Kontrola na neočkované dětičky, máte zkušenost?

natalieku
7. pro 2016

Milé maminky,
mám 4 měsíční dceru, kterou nenecháme naočkovat. Několik lidí mi straší, že mi přijde kontrola (sociálka nebo hygiena). Má někdo s tímto zkušenost?
Prosím Vám, nepište mi maminky které si myslíte, že nenaočkování je špatné. Neočkovat je naše rozhodnutí na které máme právo 🙂
Děkuji 😉

mulgrew
8. pro 2016

a tím to pro mne tady končí, do diskuse o ockování už se zatáhnout nenechám.Přesně takovéhle matky, jsou pak strasně překvapené, že dítě nevemou do skolky, vyřvávají o diskriminaci, skola v přírodě, tábor nic, s každým zakasláním pak hysterčí kvůli černému kašli, protože ten jediný jim zustal v povědomí z těch zaručených informací na stránkách strunecké a smýšlených příběhu, které nemaji hlavu ani patu a ty "známější" se upravují v prubehu, jak se to zrovna hodí a nepohodlné informace se radsi vynechají.
ta znamá doktorka rada strasí, nasledně vam dítě pomocí preparátu zbaví nasledku po ockovaní, tím se živí, ale vubec se nestydí ockovaní i nabízet, prachy no 🙂
mějte se. nevadí mi neockující, taky neočkuji, ale vadí mi, že neočkují a nevědí ani základní věci

almara2
8. pro 2016

Pokud máte účet na FB, tak doporučuji skupinku Informované očkování a může se hodit. Pokud by vás nepřijali,napiste mi tu do SZ vaše jméno a já vás doporučuji. Já očkují jen základ,ale jsou tam v souborech cenné informace 😉

kajalka
8. pro 2016

@mulgrew No hlavně, že ty ses se všema informacema už narodila. Od čeho asi slouží tahle diskuze? Aby si autorka zjistila další informace. Tak laskavě udělej pápá a přestaň prudit.

lamia
8. pro 2016

@balounkam Zde v ČR?

lamia
8. pro 2016

V ČR totiž polio už x let neni, může byt samozřejmě import ze zemi kde ano, ale to by urcite byl poradny poprask.

tulikiss
8. pro 2016

@mulgrew me by zajimalo podle ceho soudite ze pani neni informovana o ockovani a nasledcich ockovani a ze se rozhodla neockovat na zakjlade jedne diskuze a jedne doktorky. vy pani znate a vite ze to tak je. on a prece vi jake nasledky muze mit pro ni neockovani, ale pta se na to jaka je skutecne realita. nevim co je na tom nepochopitelneho. vi jak by to melo byt ale pta se jak to je ve skutecnosti. chce osobni zkusenost.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
panickatlamicka
8. pro 2016

@dzungala klid 🙂 to je typicka diskutujici- provokaterka. Takove staci si precist v nadpisu fora NEOCKOVANI a ta nutkava potreba provokovat zkratka musi byt naplnena. Takove vetsinou do diskuze vtrhnou s komentarem mimo tema a pozdeji osentativne odchazeji a prichazeji, na zaver obvini zbytek fora presne z toho, co samy celou dobu v diskuzi predvadely. 😀

kituska
8. pro 2016

@mulgrew kdyby jsi byla neockovaci,tak takhle nemluvis a ano,je to diskriminace..ani na slovensku ani nikde jinde neni ockovani podminkou do skolky,to jen u nas..a zrovna cerny kasel prenaseji hlavne ockovani,tak pozor ;)

luj89
8. pro 2016

@panickatlamicka Bohužel nevím kdo jim pokutu udělil, a proto jsem se o tom v mém příspěvku nezmínila...

balounkam
9. pro 2016

@dzungala Nevím, jak to nakonec dopadlo. Rodiče volali na pojišťovnu a tam jim sdělili, že minimálně půlku hradí pojišťovna a pouze, pokud ošetřující lékař bude požadovat, tak že může napsat, že žádá o druhou půlku uhradit rodiče.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
panickatlamicka
9. pro 2016

@balounkam ale to urcite neslo o polio. Spis bych tipla, ze dite ma/melo dmo a pojistovna nechtela proplatit nektere rehabilitace. To je celkem casty.

balounkam
9. pro 2016

@lamia Ano, tady v ČR. Ale jak už jsem psala výše, nevím, jak to dopadlo. Jen lékař z nemocnice hrozil rodičům úhradou léčby.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
panickatlamicka
9. pro 2016

@dzungala podle profilu Ustecko.

lamia
9. pro 2016

@balounkam Tady v ČR by dle zdroju od roku 1661 neměl byt jediný případ inf.poliomyelitidy, v Západní Evropě se rovnez nevyskytuje. Takže jde bud o jiny typ obrny,s očkováním zcela nesouvisejíci nebo to zni jako výmysl.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lamia
9. pro 2016

@dzungala Nemám ted čas příliš googlit, ale třeba zde

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/OPV.htm

lamia
9. pro 2016

Vzhledem k tomuto dlouhodobému stavu by o jakémkoliv novem výskytu v CR jisté věděli uz všichni.