s tím, že jenom oznámím, že na IUI nepůjdeme, že to necháme chvíli odležet a pak uvidíme, co a jak... Doktor mě i přes to vyšetřil, zjistil, že vajíčka dozrála stejně jen na jedné straně, takže by IUI ani tak nebyla, ale v tu chvíli jsme si hodně věcí uvědomili...sice jsme byli předminulý pátek v CARu na pohovoru ohledně IVF, ale tak nějak vyhlídkově, už jsem to nechtěla nijak hrotit - stejně tak už nám doma leží půl roku všechny podklady k adopci...
Z hlavy tu myšlenku a touhu vymazat nejde, ale přestala jsem se na to tolik upínat, i když vnitřně jsem po tom moc toužila...
Když jsem byla těhotná mimoděložně, taky jsem měla druhou čárku slaboučkou, tak tajně a potichu doufám...

Tak a teď k tomu, co nás čekalo:
5. října jsme byli na prvním pohovoru, manžel hned odevzdal spermie, nabrali nám krev, doktor sepsal anamnézu a hned jsme se domluvili, že přijdu 12.-13.DC na ultrazvuk, jestli probíhá ovulace - žádná vajíčka ale neviděl, tak mi pro jistotu předepsal CLomhexal na podporu dozrávání vajíček, týden na to jsem šla (na vlastní vyžádání) na transvaginální hydrolaparoskopii, při které zjistili, že mám vejcovod sice průchodný, ale v dutině břišní jsou menší srůsty (chtěla jsem vyšetřit vejcovod po tom, co jsme museli podepsat, že po IUI je zvýšená šance mimoděložního těhotenství) a zároveň dr. taky zjistil, že i když na ultrazvuku folíky neviděl, tak ovulace určitě byla... No a hned při další MS jsem začala stimulovat na první IUI, ta byla bezúspěšná, stejně tak druhá a pak už jsme se na to všechno vyprdli 🙂))

gucci
11. bře 2008

zuzan a to jste chodili kam do centra?

hanna
11. bře 2008

S tím snažením vím o čem mluvíš 🙂 Taky mám pocit,že je to jak na povel,ale marek říkal,že to prostě jinak nejde 🙂 Ale ne je to v pohodě 🙂 Já to IUI nebudu asi fakt řešit,třeba se to povede přirozeně.Tak já si slibuju,že budu nad věcí a optimistická 🙂 Musím končit ještě se ozvu 🙂

zuzan
autor
11. bře 2008

Gucci, my jsme chodili tady v Českých Budějovicích 🙂
Hani, tak to je fajn, že to tak Marek bere 🙂 Je to správný přístup být nad věcí, jen to vždycky tak úplně nejde 🙂))

lucikpetik
11. bře 2008

zuzi drzim palecky, napis hned, jak jsi dopadla...

hanna
11. bře 2008

Sem zpět takže Gucci já byla tedv v březnu poprvé u dr. který se zabývá neplodností u nás v Olomouci ale v žádným centru ještě ne.No Zuzi taky sis teda užila,ale to čekání stálo za to 🙂 Já si vubec nedokážu představit,že bych ted měla čekat rok.Ríkám si,že když to šlo jednou tak to pujde i podruhé,nevím.A co vlastě Míla mám pocit,že už sem moc za náma nechodí,potvurka 🙂

gucci
11. bře 2008

hanna: a vy máte nějaké problémy už zjištěné?

zuzan
autor
11. bře 2008

Míla je do zítřka v Olomouci 🙂 Holky, pokud se nebudu zrovna psychicky hroutit, tak dám určitě vědět 🙂))

hanna
11. bře 2008

Je tam kde si myslím?nebo pracovně 😨 Zuzi jo musíš dátb vědět a dobrý to na stopro bude 🙂 Gucci problém je ten,že nemám vejcovod 🙄 jinak o ničem nevím.Teda nvlastně nevím co ten druhej ale prý vypadá dobře.Ms mám pravidelnou a ovulace taky probíhá tak jak má.Asi tak,nevím kde je zakopanej pes 😠

gucci
11. bře 2008

a manža je ok?

hanna
11. bře 2008

No ty jeho výsledky byly na hraně,ale dr. říkal,že je to v pořádku už si nepamatuju jaký tab byly procenta.Ted ten nový dr.dal mě ten Clomhexal na tři měsíce a ho prý ted necháme být,když se to povedlo předtím.sel by až později na vyšetření,kdyby pořád nic.