• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hnis v jizvě po očkování proti TBC ještě v 5. měsíci

7. prosince 2010 
@zuya povinné očkování je opravdu od 1.11. zrušené, jestli chceš nechat tbc naočkovat, tak mezi 9.-12. měsícem je na to nejlepší doba
7. pro 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám očkování po TBC reagovalo u Aničky doslova šíleně, 5x jí na kalmetizaci odsávali hnis a první očkování jsme absolvovali v pěti a půl měsících. Taky nám řekli, že jizvička může zareagovat na očkování, ale že kdyby se nám jakkoli nezdála, máme raději hned dorazit.
7. pro 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei a v těch 5 a půl měsících jste to teda už měli úplně zahojené bez začervenání a stroupku? Nám je 6 a půl měsíce a máme stroupek a zarůžovělé okolí a nevím, jestli jí mám nechat už konečně dát tu první hexu. A nechala jsi jí dát najednou hexu a prevenar?
7. pro 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
problém tbc vakcíny je v tom, že to je živá vakcína, která se dává brzy po narození. Při očkování v druhém půlroce, po dokončení hexy, je komplikací mnohem míň. Normální reakce po očkování je malý vřídek, může i trochu hnisat, i ta zvětšená uzlina v podpaží do velikosti 1 cm je normální. Hojit se to může i dva měsíce, to se ještě pořád považuje za normální.
Před dalším očkováním tam nesmí být hnis, nejlíp i stroupek už odloupnutý. Růžové to být může. Na kalmetizaci to mají v oku, už tam toho moc viděli a mají zkušenosti, tak bych dala na ně, kdy doporučí očkování. Po hexe to pak může znovu zareagovat i za tři týdny.
7. pro 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Ahoj jo už to taky vím byla jsem se včera zeptat u dětský doktorky , a ta řííkala že to je opravdu zrušené , rovněž říkala že je ve vývoji nová lepší vakcína která se ted testuje, tak bych si radši počkala na tu novou která je učinná ...já sama jsem narozena v roce 1986 a to se očkování proti TBC zrušilo , takže já jksem dostala TBC až ve 2 letech :slight_smile: to jsem ani nevěděla ...včera jsem zkoumala očkovák a je to tak . :slight_smile:
7. pro 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka Nee, nebylo to úplně zahojené, zdálo se mi, že to vypadá úplně stejně jako před kontrolou (růžové + stroupek), kde nám to nakonec odsávali, ale naše dětská na očkování už dost tlačila a na kalmetizaci řekli, že můžeme. Jinak původní reakce byla 1,6 cm, teď při očkování 0,5 cm.
7. pro 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei tak to máme úplně stejné. My jsme měli ložisko taky 1,7mm * 0,6mm.
7. pro 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya nová vakcína má být, asi ještě nějaký rok to bude trvat, moc o tom nevím
7. pro 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela já právě taky ne ale až bude odskoušená tak ji naočkovat nechám
:wink:
7. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek