Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

b_martina
15. únor 2017

Zdravím všechny, dlouho jsem.se do diskuse nezapojila....mám na vás dotaz, měla některá z vás mimodelozni těhotenství v rohu deloznim? Ja měla první ve vejcovodu, který mi odstranili, druhé v rohu deloznim na stejne straně....nyní čekám miminko začátkem cervna a mela bych dotaz ohledně jizvy na deloze po tom druhém zákroku (tato jizva se totiz bohuzel nechová jako jizva po cisarskem rezu, a tím že to nebývá moc časté, tak člověk nic moc neví).... díky Martina

elca77
15. únor 2017

@b_martina
Ahoj měla jsem miminko v levém vejcovodu, ten mi vzali. Takže ti nemůžu poradit, ale dělá se to vše laparoskopicky, ne ?? I ten roh děložní?? Moc nerozumím tvému dotazu.Mám za sebou 2 císaře a jednu operaci v tom samém řezu, takže si myslím, že je to stejný ten zásah do dělohy ne??

janadenis
15. únor 2017

Zdravím,
taky jsem po mimoděložním těhotenství unor 2015. V říjnu 2016 jsem vysadila HA a nějak se zatím děsit nechci a nechavame to přírodě, ale zatím nic i když přítel hodně touží už od leta. Jenže jsme byli v komplikovane situaci. S bývalým manželem soudy péče o dítě rozvod stres vyhružky a v tu dobu jsem ani neuvažovala že bych do takeho zla měla otěhotnět. I když ted to není o nic lepší, ale to nejhorší už je za mnou. Z minulého manželství mam 6-ti letého syna a už tehdy to bylo naročné otěhotnět. 1. těhu samovolný potrat. 2 těhu se mi sice narodil můj poklad ale skoro dva roky snažení hormonu vyšetření atd. a 3 těhu dopadlo mimoděložně už s krvacením do břicha a odstraněním vejcovodu. Takže mam strach, že přirozeně už to možna ani nepujde :(

b_martina
15. únor 2017

@elca77
Ahoj, no právě že to bohužel není stejné :( sice mi to nakonec dělali také laparoskopicky, ale vypadalo to na laparotomii (hrozili že by to museli vzit přez břicho - ona ta děloha při zásahu krvácí víc než vejcovod, ale nastesti to zvládli laparoskopicky) ono se jedná o odebrání části dělohy (o ten děložní roh ve kterém mimčo bylo uchycené) a spoj není zašitý je ošetřený jen koagulací = zatavení dělohy, což bohužel při kontrakcích může prasknout....To je jiné oproti císaři, po císařském řezu je spoj zašitý přímo, takže pevnější...snad to píšu pochopitelně....tudíž po císařském řezu je možnost přirozeného porodu, mně po druhé laparoskopii hlásili že to mám jen zatavené, tudíž zakončení těhotenství určitě císařem...jenže to nějak nenapsali do operačního protokolu, kde snad ani mému gynekologovi není jasné zda to bylo podruhé v tom rohu děložním a jedná semnou jakoby ani nevěděl co semnou dělali a je pro přirozený porod, že prý nevyčte zda to bylo v rohu děložním...tudíž on z operáku má informace jako kdybych měla podruhé mimoděložní v levém vejcovodu (který už byl ale při první laparce celý odstraněn, takže jaksi asi blbost).....no musim říct že jsem z toho už nervozní, dohledávám zpětně zprávy z nemocnice a postupně je dávám do kupy...zkusim si domluvit i schůzku s paní doktorkou která mě operovala...no trochu začínám být detektiv aby nebyl průšvih......
Takže mě spíš zajímalo, jestli někdo po mimoděložním těhotenství v rohu děložním neřešil něco podobného, ono se to totiž málo vyskytuje tento druh mimoděložního těhotenství a mám pocit že nějak moc neví co semnou....dokonce mi jedna paní doktorka říkala, že jsem za její 30-ti letou praxi první případ tohoto mimoděložního těhotenství v rohu děložním, se kterým se setkala.... :(

elca77
15. únor 2017

Aha tak to je skutečně jiné!!! Myslím, že nejlepší opravdu bude, domluvit se přímo v té nemocnici, kde tě operovali ať ti to vše pořádně vysvětlí a dají i na papír pro porod. Ještě mě napadá napsat dotaz do online porodnice.cz Mudr.Koutný odpovídá na dotazy a vždy, tak pečlivě...

