Lze odmítnout 2. dávku Priorixu?

gosa22
16. říj 2014

vyčítám si, že jsem dala malýmu naočkovat Priorix...osypal se a trpí na výkyvy nálad, už nechci další dávku očkování

katyxq
16. říj 2014

Jde leccos, horní hranice tohoto očkování není nikde stanovena. Ty jsi rodič, ty rozhoduješ - nicméně můžou být problémy s přijetím do školky a oak se školními výlety a školami v příroděc

anetka1701
16. říj 2014

Starší dcera má jen jednu dávku - a to až po druhém roce. Doktorce jsem řekla, že očkování "odkládám", podepsala jí papír a se školkou problém není 🙂 U druhé dcery na 99% nebudu očkovat vůbec.

juldaska
16. říj 2014

@gosa22 Je možné, že výkyvy nálad jsou z toho očkování??

gosa22
autor
16. říj 2014

@juldaska do té doby to byl usměvavý pohodový klučina, po očkování (asi tak 9 dní po) se celý osypal a začaly ty výkyvy, řev, vztekání, protivnost...pak se zas vrátí do svého já, ale tohle nikdy nedělal...doktorce jsem volala a řekla, že je to reakce...je tedy fakt, že do toho nám rostou čtyřky, ale doteď zuby zvládal jinak, sice občasná protivnost, ale prostě jiná...blbě se to popisuje, prostě to tak cítím...tak nevím.... 😒

gosa22
autor
16. říj 2014

nebo aspoň odložit? jsem z toho celá špatná, váhala jsem s tímto očkováním, byť nejsem úplně proti očkování...sama se na sebe zlobím, že jsem se nechala zdolat a neodložila to aspoň...

verik19
16. říj 2014

@gosa22 u nás byla přesně stejná reakce.Měla jsme pocit,že se nám zbláznilo dítě.A to jsem očkování odložila až na 2 roky.

eficenka
16. říj 2014

@gosa22
můžeš nechat zjistit protilátky,
pokud je bude mít dostatečné , druhá dávka se aplikovat nemsuí
( př. na SLovensku 2dávku očkují až v 10ti letech 😀 ) u nás se druhá dávka očkuje takto brzy jen kvůli asi 5% populace, kterás i po první dávce nevytvoří protilátky...

abecedka
17. říj 2014

já ho očkovala až před 3tím rokem, kvůli školce a jen jednu dávku. Dr mi řekla, že jedna stačí a druhou už dávat nemusím

nae
17. říj 2014

Odmietnuť možeš čokoľvek. Očkovanie MMR má, takže má splnenú "povinnosť". To, že nemá preočkovanie, je druhoradé. Na Slovensku sa druhá dávka očkuje až pred pubertou. Dúfam, že sa maličký z toho postupne spamatá... výkyvy nálad z toho samozrejme može mať, častejšie bývajú poruchy spánku, výsyp, ako si písala, alebo aj zažívacie problémy. Držím palce, aby ste to rýchlo prekonali.

fram
17. říj 2014

naše malá očkovaná není 🙂 Nejprve jsem to odložila a chtěla ji naočkovat před nástupem do školky, abych neměla problémy s přijetím. Jenže v té době se jí udělal ošklivý ekzém, očkováni nepřicházelo v úvahu (nechala jsem si to pro jistotu potvrdit od alergologa). V době potvrzení přihlášky do školky bohužel naše skvělá pediatrička zemřela ☹ takže tam za ni byl záskok a mladá paní doktorka do přihlášky napsala, že malá je očkovaná, kromě MMR a že se může účastnit školních akcí. Žádný problém s přijetím do školky jsme neměli. Teď už máme nového pediatra u kterého jsme zatím nebyli, tak jsem zvědavá, jak ten se k tomu postaví 🙂

gosa22
autor
17. říj 2014

Dekuju vsem,snad se to uklidni a odted si budu stat za svym a zadne dalsi ockovani mu jen tak dat nenecham,vic si o tom prectu a dam na svuj pocit
maminky prosim vas neockujte deti bezhlave,ze to rekne mudr,vse promyslete 😉

majdalajda
18. říj 2014

@gosa22 přesně tohle teď řeším taky. 9 dní po 1. mmr se naprosto změnil z pohodovýho klučiny na strašně náladový dítě, ještě do toho nás děsí jeho noční histerický řev (poprvé takhle v životě řval třetí noc po očku), kdy třeba i jen 5 min (ze začátku i půl hoďky) šílen řval, že jsme na něj nesměli chytnou. Teď pro změnu s mě drží jako klíště, ale nesmí k němu nikdo jinej. Zdá se mi, že se to čím dál zhoršuje. V jednu chvíli smějící se dítě a ve vteřině dítě agresivní, který se bije do hlavy. V pondělí se chystám k Dr. a mám hrozný strach....

gosa22
autor
18. říj 2014

@majdalajda my jsme se uklidnili, po týdnu...ale stále občas přetrvávají výkyvy nálad, naštěstí je to mnohem lepší...já si požádám o zjištění, jestli je potřeba přeočkování...případně přeložím...nebo prostě nedám vůbec...už nás nebudou terorizovat...hodně štěstí, zvládněte to a nenechte se 😉 držím palec 🙂

jabadabadoo
19. říj 2014

No, malý se taky osypal v 15 měs. po Priorixu a na posl,. dávku Hexy měla reakci v podobě boule na noze, nálady...teď mu zrovna ještě lezou zuby, ale 2 dávka Priorixu už se mi taky nechce dát, jen nevím, jak to udělat. 😒 nebo jestli místo ní jde dát něco jiného. Volala jsem po té Hexe do HK na očkovací centrum, tam mi řekli, že v 5 letech by Inflarex nedali, že by se báli ještě horší reakce, ať zvážím sice placené, ale líp snášenlivé očkování (jako je Pediacel apod.) teď, že by Priorix neměl nic udělat, že je to jiná vakcína. no a stejně udělal, jnže oni to berou, že to může být ☹ Od teď už nechci nechat syna očkovat klasickými vakcínami, jde něčím nahradit ta druhá dávka Priorixu?Pediacel je asi jen místo Hexy, ne?A je někde tabulka, co se dá čím nahradit+ceny?
Díky moc.

gosa22
autor
22. říj 2014

@eficenka můžu poprosit nějaký odkaz, kde se dají tyto info najít? že můžu požádat o test protilátek apod.? psala jsem na info MZ ČR a nějaký extra profesor mi napsal, že si můžu nechat dítě hospitalizovat, jestliže má reakci ☹ ☹ ☹ blbové 🤐

eficenka
22. říj 2014

@gosa22
no jo,světem hýbou prachy..
ses měla zeptat proc na slovensku druhou dávku mmr ockuje až v 10ti letech...
sem teď přes mobil.
nápis mi do IP,zitra budu na počítači,napíšu ti..

kiwiu
28. říj 2014

Ahoj,
ten test protilatek mne take zajima, jsem ve stejne situaci jako pani zakladajici tuto diskuzi.
Mohla bych tedy i ja pozadat o blizsi info k testum? Diky moc a preji zdrave deti nam vsem 🙂

ivule13
29. říj 2014

Jsme ve stejne situaci.Syn byl v 1,5letech ockovan prvni davkou Priorixu.Davala jsem i homepatika-Thuy occidentalis.Asi po tydnu zacal byt ,,protivny'',porad chtel byt u mne,byl plactivy, zhorsila se i motorika, vice padal. Trvalo to asi 14dni, ale byli jsme z toho dost vedle. Bylo to uplne jine dite! Ted odkladame 2 davku a shanime co nejvice informaci.

olasek
29. říj 2014

Jsem ráda, že jsem úplnou náhodou přečetla diskusi.....máme totiž to samé....třetí den po Priorixu osypání, které se postupně zhoršovalo a zmizelo až za 3 týdny + po 14 dnech 2 dny horečka.... Nálady hrozný, ale to jsem tomu vůbec nepřičítala dokud jsem si vás tu nepřečetla. U doktorky jsme byli za tu dobu 2x, protože se to postupně zhoršovalo, což mi přišlo divný. Říkala, že se jí s reakcí objeví jedno dítě za rok. Teď nevím, jestli tomu úplně věřit. Každopádně můj dotaz - o zjištění protilátek mám požádat u pediatričky? Děkuji.....

