Přijali vaše dítě do školky bez 2. dávky Priorixu?

geretta
17. črc 2015

Dobrý den, mému synovy jsou 4 roky . Má očkovanou Hexu 3+1 a 1 x Priorix . Od srpna má začít chodit do školky. První potvrzení jsme předali v pořádku , bohužel nám naše doktorka zkončila velmi rychle a přešli jsme k jiné. Bohužel musíme ale školce přinést další potvrzení od doktorka a nová doktorka nám ho nechce dát , pokud nebude mít druhou dávku Priorixu. Nabídla jsem , že půjdu s klukem klidně na test protilátek a pokud bude v pořádku napíše mi potvrzení, pokud né naočkujem. Bohužel ani toto nestačí . Volala jsem známé doktorce dětské ( která je ale bohužel daleko ) a podala jen info o tom co má syn za očko a říkala mi , že to podle vyhlášky stačí a že ona dává potvrzení i bez druhého očkování Priorixem i bez testů protilátek. Chci se zeptat , má někdo dítě stejně naočkované a přijaté bez problémů do školky ? Nechci dítěti dávat očkování , které není nutné pokud má dostatek protilátek. Jedna vyhláška dva úplně odlišné názory . Je možné i nějaké dr doporučit do soukromých zpráv , praha až praha východ . Teď jsme dojížděli i hodinu k dr. Tak nám nějaká cesta nevadí . Nemáme moc času .Díky moc

andelka
18. črc 2015

Můj syn nemá ještě druhou MMR,a v březnu stačilo napsat do přihlášky očkován dle kalendáře. Další potvrzení nikdo nechtěl. Měli jsme očkovat v dubnu, ale kvůli nemocnosti nemá druhou doteď. Plánuju na konci srpna pokud bude ok to dát.

geretta
autor
18. črc 2015

Děkuji za opdovědi . Já chci druhou dávku MMR odkládat , jelikož od 1.1.2016 bude druhá MMR až v 7 letech.

janazzz
29. črc 2015

@geretta to bude nejaka nova vyhlaska? A protilatky budou i po tech 7 letech nez se pichne 2. davka? To by bylo super ☺

vilibalda
29. črc 2015

Informace, co Tě zajímají, možná najdeš tady http://www.mzcr.cz/dokumenty/zapis-ze-zasedani-...

nany123
29. črc 2015

Ml. syn ma taky jen prvni davku - byl ockovan v dubnu (pred zapisem do skolky), druhou nema a do skolky byl prijat (od listopadu). Pani reditelce jsem rekla, ze ma vse dle kalendare, jen Priorix prvni davku.., ale ona je rozumna....Ja neco o te vyhlasce zaslechla, ale nastudovano nemam...

geretta
autor
29. črc 2015

@janazzz Ahoj, je to zde http://www.vakcinace.eu/novinky najdi si na této stránce novinky v očkovacím kalendáři 2015 tam to je. oznámila mi to i doktorka dětská , kterou jsme měla já když jsme byla dítě , že bude odklad . Ivana

gwen84
30. črc 2015

@geretta Ahoj, mně přijali syna (2 roky) do podnikové školky bez problémů, a to má očko jen Hexa 2+1 a 1× Priorix. A doktorka to přesně takhle napsala do přihlášky, žádné "řádně očkován" nebo něco podobného. Že je odklad druhé dávky Priorixu jsem nevěděla, díky za info 🙂

sarusa
20. zář 2015

@geretta Holky,poradíte,prosím kde najít informaci,že již byla tato novela Vyhlášky schválena? Nikde nemůžu najít ani zmínku..předpokládám,že již byla Sněmovnou schválena,když má od ledna platit..díky moc

vilibalda
20. zář 2015

@sarusa Taky by mě zajímalo, jak to je... Všude jsem ale nalezla jen informaci, že to tak plánují, že se tak komise rozhodla a musí se to schválit/dát do vyhlášky. Ale nikde už není informace, že to od nového roku opravdu platí. Osobně si myslím, že se to do ledna nestihne, ale možná se mýlím.

geretta
autor
20. zář 2015

@sarusa Ahoj, mám jen toto http://www.vakcinace.eu/novinky , kde jsou napsané změny v roce 2015 v očkovaím kalendáři a toto info jsem dostala i od dětských lékařů. Nic víc dál nevím. Ivana

sarusa
20. zář 2015

@geretta jj Ivčo tohle jsem taky našla,ale pak už nic jestli byla opravdu vydána..ani na stránkách Poslanecké sněmovny..moje Mudr o tom vůbec neví a ptala se mě,kde jsem se to dočetla

nadja73
20. zář 2015

@geretta ja mam tedy druhou dceru taky ockovanou 1. davkou v dubnu, kdy jsem potrebovala potvrdit zadost do skolky a kvuli 2. davce jsem musela podepsat doktorce papir, ze zadam odklad druhe davky, aby byla kryta. A tak doufam, ze do te doby to schvali do toho 7.-8. roku.

betelgeuzz
20. zář 2015

Mladší dcera taky nemá druhou dávku, dr mi teď na argument, že se to bude rušit, řekla, že to ještě není schválený. Ale jinak to neřeší. Mladší je ve školce, ale to po haluzi, protože při potvrzování přihlášky tam byla dr na zástup a ta potvrdila, že je řádně očkovaná, i když sestra do ní hučela, že přece nemá druhou MMR.

hojda
20. zář 2015

Nám řekla, že první stačí, dostala jí až ve 3 letech a 4 měsících a druhou doufám, že dostene až v těch 7 letech.