b_martina
16. únor 2017

@elca77 jo určitě nejlépe v nemocnici přímo, jen je to člověku nepříjemný protože na mě kouká každý jakobych malinko otravovala, nebo alespoň z toho mam takovy pocit, ale co nejde jen o mě ale i o malého a z tohohle by mohl byt průšvih, takže pocit nepocit vyřešit to se mnou musí 😊. Každopádně moc děkuju i za tip na dotaz na stranky online, zkusím to 😊 a snad se vše vyjasní. Já bych samozřejmě chtěla rodit přirozeně, ale v žádném případě ne za cenu toho, že bych ohrozila malého nebo pak i sebe víc, takže se dám bez debat na doktory, ti přece nejlíp ví co je pro malého nejlepší 😊

elca77
16. únor 2017

Určitě🙂 hlavně jde o zdraví Vas obou!!!! A na pocit se vykasli. A určitě bych raději poslechla lékaře, než si pak něco vyčítat. Já mám po dvou císařich a myslím, že dalšímu se nevyhnu...
A ten lékař z té porodnice.cz se jmenuje Koucký Michal, tak jsem to předtím trochu spletla😉 do 2, nebo třech dnů ti odpoví, alespoň budeš znat názor odborníka. Ahoj🙂

tipry
16. únor 2017

@pasvo Ahoj, muzu se zeptat, jak dlouho po mimodeloznim tehu si otehotnela,? A zkouseli jste to hned? Ja byla vcera na laparaskopii, zjistili mt a profoukli mi vejcovody. Ja uz bych se chtela snazit co nejdriv a ne cekat nejaky 3 mesice....

b_martina
17. únor 2017

@elca77 Jo tak to určitě dám na lékaře....napsala jsem do té porodnice.cz, tak snad co nejdříve odpoví, děkuju moc za radu 🙂

pasvo
18. únor 2017

@tipry začali jsme se snažit hned,asi týden po operaci (mě sebrali vejcovod),v nemocnici mi říkali čekat ale můj doktor naopak řekl že je to potrat jako každý jiný a čekat nemám právě vůbec, protože další plod ma velkou šanci se uchytit...taky že jo,byla jsem těhotná asi do 10 dnů podle nynějšího termínu porodu,takže pokud tě nic nebolí nečekej!

elca77
18. únor 2017

@b_martina
Nemáš zač, pak dej vědět, co ti odepsal 🤰

tipry
18. únor 2017

@pasvo tak ja se ptala jeste taky moji doktorky a rikala taky necekat... nakonec mi taky vzali vejcovod. Ja jen mam ted problem ze mam jen 4mm sliznici, takze si moc sanci nedavam. Ale budem to aspon zkouset🙂 Dekuji za radu...

b_martina
23. únor 2017

@elca77 tak odepsal tak nějak jak jsem předpokládala, pořád budu tedy tlačit na doktory, ať se mnou proberou varianty 🙂 ...napsal totiž toto :
"Dobrý den,operace na děloze - v rohu děložním - je pro nás indikací k cís.řezu. Pakliže někdo z kolegů nebude postupovat takto,může (ale nemusí se stát) ,že děloha při porodu v takto velmi ztenčelém místě praskne (roh děložní sám o sobě velmi tenká stěna dělohy a jizva v něm dále riziko exponenciálně stoupá."
Takže se určitě nenechám odbýt a pokusím se promluvit s co nejvíce lékaři, ať mám jasnější představu co a jak, předpokládám, že cs bude bezpečnější v mém případě...

elca77
23. únor 2017

@b_martina
To je dobře, že ti to i on poradil. Tak to máš jako já, já už budu mít 3 CS, a není to žádná hrůza s epiduralem😊

b_martina
24. únor 2017

@elca77 jj ještě uvidím co mi řeknou doktoři v Pardubicích, ale určitě se jimi nenechám odbýt, to už vím 🙂
a ty jsi měla jen epidural? Já popravdě přemýšlela nad celkovým uspáním, ale je fakt že přijdu o moment vidět hned po narození malého...ale nějak si neumím představit, že slyším vše cinkat a cítím tlaky a tak, asi to docela chvíli trvá než zašijou vše a tak viď? Kamarádka byla pod epiduralem a říkala mi, že to bude znít divně ale že ji to za tech pár vteřin co ji tam nechali malého moc nestálo, má z toho docela špatnej zážitek....

elca77
24. únor 2017

Měla jsem obojí u dcery celkovou a u kluka jen epidural a pro mě to bylo nesrovnatelné, ale to souvisí i s tím, že já osobně nejsem moc pro celkovou. A upřímně po té poslední z mimodelizniho mi bylo strašně zle!!! A to jako celkove, při probouzení a vůbec.... Ten epidural je fajn, vše můžeš sledovat, cítit jsou jen ty tahy, ale ne bolest.... a hlavně vidíš miminko , je pravda, že ne na dlouho, ale pro mě to bylo důležité, ale to se musíš rozhodnout sama...🙂

b_martina
27. únor 2017

@elca77 jé aha, to jsem nevěděla, že máš srovnání 🙂 ...je pravda, že první narkózu jsem zvládla na jedničku, možná bych to popsala jako jeden z lepších spánků...ale druhá byla horší, měla jsem prokousané rty a dost času jsem pak prozvracela, takže bůh ví jak by probíhala teď třetí narkóza...Myslela jsem si předtím, že to bylo způsobeno tím, že jsem měla ty narkózy krátce po sobě (cca 4 měsíce) ale je možné, že takto budu reagovat vždy...no budu mít nad čím přemýšlet, moc bych chtěla malého vidět a líbilo by se mi i to, že by mohl být manžel u toho taky 🙂 no tak uvidíme jak se nakonec rozhodnu, každopádně děkuju za reakce 😉🙂

1306
11. dub 2017

Ahoj holky, můžu se přidat? Dnes je to přesně týden, co jsem byla na laparoskopii kvůli mimoděložnímu těhotenství (bez revize) vzali mi pravý vejcovod, ale mě vrtá hlavou, proč mi jedna dr řekla, ať počkáme se snažením 3 měsíce a druhá mi řekla, že můžeme začít hned, když se nezasahovalo do dělohy...A dnes jsme se milovali (kvůli předešlému 14dennímu krvácení to bylo po 3 týdnech) už se to nedalo vydržet...Proc jsou odlišný názory???

elca77
11. dub 2017

@1306
Ty nazory jsou různé.... nektery lékař tvrdi hned, jiný 3 měsíce, některý půl roku...Myslím si, ze je to spíš ba tobě jak se budes cítit... me docela dlouho bolelo břicho a jizvy a psychicky mi bylo nedobre. Myslim, ze jsme to taky neresili , a otehotnela jsem za 5 mesicu.