espada
7. lis 2014

@gosa22 Můžeš odmítnout vše. Ale pozor, pokud nemá dost protilátek, vakcína mu uškodí, protože bude mít tu "nemoc" v sobě. O testech protilátek bohužel nic nevím. Hodně štěstí.

gosa22
autor
7. lis 2014

kamoška mi doporučila homeopatika, podávají se v den očkování a mají zmírnit reakci a další vlivy...prý by mohlo být nebezpečné druhou dávku odmítnout...no uvidím, zvážím všechny možnosti 😉

xlin
27. črc 2016

@eficenka dobry den,reaguji na vas prispevek.druha davka neni povinna?

kuratkol
27. črc 2016

@xlin Od roku 2014 se některé věci změnily. Nově už není nutné, aby byla 2. dávka naočkována v době nástupu do školky, tudíž nelze kvůli tomu nepřijmout dítě do školky...

anehap
28. črc 2016

@kuratkol mas prosim nejaky odkaz, kde o tom pisou? Dekuji

eficenka
28. črc 2016

@anehap
@xlin
pro vsdtup do školkyje nutná hexavalentní vakcína ve schématu 2+1 a alsepon 1 dávka priorixu

anehap
28. črc 2016

@eficenka díky moc, přesně takto to obě holky mají, takže jsem v klidu, mladší dostala priorix min. týden, od září jde do školky 😝
A u Priorixu se ještě řešilo, že bude jinak věková hranice, nevíš prosím, jestli už je to změněno nebo je to stejné?

englerova14
6. kvě 2018

@gosa22 dobrý den, vím, že je Váš příspěvek jíž starší, ale vzhledem k tomu, že můj druhorozený syn měl po 1.davce MMR (únor 2018, 13.mesic) silnou reakci: teploty 40+, osypany po těle i v krku, zvětšení lymfatických.uzlin, zduření varlat, neutišitelný pláč, vztek-z ničeho nic s sebou plácne a vztekle křičí, bouchá se hlavou o zem, disud se budí s křikem že spaní i 5x za noc, reakce nastala 10 dní po vakcinaci, akutní stav byl po dobu 5 dní, horečka v3 dny, bohužel na pohotovosti nás vyhodili, prý to MMR není (přitom výrobce již tyto NÚ odkryl a jsou dokonce uvedeny v PL vakcíny), dětská lékařka odpovědnost odmítá, do karty nezanesla nic, osobně jsem hlásila na SÚKL. Chci se zeptat, zda jste 2.davku odmítli, jak k vám přistupovali, zda byly potíže... 2 dávku rozhodně odmítáme, rádi bychom se připravili, co čekat z protistrany. Moc děkuji za jakoukoliv radu či reakci, Monika

ahojcau
6. kvě 2018

Vsichnisi odlozte nebo nejlepe uplne vynechejte priorix..jak pitomy..pak tu budou deti umirat na spalnicky a tyhle sracky jen kuli vam bio eko matkam ktery nemuzete chvili vydrzet plac ditete u injekce a mozna nejakou tu teplotu..ono je vlastne lepsi kdyz to dite pak bude mit treba spalnicky kdyz se to zase ve velkym vraci..presne kuli tomuhle..,,nenecham ockovat " driv by to nikoho ani nenapadlo ze by nedali ockovat..to dneska si matky vymejslej samy hovadiny 🙈🙊🙈🙊🙈🙊🙈🙊🙈

zuzanasisko
6. kvě 2018

@ahojcau Na spalničky jinak zdravé děcko rozhodně neumře.

ahojcau
6. kvě 2018

@zuzanasisko takze lepsi aby si je protrpelo jo..nez jedna injekce...zbytecna diskuse asi bych rekla 😉