Hnis v jizvě po očkování proti TBC ještě v 5. měsíci

syraell
10. lis 2010

Ahoj,
dlouho nám trvalo, než nás vůbec uschopnili na kalmetizaci k očkování. Jizva se nějak nehojila, takže se očkování posunulo o dva měsíce a pořád jsme mazali a dezinfikovali...Teď jsem malému vymáčkla z ramínka zase hnis. Doktorka tvrdí, že máme být v klidu, protože se jizva po TBC někdy znovu aktivuje po standartním očkování. Pokud nemá pod paží zvětšenou uzlinu, máme jenom mazat Framikoinem. Když to nepřejde, mažeme radši hned na kalmetizaci...
Mě se to ale nějak nezdá -hexošku dostal už před měsícem a objevilo se to až teď. U prvorozenýho prďoly žádný problémy s jizvou nebyly. Jak jste na tom vy s jizvou po očkování proti TBC?
Moc díky!

helulela
7. pro 2010

@zuya povinné očkování je opravdu od 1.11. zrušené, jestli chceš nechat tbc naočkovat, tak mezi 9.-12. měsícem je na to nejlepší doba

ivarei
7. pro 2010

Tak nám očkování po TBC reagovalo u Aničky doslova šíleně, 5x jí na kalmetizaci odsávali hnis a první očkování jsme absolvovali v pěti a půl měsících. Taky nám řekli, že jizvička může zareagovat na očkování, ale že kdyby se nám jakkoli nezdála, máme raději hned dorazit.

boruuvka
7. pro 2010

@ivarei a v těch 5 a půl měsících jste to teda už měli úplně zahojené bez začervenání a stroupku? Nám je 6 a půl měsíce a máme stroupek a zarůžovělé okolí a nevím, jestli jí mám nechat už konečně dát tu první hexu. A nechala jsi jí dát najednou hexu a prevenar?

helulela
7. pro 2010

problém tbc vakcíny je v tom, že to je živá vakcína, která se dává brzy po narození. Při očkování v druhém půlroce, po dokončení hexy, je komplikací mnohem míň. Normální reakce po očkování je malý vřídek, může i trochu hnisat, i ta zvětšená uzlina v podpaží do velikosti 1 cm je normální. Hojit se to může i dva měsíce, to se ještě pořád považuje za normální.
Před dalším očkováním tam nesmí být hnis, nejlíp i stroupek už odloupnutý. Růžové to být může. Na kalmetizaci to mají v oku, už tam toho moc viděli a mají zkušenosti, tak bych dala na ně, kdy doporučí očkování. Po hexe to pak může znovu zareagovat i za tři týdny.

zuya
7. pro 2010

@helulela Ahoj jo už to taky vím byla jsem se včera zeptat u dětský doktorky , a ta řííkala že to je opravdu zrušené , rovněž říkala že je ve vývoji nová lepší vakcína která se ted testuje, tak bych si radši počkala na tu novou která je učinná ...já sama jsem narozena v roce 1986 a to se očkování proti TBC zrušilo , takže já jksem dostala TBC až ve 2 letech 🙂 to jsem ani nevěděla ...včera jsem zkoumala očkovák a je to tak . 🙂

ivarei
7. pro 2010

@boruuvka Nee, nebylo to úplně zahojené, zdálo se mi, že to vypadá úplně stejně jako před kontrolou (růžové + stroupek), kde nám to nakonec odsávali, ale naše dětská na očkování už dost tlačila a na kalmetizaci řekli, že můžeme. Jinak původní reakce byla 1,6 cm, teď při očkování 0,5 cm.

boruuvka
7. pro 2010

@ivarei tak to máme úplně stejné. My jsme měli ložisko taky 1,7mm * 0,6mm.

helulela
7. pro 2010

@zuya nová vakcína má být, asi ještě nějaký rok to bude trvat, moc o tom nevím

zuya
7. pro 2010

@helulela já právě taky ne ale až bude odskoušená tak ji naočkovat nechám
😉