1306
12. dub 2017

@elca77 Děkuju 🙂 Já se cítím dobře a uz jsem na sex sama mela chut. Je to asi tim,ze hned jak jsem uvidela //, tak jsem zacala silne krvacet,takze jsem se smirila s tim,ze jsem potratila, ale tim,ze na ulz nebylo nic vedet,tak pri me smule jsem pocitala i stim a bohuzel to tak bude. Loni v lete jsem potratila v 7tt,snad do tretice bude vse dobre a snad jsme tim sexem nic nezkazili...

lorellin
11. kvě 2017

Dobry den, asi bych potrebovala radu...na podzim jsem prodelala mimod. Teh. Odebran 1 vejcovod. Pred 2 mesici jsem zjistila ze jsem preatala ovulovat. Mela jsem menstruaci 1 den a jeste slabou. Zacala jsem brat clostilbegyt a tenhle mesic i pregnyl, mela jsem 1 folikul 20mm 11DC. ted v pondeli - 3 dny pred ocekavanou ms- jsem zacala spinit ale tak ze jsem se radovala z implant. Krvaceni. V ut to bylo trochu silnější a vcera jsem dostala neco jako slabsi ms. Dnes to vypada ze zase nic. Tehot. Testy jsou negativni. Setkal se nekdo s tim ze i pres to ze mela probehnout ovu mel tak slabou ms? Uz zbtoho zacinam byt zoufala 😢

katkas75
11. kvě 2017

@1306 ahoj,někde jsem četla,že půl roku byl vždycky standard,teda u nás.ve světě je názor,že klidně za 3mesice,i dřív.a když nebyla revize,tak snad není třeba čekat tak dlouho-myslim,že jde o děložní stěnu,aby se úplně hodila do normálu.mbe loni po mimo Tehu a revizi řekli taky různě-6 měsíců,tři..a v nemocnici primářka že klidně hned zkousejte.ale spíš takovým stylem jako stejně se vám to hned tak nepodaří,tak je to jedno...

katkas75
11. kvě 2017

@1306 a začali jsme po 5. Teď je to půl roku snažení a nic. Dělali mi revizi dvakrát po sobě,po tydnu,první se mysleli,že jsem normálně potratila,pak se ukázalo mimoděložní.myslite,že mi třeba mohli tu stěnu nějak víc narušit?

llenka_li
14. kvě 2017

Ahojky holky, jsem 4 měsíce od laparoskopie, odebrán pravý vejcovod, teď jsem znovu těhotná. Jsem úplně na začátku, 4+1 a břicho mě různé poboliva, tahá, atd, ale dneska mě bolelo na jednom místě docela dlouho vpravo a docela dost. Začala jsem mít strach, aby to nebylo znovu mimodelozni, když mě bolí práva strana bez vejcovodu. Mate někdo zkušenost s následným tehu po mimodeloznim a bolelo vás taky na straně bez vejcovodu? Nebo se mám děsit dalšího Geu?

aguaverde
14. kvě 2017

@llenka_li ahoj, já po mimoděložním mám teď v těhu taky pořád blesti.... myslím, že je to normální, na kontrole je vždy vše ok

llenka_li
14. kvě 2017

@aguaverde Jee, dekuju...🙂)) a bolí i ta strana bez vejcovodu. Mě vyděsilo, ze pořad to jedno místo, cely den...tak radši zjišťuji.

aguaverde
14. kvě 2017

@llenka_li jo bolí mne právě víc (asi v 80%) ta pravá strana (bez vejcovodu) a to sem po mimoděložním víc jak dva roky....

llenka_li
14. kvě 2017

@aguaverde tak to jsi mě moc potěšila....☺️ dekujuuu...;) snad to tentokrat už vyjde ;)

elca77
15. kvě 2017

@llenka_li
Otěhotněla jsem po 5 měsících po mimodeloznim. A bolelo me úplně všechno dole, napravo i vlevo, kde uz vejcovojd nemám a podbrisek snad pořád!!! Tak myslim, ze to bude ok😉

beruska1889
16. kvě 2017

Holky, je tu některá, která jste otěhotněla když byla ovulace na straně bez vejcovodu? Teď mi šla ovulace 2x z té "špatné" strany, ale doktorka v CAR říkala že už viděla že i přesto pár jejích pacientek otěhotnělo.... tak mě jen zajímá jak velkou šanci mám... díky a hezké úterý 😉