Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

nikcza
13. kvě 2014

@mala_carodejka
@moldanubia
@ptjj
holky kde jste?? 🙂

mala_carodejka
13. kvě 2014

@nikcza no, já si myslim, že ovulace a menstr.cyklus na sebe navazovat nemusí - tak i menstruační cyklus může být anovulační, tak proč by nemohla běžet naopak ovulace už teď? 🙂 navíc na vaječnících žádný zásah nebyl, takže si myslim, že ovu to asi moc ovlivnit nemělo..i když je to tělo samozřejmě rozhozený po tom hormonálním spádu, co nastal po tom výkonu..ale ovulace si myslim, že být normálně může..co? 🙂

catchulinecka
13. kvě 2014

@moldanubia
@nikcza
@mala_carodejka Holky tak to je teda fakt sranda co tady čtu, protože jsem dnes celý den přemýšlela nad tím, jestli čirou náhodou nemůžu mít ovulaci, protože cítím přesně to co každý měsíc při ovulaci 😀 to je fakt sranda, že bychom ji měly všechny naráz 😀

martinakl
13. kvě 2014

Ovulace určitě může být ještě před první MS... Vždyť co ženských otěhotnělo krátce o porodu, protože si myslely, že když nemají MS a ještě třeba kojí, tak jsou "v pohodě" 🙂

mala_carodejka
13. kvě 2014

@catchulinecka je to vtipný 🙂) ale todle je na tomto portále fakt dobrý..že se setkáš s lidma s podobnýma nebo až stejnýma problémama..na ulici je asi nevyhledáš, nepotkáš, že..je to pomáhající 🙂

catchulinecka
13. kvě 2014

@mala_carodejka jako já jsem tady ráda za tohle, člověk by byl úplně sám se svými pocity, protože tyhle věci není jednoduché ventilovat...kolikrát se tady člověk dozví víc než třeba v nemocnici apod. 🙂

catchulinecka
13. kvě 2014

@martinakl a co ty Marti? něco nového u tebe doma, situace je už klidnější?

martinakl
13. kvě 2014

@catchulinecka Právě naopak... O víkendu jsme to de facto ukončili. Máme oddělené ložnice a po služebkách si manžel začne hledat bydlení...

ptjj
13. kvě 2014

@nikcza já si taky myslím, že ovulace probíhá normálně pořád, jako předtím, ale nevím, nikdy jsem se nad tím nějak nezamýšlela.......je fakt, že tělo bylo v těhotenském módu až do laparky, co?

ptjj
13. kvě 2014

@martinakl vážně? ☹ to mě fakt mrzí ☹ už s tím nejde nic dělat?

martinakl
13. kvě 2014

@ptjj Nedá. Už to tu bylo mnohokrát.. Vždycky to začlo bejt blbý, pak něco slíbil, chvilku to bylo dobrý a pak zase... Tohle byla poslední šance a on ji promarnil.

ptjj
13. kvě 2014

@martinakl tak se drž, moc na tebe myslím ☹

catchulinecka
13. kvě 2014

@martinakl to je mi moc líto ☹ drž se! bude líp!

martinakl
13. kvě 2014

@ptjj
@catchulinecka Děkuju holky.. Je mi to líto po tom všem, čím jsme si prošli. Ale nelituju toho. Neměla bych Kubínka 🙂

ptjj
13. kvě 2014

@martinakl jasně, vždycky je všechno v životě k něčemu dobrý, i když to kolikrát vidíme až s odstupem času

nikcza
13. kvě 2014

@mala_carodejka
@catchulinecka
@ptjj
no právě, že bychom ji měly všechny zaráz :D já se musím opravit. na úvodní otázce ohledně ovu jsem psala nesmyslný datum..tzn. že dnes jsem 19 dní od LPS.. takže dnes cca 14 dní od "krvácení" ... že by se nám tělo tak rychle zbrchalo z toho těhotenského módu jak psala PTJJ, a hned jsme takhle ovulovaly? kdy jste to "mens.bolení" pociťovaly? když neberu dnešek, tak včera večer jsem teda měla dokonce návaly na zvracení (takhle jsem teda ovu myslím neprožívala), a to bolení od 10.5.? možná 11.5... přitom žádné pichání, jak jsem to zažila v březnu(na to jsem otěhotněla),nemám.. aaach jo..tolik otázek 😒

