Jde schéma 2+1 u Hexy i Prevenaru?

minemma
7. lis 2016

Dobry vecer maminky, jdu si k vam pro radu. Mam trimesicni holcicku narozenou predcasne o mesic, narozena akutni sekci, byla pridusena, silna zloutenka po porodu a nedostatek cervenych krvinek. Ted nas ceka prvni ockovani... Rozhodla jsem se ockovat Hexu a Prevenar zvlast.. Podle dr je nejlepsi zacit Prevenarem, abychom to stihli do sesteho mesice, dokud to hradi pojistovna. Chtela bych schema 2+1 misto 3+1, jde to u obou? Jak u Hexy tak u Prevenaru? Musim k tomu mit nejaky zvlastni duvod a podepisuji se kvuli tomu nejake papiry? Budu rada za kazdou zkusenost.

anazuzzuzana
7. lis 2016

@minemma Prevenar nevím, ten jsem nedávala. Hexu můžete dát ve schématu 2+1 a nic se k tomu podepisovat nemusí...resp. já dávala Hexacimu a prostě jsem oznámila, že chci 2+1 a nic se řešit nemuselo. Nicméně s tím, co si malá při a po porodu prožila, bych teda s očkováním počkala ještě pár (hodně) měsíců... ale tak na to jste se neptala.

verdos
7. lis 2016

@anazuzzuzana Jak kde, já musela u hexy schéma 2+1 podepisovat (stejně jako hafo jiných blbostí...).

anazuzzuzana
7. lis 2016

@verdos tak asi jo... já nemusela podepisovat schéma, ale na první šel až v roce a do té doby jsem musela podepisovat, že odkládám... tak asi byla ráda, že už ho konečně může naočkovat a nechtěla prudit 😀

minemma
autor
7. lis 2016

Take bych nejradeji pockala, ale nevim jak s tim Prevenarem. Hexa je nejak vekove ohranicena, resp do kdy musi byt naockovana? Hrozne v tom plavu :(

demetritis
7. lis 2016

mi mame hexu první davku po prvním roce života a druhou protože jsme porád nemocní mela mít už před 6 tydny a očkovat zítra zas nebudem , hexu cca do roku je to bez postihu po roce zaleží na dr. dá se odložit v pohode do 18 mes ale jsou deti co ji maji až před školkou , prevenar je jen do pul roku pak si hradíš sama mi nedavali ani u jednoho a deti to bez nej přezili a u třetí taky dávat nehodlám ani prevenar ani simflurix je to zbytečné pokud nemáš díte školkou poviné a zvíšene riziko infekčních nemocí .

minemma
autor
7. lis 2016

@demetritis
Nemas strach je neockovat proti tem pneumokokum?

evalk
7. lis 2016

Muzes odlozit aspon hexu min.do toho'pul roku a pak dat 2+1 (rozestup mezi prvnima dvema je min. 2mes,idealne 3-4 a posledni za 6-12mes.od druhe. Podle vyhlasky ma byt naockovana do 18.mes. Do pul roku vetsinou Dr.podpis odkladu nechteji, potom uz se kryji. Pneumokokova vakcina je nepovinna, chrani jen proti zlomku pneumok.kmenu, je jich desetinasobne vice, nedavam ji takze jsem to tak podrobne nestudovala, ale nejspis jde jen ve 4 davkach jako 3+1 u mimin, nicmene da se ockovat i pozdeji po 2.roce jen jednou davkou. Osobne bych ji nedavala,po takovem startu vubec,ale kazdy at si rozhodne dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi
@minemma

demetritis
9. lis 2016

@minemma ne ockujes asi proti 7 typum a je jich přes 100. co mi tech 7 pomuže , je to hrozne o náhodě jestli mu bude hrozit prave ten na které očkovaní je . 16mes nemala a žije ,3. leták nemel a taky žije, je to jen o štestí , dodržovaní pravidel , a hlídaní dítka jak prozpíva a vtom očkovaní nepomuže .