Odložený Priorix a mateřinka, jak se to řeší?

chatwenna
11. led 2015

Ahoj devcata,

mam jeden konkretni problem - nechci, prosim, vyvolat diskuzi o ocko/neocko - muj syn ma z neurologie doporucen odklad ockovani.
Febrilni krece probehly v listopadu 2013, po nich pulrocni odklad do kvetna, kvuli nemoci Priorix nedostal a v srpnu 2014 znova krece, nasledoval pulrocni odklad do ledna 2015. Ovsem v prosinci 2014 opet febrilni krece a pulrocni odklad do cervna 2015.
Syn ma letos tri roky, v dubnu je zapis do skolky a nema ani jednu davku Priorixu (ockovani proti MMR).

Jak se to resi? Dostane nejakou vyjimku, vezmou mi ho? Kam si mam jit pro potvrzeni? Mate nekdo zkusenost? Diky za vecne rady a pripominky.. I k tomu, kam se obratit, pokud mi syna nevezmou. Jsem pripravena syna do skolky syna dostat za kazdou cenu.

nae
11. led 2015

Staci, ked to pediatricka napise do prihlasky, ze ma individualny ockovaci plan. Pre toto ockovanie inak nie je legislativne dana horna hranica, tzn. ze vyhlasku vlastne neporusujes. Ja mam syna bez Priorixu bez kontraindikacii, len sme proste nechceli, a do skolky sa aj tak dostane. Drzim place.