catchulinecka
13. kvě 2014

@martinakl
@ptjj přesně tak, svatá pravda 🙂

ptjj
13. kvě 2014

@nikcza já to měla taky zhruba tak 14 dní po LPS, ale já měla i revizi, takže krvácení hned po operaci, takže prostě zhruba v půlce cyklu.......ale pak to přišlo ještě jednou a nejsem si jistá, kdy přesně.....obojí trvalo pár dní

nikcza
13. kvě 2014

@ptjj jestli to nesouvisí prostě v té době jak to máme teď my s nějakým hojením..bohužel se to nedozvím, co to je 🙂

ptjj
13. kvě 2014

@nikcza ono je to asi celkem jedno, ne? 🙂 hlavně, když ovulace pak přijde, jak má

nikcza
13. kvě 2014

@ptjj jedno to samozřejmě je, člověk to stejně nijak neovlivní.ale my si nedáváme pozor, takže když by to náhodou ovu byla, třeba by tam malá šance už byla, proto zkoumám,jak to je. u malé jsem žádné problémy neměla, kojila jsem ji do 19 měs.. taky jsme tomu nechali volnou cestu a otěhotněla jsem vlastně 3 měs.po kojení..to byla asi první ovu (o ní jsem teda věděla)- v tom březnu, a to jsem otěhotněla... ale děkuji za informace.. 😉

moldanubia
14. kvě 2014

Ovulka na odebraných vejcovodech zas tak moc nezávisí, přesně jak jste tu psaly - je to záležitost vaječníků a hormonů, které vaječníky produkují, ale tělo je po takovém zákroku rozhozené, už bylo nastartované na těhotenství a najednou útrum, proto než se z toho vzpamatuje tak máme klasické šestinedělí...každopádně není důvod pro to, aby ovulka neproběhla, doktor mi to taky říkal. Ta jizva mě taky táhla - na pravé straně, kde jsem měla dren a sem tam jí cítím i teď. Fuj, dnes je to přesně šest neděl :( :( :( depka, ještě je kolem mě takových těhotných kolegyň a kamarádek :( :( :(

moldanubia
14. kvě 2014

@martinakl to je mi líto :(, ale jak říkáš, máte Kubíka a to je super...

moldanubia
14. kvě 2014

@nikcza prosím tě, asi jsi to tady už psala, ale můžu se zeptat - dělali ti revizi dělohy?

nikcza
14. kvě 2014

@moldanubia nene,nedělali mi právě revizi.. je to velé plus.
tak to by bylo fajn,kdyby to byla ovu, zkusili jsme to,třeba to vyjde 🙂 my to nehrotili ani po porodu,ani teď ... co se stane, stane... ale strach mám pořád, aby to nebylo druhé mimo.. 😒 😒

ptjj
14. kvě 2014

@moldanubia to mi povídej, kolem mě je teď těhotný snad každý kromě chlapů, důchodců a malých dětí ☹ a kdo není, tak má doma aspoň novorozeně, je to hrozný záhul na psychiku. Všem to moc přeju, ale zároveň se pořád ptám, proč zrovna já musím mít takovou smůlu, navíc když první těhotenství i početí bylo bez nejmenšího problému ☹ Navíc mi čtrnáct dní po LPS zemřel ještě děda, takže když se to s..e, tak se to s..e, výborný období, fakt.

ptjj
14. kvě 2014

@krumlanda koukám, do starších příspvěvků a nevidím žádné další od tebe........jak to dopadlo? vstřebalo se to samo? 😉

moldanubia
15. kvě 2014

@ptjj tak to jsi měla teda veselé:(

martinakl
16. kvě 2014

@ptjj To je mi líto :/ Už bude jen a jen líp!

kacaba1212
20. kvě 2014

Ahojte, mela bych prosbicku. Nevite, jak dlouho po MT muzu zacit cvicit? Silene me boli zada z toho nicnedelani. Mam sedave zamestnani a to tomu moc nepomuze. Od operace mam 6 tydnu.