Bexsero. Kdo nechával a v kolika letech očkovat?

dominika07
14. črc 2020

Ahojky, nechávala jste některá očkovat? Případně v kolika letech?

mona91
14. črc 2020

@dominika07 syn má dvě dávky za sebou obě do roka a úplně bez problému.

jjasmina
14. črc 2020

Nechávala jsem očkovat ve 4 měsících

miba10
14. črc 2020

@dominika07 budu nechávat teď v říjnu syna 18 měsíců a dceru 2 roky.

ivis_b
14. črc 2020

Nechala jsem syna ve 3,5 letech.

verionka
14. črc 2020

Staršího ve třech letech, mladšího v pěti měsících.

evidence
15. črc 2020

@dominika07 v pěti mesicich /uz má dvě za sebou/ a dodatečně prvorozenou ve 4 letech

neomenia
15. črc 2020

Kolem 3 let jsem dala.

amazonkajanik
15. črc 2020

@dominika07 jdeme příští týden,to bude synovi skoro 13měsíců,dělali jsme 2měsíční rozestup od poslední hexy. Tak uvidíme. Zatím očkování zvládal bez potíží

dominika07
autor
15. črc 2020

Díly holky, chystám se očkovat dceru (2 roky) i syna (4 měsíce), tak uvidíme jak to zvládneme 🙂

orisek56
15. črc 2020

Starší první dávku v 2,5 letech ( měla dostat ve 2 , ale byla pořád nachcipana tak se odkládali, na druhou jdeme v zari. Úplně v pohodě. Před samotným, pichnutim podej dítěti paracetamol. Reakce jinak žádná jen dcera chtěla dřív spát a to jsem měla strach, obě dcery snášely povinná velmi špatně. Druhá půjde ke druhým narozeninám a začneme nimenrixem, měl by být zdarma pro děti do dvou let, jestli jsem doktora dobře pochopila. Je o to teď celorepublikový zájem takže i cena klesla, platila jsem za bexsero méně, než bylo původně stanoveno. Ale o peníze nejde. Dala bych ho i bez proplácení, protože jsem se s meningokokem nepřímo setkala, takže ač ne moc očkovací typ, tak bez tohoto dcera do školky nepůjde.

surikata131
15. črc 2020

Malá má teď 8 měsíců a budeme dávat Bexsero na podzim

jjasmina
15. črc 2020

Hodně záleží , jak to kdo má. Manžel má početnou rodinu, samá dětská oslava, kde se sejde i 15 dětí, ted si malou chce pochovat kdekdo, tak pro nás to byla jasná volba. Jinak s tím podáním preventivně něco dát proti teplotě asi jakkterej dr, naše dr mi řekla, že mám dát něco až při teplotě 38,5. Jinak teda my sme neměli reakci ještě žádnou, ani teplota, max že to byla protivka.

terla
15. črc 2020

Obě děti byly očkováný kolem druhého roku. Nikdy jsem dle výrobce vakcíny nepodala okamžitě paraleln. U syna vylítli teploty pouze jednou,tak při 38stupních jsem ho podala. Po druhé vakcíně byl protivný, protože se mu udělala zatvrdlina na ručičce a bolelo ho to.