A proto je potřeba očkovat

karlajasmine
28. bře 2017

http://www.bbc.com/news/health-39419976

Kamaradka z Rumunska mi o teto epidemii uz vypravela. Je zajimave, ze ''ockovani nefunguje'', a pritom se tyhle nemoci vraci prave v poslednich letech po te hysterii proti ockovani.

majaaa82
29. bře 2017

@kajalka To není o vybočování z řady, ale o blbosti a hazardu. Vybočování z řady je třeba to, když si postavíš secesnní vilku v moderním satelitu, nebo když tvoje dcera v patnácti poslouchá Plastic People, Doors či třeba Dvořáka, zatímco ostatní raději Justina Bierbra... vybočování z rady je, když čteš v šestnácti Freuda, Platóna a zajímáš se o dějiny.

Přemejšlej...

panickatlamicka
29. bře 2017

@majaaa82 i naopak. Matka, ktrra ockuje a dite zemre na nasledky ockovani, tez nejspis zmeni postoj. Mozna si nekdo vzpomene na nick maminky, ktere zemrela holcicka po vakcinaci. Pani tady ma o tom clanek.. Bohuzel, jeji rodine nikdo nic nezaplatil. Tudiz mi to prijde jako zvlastni nepomer: neockujes-musis platit a pokud ockujes a zemre ti fite nebo ma trvalky, tak mas smolika. no aspon ze u tech zpackanych porodu v porodnici se sem tam nejaky halir vysoudi. ale ono se to v tom ,,objemu" nenastrada, samozrejme ze

panickatlamicka
29. bře 2017

Samozrejme ze se nepackaji porody jak na bezicim pase...i kdyz zalezi, co si predstavime pod pojmem zpackany porod. omluva zaodboceni od jednoho tematu ke druhdmu. jedno lepsi nez druhe. @majaaa82

majaaa82
29. bře 2017

@panickatlamicka To děťátko mělo pravděpodobně nějaký skrytý problém, který očkování znásobilo. Jinak o tom případu vím jen z doslechu a těžko soudit, čím vším to doopravdy bylo.

Každopádně, pokud přestaneme hromadně očkovat, budou děti zas umírat. Fakt to chcete? Fakt chcete pochovávat třeba tři děti z pěti? Já tohle asi nepochopím.

panickatlamicka
29. bře 2017

Jasne. skrytej problem. Pochopit to nemusis a ani to od tebe nikdo neocekava. @majaaa82

To je tvuj vyklad, ne vseobecna pravda (reakce na tvuj popis pojmu ,,vyboceni z rady")

caverina
29. bře 2017

@panickatlamicka mužů se zeptat proč vy které jste takovým zásadním způsobem proti očkováni nezalozite nějakou organizací...nesezenete si doopravdy odborné clanky ktere ukazuji jake problemy muze ockovani zpusobit a neresite to s nekym kdo ma byt treba i malou šanci něco změnit...bylo by to rozhodně lepší než to řešit tady

panickatlamicka
29. bře 2017

@kajalka klid... a zacni setrit. 😀

majaaa82
29. bře 2017

@panickatlamicka Jak říkám, neočkuj, roď doma, ale nes si následky, až se něco pofere. Toť vše, víc k tomu nemám.

Jinak nekuřáci jsou fajn, když nejsou militantní. Kuřáci jsou fajn, když nejsou prasata. Abstinenti jsou podle mě trochu nudní, ale což, jejich boj 🙂

Měj se.

panickatlamicka
29. bře 2017

Dobrej pokus 😀 za prve organizace uz existuje a za druhe ja mam deti ockovane (jen dcera nema mmr a becko- becko mozna naockuji pozdeji) @caverina

panickatlamicka
29. bře 2017

Viz vyse @majaaa82

majaaa82
29. bře 2017

@caverina To je příliš složité a pracné... 😉

caverina
29. bře 2017

@panickatlamicka to nebyl pokus...prostě mě to zajima...jen jsem tím chtěla říct ze řešit to tady a dávat nevyžádané rady fakt nic nezmeni
.

panickatlamicka
29. bře 2017

@caverina neradim. kde radim? Ja jen tak klabosim..vim, ze toto je dalsi z mnoha problaboolenych diskuzi.ne se.e ten system: neockovane nesmi do skolky, ale do te same tridy v ramci povinne predskolni dochazky uz budou moci jit. Stve me, ze vetsina lekaru odmita ockovat od 10.mesice, i kdyz to vyhlaskaumoznuje (odklad ze 2 mesicu na 3 neni odklad 😉 ) atd atd. Popravde: nemit ja dobrou pediatru, co mi umozniladceru ockovat azv 11 mesicich schematem 2++1 , tak radsi neockuju. a sla bych k jine dr.

caverina
29. bře 2017

@panickatlamicka ale radite🙂dneska možná ne...ale jinak😉

panickatlamicka
29. bře 2017

A jeste dodam, ze tech ockujicich, co stoji za dobrovolnosti ockovani bez sankci, je cim dal vic. Sama znam tri takove rodiny-detiradne ockovane dle ok. Uz k tematu nic nemam, tak ahoj ahezky vecer. @caverina

panickatlamicka
29. bře 2017

To uz je skoro osobni utok., oplacet nebudu. Nemam zapotrebi navazet se do tebe. ty mozna do me jo, ale vis.. posluz si. Moc jsem tuto invektivu mimo tema nepochopila. To delavas casto? (recnicka otazka). Brou a nic ve zlem. @caverina

pajula123
29. bře 2017

@majaaa82 pokud dite zemre na nasledky ockovani,pak patri do kriminalu kdo?

majaaa82
29. bře 2017

@pajula123 Pravděpodobně všichni bohové světa.

každopádně pokud si vezmeš sto neočkovaných dětí v prostředí, kde se choroby vyskytují a sto očkovaných v témže prostředí, víc problémů bude na straně neočkovaných. Takže volba by měla bejt asi celkem jasná, ne?

caverina
29. bře 2017

@panickatlamicka ale no tak...není to osobní útok...jen jsem řekla svůj názor...to přece můžu ..

pajula123
29. bře 2017

@majaaa82 to byla otazka v duchu tve logiky. A ne,odpoved nemusi byt tak jasna-co deti se skrytymi problemy?

pajula123
29. bře 2017

Volba,ne odpoved

majaaa82
29. bře 2017

@pajula123 Nezlob se, ale tahle debata mě nějak začíná nudit. Nikam se nedostaneme, ty si jedeš svou, já si jedu svou. Mám svůj názor, a ten nezměním jen na základě příspěvků z babskýho fóra a linků na obskurní "pseudomedicínské" weby. Stejně tak ho asi jen těžko změníš ty jen proto, že si píšeš se mnou. Měj se pěkně, přeju krásné jarní dny 🙂

P.s.: Na reakce typu, že utíkám z diskuze, protože mi došly argumenty, nebudu odpovídat.

pajula123
29. bře 2017

😀 😀 😀

kacenka115
4. dub 2017

jelikož mě absurdní debaty nebaví, nečetla jsem příspěvky za stranou 3, ale tento článek by vás mohl zajímat 😉 http://www.zdravotnickydenik.cz/2017/03/odpurcu...

hojda
9. dub 2017

Hromadné přeočkovávání dospělých:

http://ostrava.idnes.cz/epidemie-spalnicky-vitk...

Proč asi? Pořád se řeší, že maminky nechtějí očkovat, ale že tu běhá velká skupina dospělých, kteří buď očkovaní nikdy nebyli (starší ročníky), nebo už u nich ochrana vakcínou není tak silná.